ÚvodAktuality

Aktuality Královéhradecký kraj

Udržujte své tělo v dobré kondici a dopřejte mu pravidelnou dávku fitness a beauty. Zvolte si sport, který vám nejvíce vyhovuje nebo vyzkoušejte něco úplně nového z naší trendy nabídky. Pokořte lezeckou stěnu, naučte se základy sebeobrany nebo zklidněte svoji mysl na lekci jógy. V letních měsících si můžete zahrát beach vojebal nebo vyzkoušet venkovní posilovnu. Venkovská turistika vás zavede na farmy a ranče, kde se dozvíte více o pěstování plodin a chovatelství zvířat a ochutnáte kvalitní domácí produkty. Pro zdravý a hlavně udržitelný životní styl je však důležitá nejen aktivita, ale také pravidelný a kvalitní odpočinek a rekondice.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Královéhradecký kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Do Babiččina údolí se vypravte na Ratibořické ovčácké slavnosti

V sobotu 27. dubna 2024 se v Babiččině údolí budou konat Ratibořické ovčácké slavnosti, které připomenou letošní Den Země. Můžete se těšit na ukázku pastvy ovcí a práce pasteveckého psa, ochutnávku ovčích a kozích sýrů, folklórní vystoupení a tradiční řemeslníky. Součástí slavností je prodejní jarmark a dílničky pro děti. Akce se koná za každého počasí.
25. duben 2024 12:00
Životní styl, Královéhradecký kraj

Česká Hra o trůny aneb výlet za draky Dračí uličkou do Dračích skal

Rádi byste navštívili Zimohrad, Královo přístaviště a další místa ze Hry o trůny, proslulé fantasy ságy George R. R. Martina a seriálu kabelové televize HBO? Na mapách Česka je nenajdete, zato draků se nám celkem urodilo. Vydejte se do Dračího města, Dračích skal a míst opředených pověstmi o bájných létajících legendách.
4. říjen 2023 10:59
Životní styl, Královéhradecký kraj

Objevte nejkrásnější místa Broumovska

Pestrost Broumovské vrchoviny je fascinující. Najdete zde impozantní pískovcové skály a skalní města, množství skvostných barokních památek v čele s broumovským a polickým klášterem, malebné obce Policka s roubenými chalupami i úrodnou Broumovskou kotlinu sevřenou věncem hor a lesů. Uprostřed ní leží město Broumov s řadou věží a historických budov jako umělecké srdce regionu zářící do kraje. Mezi mimořádné barokní památky se řadí i skupina osmi barokních kostelů a kaple Hvězda. Najdete zde ale také měděný důl anebo mlynářské muzeum ve starém mlýnu.
28. září 2023 16:01
Životní styl, Královéhradecký kraj

Královéhradecké dožínky v Šimkových sadech se vrací ke kořenům

Královéhradecké krajské dožínky jsou symbolem každoročních oslav sklizně a zemědělství. Letošní 19. ročník se koná v pátek 15. a v sobotu 16. září v malebném prostředí Šimkových sadů v Hradci Králové. Čeká vás výstava zemědělské techniky i hospodářských zvířat, stříhání ovcí, horse show Haraldos, tradiční řemesla, dožínkové tržiště, farmářské stánky, vyhlášení ocenění, spousta skvělé muziky a mnoho dalšího.
15. září 2023 11:53
Životní styl, Královéhradecký kraj

Kde, kdy a proč se slaví Porcinkule?

V Jindřichově Hradci, Opočně, Hostinném a dalších městech se obvykle začátkem srpna roztočí pouťové atrakce a ulice zaplní stánky s dobrotami, hračkami a řemeslnými výrobky. Konají se zde totiž Porcinkule, slavnosti, které místní znají jako své boty, ale pro ostatní zní trochu tajemně...
26. červenec 2023 12:06
Životní styl, Královéhradecký kraj

