Úvod > Aktuality > Zámek Opočno provoní stovky růží
Zámek Opočno provoní stovky růží
"> "> "> ">

Zámek Opočno provoní stovky růží

Vydáno 3. července 2020 Zážitky
Perlou Opočna je bezesporu renesanční zámek. Architektonický skvost se může pochlubit unikátní sbírkou zbraní nebo obrazů. Víkendové prohlídky zámku provoněné bohatými historickými vazbami ze stovek květin, zejména jejich královny – růže, se uskuteční 4. až 6. 7. 2020.

Červená růžeDesátý ročník prohlídek zámku provoněných bohatými historickými vazbami ze stovek květin, zejména jejich královny – růže, se bude konat 4. až 6. července 2020. První písemná zmínka o Opočně pochází z Kosmovy kroniky  a vztahuje se k roku 1068.

V průběhu necelého tisíciletí zaznamenal opočenský hrad a později zámek mnoho vývojových etap a změn. Letošní rok je věnován období klasicismu. Tento rok poprvé, při Svátcích růží, budete moci navštívit historické interiéry zámku vlastním tempem, pouze ze dohledu kustodů.
 

Procházka oborou i městem

zámek OpočnoAreál zámku v Opočně z jedné strany navazuje na historický střed města a z druhé se vypíná nad údolím Zlatého potoka, kde se rozkládá anglický park. Ten přechází do zámecké obory. Příjemná procházka oborou, kde najdete prvky anglického parku, nabízí setkání s dančí a mufloní zvěří.

Město a především zámek využívají často jako kulisu filmaři - natáčel se tady například seriál F. L. Věk, filmy Babička a Smrt talentovaného ševce, nebo řada pohádek. U Opočna leží největší rybník Rychnovska Broumar s turistickým kempem a koupalištěm.

První srpnový víkend se v Opočně tradičně koná pouť Porcinkule. Na podzim pak město na úpatí Orlických hor tradičně hostí setkání sokolníků z celého světa.

Strašidla království Českého na zámku Opočno

1.7.
31.8.
Strašidla království Českého na zámku Opočno

Unikátní expozice nadpřirozených bytostí vytvořených podle středověkých bestiářů.

Státní zámek Opočno - objevte bohaté sbírky obrazů a zbraní

Státní zámek Opočno - objevte bohaté sbírky obrazů a zbraní

Areál opočenského zámku je jedinečným souborem památek, dokládajících způsob života, vkus i myšlení části české společnosti v průběhu pěti století. V zámku, obklopeném přírodně krajinářským parkem, jsou dochovány historické interiéry s bohatými sbírkami obrazů a zbraní.

Park a zámecká zahrada v Opočně

Park a zámecká zahrada v Opočně

Do údolí Zlatého potoka je zasazen zámecký park v Opočně. Skalnaté údolí pod zámkem bývalo v dobách gotického hradu odlesněno. Před rokem 1598 se stalo součástí obory „hrazené tesy pobitými šindelem“.