ÚvodAktuality

Aktuality Královéhradecký kraj

Interaktivní expozice aktuálně najdete na více než stovce míst po celé České republice a jejich návštěvou získáte opravdu nezapomenutelné zážitky. Za zmínku stojí například unikátní Kovozoo ve Starém Městě, pražské planetárium a hvězdárna, virtuální expedice v ZOO Brno nebo interaktivní vědecké muzeum Pevnost poznání v Olomouci. V zámeckém parku Hořovice zase můžete v rámci interaktivní expozice projít cestu za pokladem, liberecká iQlandia potěší všechny malé vědce a čokoládové zážitkové centrum v Průhonicích uspokojí i ty nejmlsnější jazýčky. Užijte si skvělé odpoledne nebo víkendový výlet a vyberte si z naší exkluzivní nabídky.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Královéhradecký kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Co dělat, když prší: 10 tipů z regionu Krkonoše a Podkrkonoší

Podle předpovědi vám nepřeje pro plánovaný výlet počasí a vy nevíte, kam vyrazit za zábavou a zážitky v Krkonoších a Podkrkonoší? V našich nejvyšších horách nikdy není jisté, jaké počasí vás dostihne. Dešťové přeháňky může rychle vystřídat slunečná obloha, nebo se muže také zakabonit i na celý den. Pro tuto variantu jsme pro vás vybrali tipy na místa, kde nezmoknete.
15. srpen 2020 15:35
Zážitky, Královéhradecký kraj

Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové zve na pravidelná pozorování

Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové zve všechny zvídavé návštěvníky nejen na pravidelná pozorování, která se konají každou středu, pátek a sobotu, ale také na velmi zajímavé pořady. V sobotu se dozvíte co musí zvládnout kosmonaut, o týden později jaké je Slunce a poslední únorový den jak vznikl Měsíc.
11. únor 2020 15:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

V archeoparku Všestary se seznámíte s životem v pravěku

V archeoparku Všestary nedaleko Hradce Králové se třetí únorový víkend chystá zajímavý program s názvem Cesty pravěkých lidí, který vás zavede přímo do pravěku!
13. únor 2018 15:03
Zážitky, Královéhradecký kraj

Přijďte si prohlédnout zrekonstruovanou hvězdárnu v Jičíně

Město Jičín otevírá v regionu ojedinělé Centrum přírodních věd. To vzniklo rekonstrukcí původní hvězdárny, která se nachází na západním okraji města. Slavnostní otevření hvězdárny proběhne pro veřejnost v pátek 15. ledna 2016 od 19 hodin. V sobotu 16. ledna pak bude hvězdárna všem zájemcům otevřena od 13 do 17 hodin v rámci Dne otevřených dveří.
15. leden 2016 12:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

Jednu z největších bitev 19. století v Evropě můžete vidět Hradci Králové

Také letos se uskuteční vzpomínkové akce na výročí krvavé bitvy 3. července 1866 u Hradce Králové, které se zúčastnilo téměř půl milionu vojáků. Vyvrcholením akcí bude tuto sobotu velká bitevní ukázka znázorňující výsek části bitvy.
2. červenec 2015 21:24
Zážitky, Královéhradecký kraj

Objevujte a tvořte ještě chvíli – unikátní výstava Play Broumovsko za měsíc končí

Únor 2015 je závěrečným měsícem, kdy mohou návštěvníci zavítat na jedinečnou interaktivní výstavu Play Broumovsko do areálu textilních závodů Veba a. s. v Broumově. V sobotu 28. 2. 2015 bude otevřeno opravdu naposledy.
28. leden 2015 12:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

Vrchlabský Krtek získal Cenu Architecture Week

Krkonošské centrum environmentálního vzdělávání Krtek ve Vrchlabí bylo nominováno na Stavbu roku 2014 za ojedinělou architekturu díla se zřetelem ke kvalitě betonářských prací a nápaditému uspořádání dispozice. V konkurenci 58 tuzemských a 5 zahraničních staveb Krtek získal Cenu Architecture Week. Toto ocenění je udělováno stavbám s nejzajímavější architekturou, přínosnou a neotřelou architektonickou myšlenkou.
14. říjen 2014 13:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

Nové Digitální planetárium v Hradci Králové je ve výstavbě

Nové digitální planetárium v Hradci Králové bude sloužit jako návštěvnické centrum pro popularizaci vědy a výzkumu.
30. září 2013 15:03
Zážitky, Královéhradecký kraj