Letos uplyne přesně 100 let od otevření Jiráskovy horské stezky

Jiráskova horská cesta vede po celém hřebenu Orlických hor i okrajových partií. Pokud byste se vydali na túru po celé její délce, urazíte 170 km z Broumova, až do Litomyšle. V roce 1921 trasu otevřel sám Alois Jirásek, a to z balkonu chaty Panorama v Deštném v Orlických horách.
28. leden 2021 14:00
Životní styl, Královéhradecký kraj

Anketa Strom roku zná svého vítěze: letos je jím jabloň kožená reneta z Machova

Český Den stromů korunovala radostná zpráva pro obyvatele Machova na Náchodsku. Vítězství v anketě Strom roku si poprvé odnáší ovocný a zároveň nejmladší strom. Největší podporu veřejnosti získala Jabloň u Lidmanů, která si vybojovala 2 191 hlasů. Stříbro putuje Lípám v Hřebenech na Sokolovsku v Karlovarském kraji, bronz si odnáší dub Hugo z Lednice v Jihomoravském kraji.
20. říjen 2020 18:00
Životní styl, Královéhradecký kraj

V České Skalici začínají Jiřinkové slavnosti

Každoročně v září se v České Skalici na Náchodsku konají Jiřinkové slavnosti, které mají tradici již od roku 1837. Do jejich programu nedomyslitelně patří výstava jiřinek v Muzeu Boženy Němcové ve dnech 4. až 6. září 2020. V areálu muzea a na maloskalické tvrzi můžete zhlédnout tisíce řezaných květů i výsadeb. Již dnes je v tomto památkově chráněném areálu vysazeno téměř 150 druhů jiřinek v počtu více než 1000 kusů.
3. září 2020 6:00
Životní styl, Královéhradecký kraj

#světovéČesko aneb přehlídka nejznámějších komínových strašidel a historek plných sazí

Komíny jsou pro výskyt strašidel nezbytné: duchové jimi cestují sem a tam, kvílí v nich bájná větrná Meluzína a vyskytují se v nich i jiné hodně divné věci. V přehlídce nejznámějších strašidel, která mají něco společného s komíny, nesmí chybět například slavné Strašidlo Cantervillské z povídky Oscara Wilda, komínoví duchové z Kunína anebo Krbník, o kterém vám budou vyprávět průvodci na Humprechtu.
19. červenec 2020 19:18
Životní styl, Královéhradecký kraj

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová: Nemáme moře, zato moře památek

Veselá, přímočará, tahle ministryně se s ničím moc nepáře. Teď v době „pokoronavirové“ má důležitou úlohu. Nastartovat domácí i zahraniční cestovní ruch v České republice.
7. červen 2020 5:59
Životní styl, Královéhradecký kraj

Region Orlické hory a Podorlicko je první českou Slow Destination

Ve světě je pojem Slow tourism nebo také Slow travel již zcela běžný. Inspirací se stali spisovatelé cestopisů z 19. století, kteří se stavěli proti neustálému zrychlování doby. Pojem Slow tourism můžeme volně přeložit jako pomalé cestování. Turisté, kteří vyhledávají tento typ cestování, se nehoní za tím, aby viděli co nejvíce. Očekávají méně a více intenzivnějších zážitků a prožitků z místa, které navštíví. V České republice je zatím Slow tourismus neznámý pojem. Hodně ho proslavila zejména italská města Cittaslow. Turista více o cestování přemýšlí a také se více připravuje. Region Orlické hory a Podorlicko je také připraven a vstupuje do dalšího roku s puncem Slow Destination.
17. leden 2020 12:00
Životní styl, Královéhradecký kraj

V soutěži o nejoblíbenější turistické cíle v ČR DestinaCZe 2019 zvítězil Safari pivovar ve Dvoře Králové

Safari Pivovar ve Dvoře Králové se stal absolutním vítězem sedmého ročníku soutěže agentury CzechTourism o nejlepší turistický cíl DestinaCZe. Ve finále soutěže hlasovalo 15 630 osob, které rozhodly právě o vítězství unikátního minipivovaru, jenž sponzoruje chov nosorožců a ochranu tohoto ohroženého druhu ve volné přírodě.
22. červenec 2019 16:30
Životní styl, Královéhradecký kraj