ÚvodAktuality

Aktuality Královéhradecký kraj

Toužíte po dokonalém odpočinku? Pak jsou pro vás lázně a wellness to pravé. Nechte se hýčkat a ponořte se do horké vířivky. Lázně z vás udělají doslova nového člověka. Dopřejte si návštěvu sauny a masáže, vaše pokožka vám za to poděkuje a vy se budete cítit jako znovuzrození. Můžete si také vybrat nejrůznější wellness programy, které kombinují relaxaci, výborné jídlo, dobré víno a ubytování v luxusních hotelech nebo klidně i na zámku. Pokud máte rádi aktivní odpočinek, pak navštivte vybrané aquaparky a bazény, kde si zábavu užije celá rodina.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Královéhradecký kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Janské Lázně zahajují sezónu 2024

Janské Lázně v Krkonoších zahajují v sobotu 1. června 2024 další lázeňskou sezónu. Letos je nosným tématem motto “České hudební legendy v Janských Lázních“. V rámci nabitého hudebního programu zde vystoupí mimo jiné Kristián Šebek s písněmi Karla Gotta, Olympic-Tribute, Lokálka nebo kapela Green Day Revival. Kyvadlová doprava z Trutnova bude k lázním jezdit zdarma, mezi stanovištěmi Vesna a kolonáda vás bezplatně přepraví silniční vláček.
31. květen 2024 14:00
Lázně a wellness, Královéhradecký kraj

Janské Lázně nabízí virtuální realitu i molekulární vodíkovou terapii

Pokrok v medicínské oblasti jde velmi rychle dopředu. Držet krok s dobou musí všechna zdravotnická centra, ať už se jedná o veřejné nemocnice nebo soukromé kliniky. Dvojnásob to platí pro lázeňská zařízení, která do značné míry těží ze zájmu běžných klientů o jejich služby. Dobře si to uvědomují ve Státních léčebných lázních Janské Lázně, proto se snaží svým pacientům nabídnout nejmodernější technologické výdobytky. Pacienti zde mohou vyzkoušet virtuální realitu, která pomáhá ve zvládání bolesti anebo moderní molekulární vodíkovou terapii při masážích a zábalech.
17. listopad 2022 10:00
Lázně a wellness, Královéhradecký kraj

Za zdravím a relaxací do Královéhradeckého kraje

Královéhradecký kraj má z hlediska lázeňství velký potencionál, najdete tu hned čtyři města s lázeňským statusem – Janské Lázně, Lázně Bělohrad, Velichovky a Náchod. Celosvětový ohlas zaznamenaly Janské Lázně začátkem 20. století úspěšnou léčbou následků dětské obrny. Lázně Bělohrad se zase jako první v Evropě pyšní certifikátem kvality EUROPESPAmed© udělované Evropským svazem lázní.
2. duben 2021 6:09
Lázně a wellness, Královéhradecký kraj

Lázně Velichovky zvou na Martinské trhy

Již druhé "Svatomartinské trhy" se budou konat v neděli 10. 11. 2019 od 10:00 do 15:00 hodin v krásném prostředí lázeňského areálu v Lázních Velichovky. Můžete se těšit na řemeslný jarmark a bohatý kulturní program.
9. listopad 2019 9:00
Lázně a wellness, Královéhradecký kraj

Výlet do Lázní Bělohrad v podhůří Krkonoš doplní kulturní i gastronomický zážitek

V sobotu 26. května se můžete těšit na tradiční slavnostní zahájení lázeňské sezóny v Lázních Bělohrad. Čeká na vás bohatý doprovodný program, festival jídla a zábava pro děti i dospělé. Všem milovníkům dobrého jídla i lahodných nápojů přineseme nevšední gastronomické zážitky. Těšit se můžete na street food – pouliční jídla a nebudou chybět ani regionální výrobci, kteří jsou držiteli ochranné známky „Regionální produkt Český ráj“.
25. květen 2018 7:00
Lázně a wellness, Královéhradecký kraj

Lázně Velichovky jsou opět v provozu

Lázně Velichovky, které byly dva roky uzavřeny se podařilo nyní opět zprovoznit. Novému majiteli lázní se podařilo vybudovat nový léčebný provoz, tělocvičnu, kavárnu i jídelnu. Díky rozsáhlé rekonstrukci se v novém kabátě představí pacientům a návštěvníkům také prvorepublikový Masarykův dům. Lázně se budou i nadále specializovat na pacienty s nemocemi pohybového ústrojí.
8. duben 2015 11:00
Lázně a wellness, Královéhradecký kraj