ÚvodAktuality

Aktuality Královéhradecký kraj

Máme pro vás skvělé tipy na zimní sporty, které potěší všechny milovníky sněhu a mrazivého počasí. Navoskujte běžky a vyrazte na upravené tratě nebo do volné přírody, vytáhněte ze sklepa brusle a sáňky a užijte si kouzelnou zimní atmosféru na zamrzlém rybníku nebo udržovaném kluzišti. Navštivte horské skiareály, kde si zalyžujete i v případě nedostatku sněhu díky umělému zasněžování a využít můžete také lyžařské školy a půjčovny, kde vám půjčí veškeré vybavení a naučí vás správnou techniku lyžování. Pokud vás láká něco odvážnějšího, pak jsou tu pro vás zimní adrenalinové aktivity.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Královéhradecký kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Světový pohár FIS Masters Cup se letos bude opět konat v Peci pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou bude i letos hostit další ročník Světového poháru ve sjezdovém lyžování kategorie Masters. Závodní víkend letos připadá na 9. až 10. března, kdy první den bude věnován slalomu a následující pak obřímu slalomu. Soutěžit se bude na tratích sjezdovky Javor místního Skiareálu Pec pod Sněžkou, součást Resortu Černá hora – Pec, jednoho z nejlepších lyžařských areálů v České republice. FIS Masters Cup se v Peci koná již od roku 2008 a účastní se ho muži i ženy ve věku 30 a více let, v kategoriích odstupňovaných po pěti letech.
7. březen 2024 13:00
Zimní sporty, Královéhradecký kraj

Znáte příběh Hanče a Vrbaty? Příběh o odvaze, nezdolném přátelství a tragickém osudu

24. březen je v Česku každoročně Dnem Horské služby. Před více než 110 lety došlo na hřebenech Krkonoš k tragické události, která dodnes leckterého návštěvníka hor dojme. Při lyžařském závodu dne 24. března 1913 totiž došlo k úmrtí závodníka Bohumila Hanče i jeho kamaráda Václava Vrbaty, který se svému kamarádovi pokoušel pomoci. Svůj život do záchranné akce obětavě nasadil i německý závodník a Hančův přítel Emerich Rath. Filmovou rekonstrukci tohoto závodu natočil režisér Tomáš Hodan.
24. únor 2024 8:28
Zimní sporty, Královéhradecký kraj

Nenechte si ujít volejbal na sněhu – Cev Snow Volleyball ve Špindlerově Mlýně

V roce 2024 bude celé CEV Volleyball European Tour probíhat ve znaku Evropy: Díky úzké spolupráci s Confédération Européenne de Volleyball (CEV) se bude poprvé konat mezinárodní volejbalová série na sněhu, a to již 24. a 25. února ve Špindlerově Mlýně. Turnaje budou probíhat po oba dny ve Skiareálu Svatý Petr. Snow volejbal zároveň usiluje o zařazení do zimních olympijských her.
23. únor 2024 9:38
Zimní sporty, Královéhradecký kraj

Skiareál v Orlickém Záhoří spouští provoz!

Lyžaři dlouho očekávaný nový lyžařský areál v Orlickém Záhoří spouští od soboty 10. února 2024 provoz! Nová sjezdovka Orlických hor se nachází pod vrcholem hory Koruna a nabízí 1,7 km pěkného lyžování pro celou rodinu. Ve skiareálu uvítají také vyznavače běhu na lyžích, kteří se mohou svézt lenovkou nahoru anebo dolů.
9. únor 2024 14:50
Zimní sporty, Královéhradecký kraj

O víkendu se pojede Orlický maraton – letos na Šerlichu

První únorový víkend, tedy 3. až 4. 2. 2024 ožijí Orlické hory již po 40. oblíbeným Orlickým maratonem. Kvůli oblevě a sněhové situaci jej pořadatelé přesouvají z Deštného na horské sedlo Šerlich. Členitý terén dá závodníkům pořádně zabrat a jen těžko najdou místo, kde by si mohli dovolit trochu odpočinku. Startuje se na trasu 40 km klasicky, či poloviční distance s menším převýšením klasicky i volně. Pro méně zdatné běžkaře je přichystána 10 km trasa.
28. leden 2024 12:00
Zimní sporty, Královéhradecký kraj

Skiinterkriterium v Orlických horách – Ski centrum Říčky hostí závody ve slalomu a obřím slalomu

Mezinárodní lyžařský závod žactva ve sjezdovém lyžování Skiinterkriterium se stal nejstarší akcí svého druhu na celém světě. Ve dnech 26. – 27. ledna 2024 se koná již 61. ročník této unikátní akce. Závody jsou volně přístupné pro diváky přímo na místě a lze je také sledovat na streamu.
23. leden 2024 12:00
Zimní sporty, Královéhradecký kraj

Malou Úpou se budou opět prohánět historické rohačky!

Parádní sněhovou zábavu si můžete užít poslední lednovou neděli 28. ledna 2024 v Malé Úpě! V areálu U Kostela vypuknou historické závody rohaček. Chybět nebudou speciální disciplíny spojené s historií Malé Úpy a jejími prvními osadníky.
21. leden 2024 15:00
Zimní sporty, Královéhradecký kraj

Orlické hory opět ovládne extrémní závod psích spřežení Šediváčkův long

V Deštném v Orlických horách se od 23. do 25. ledna 2024 opět pojede nejdelší závod psích spřežení v České republice a jeden z nejtěžších v Evropě – Šediváčkův long. Téměř stovka musherů bude muset zvládnout trať dlouhou 200 nebo 300 kilometrů. Mezinárodní etapový závod psích spřežení letos sice nebude Mistrovstvím České republiky v Longu, ale do Orlických hor se tak sjede na 700 tažných psů a téměř 90 závodníků z 10 zemí Evropy.
19. leden 2024 14:00
Zimní sporty, Královéhradecký kraj

Vyzkoušejte běžkařské trasy u Hostinného

Milovníci běžeckého lyžování mohou u Hostinného využít několik zajímavých tras. Svazek obcí Horní Labe se zde v zimě stará o sjízdnost tří okruhů běžkařských tras pod Černou horou od Rudníku přes Hostinné a upravuje také cestu na obce Dolní Olešnice a Kalná. Upravenost a stav běžeckých tras se rychle mění, v posledních dnech hory zasypává čerstvý sníh, dá se tedy očekávat, že trasy budou brzy sjízdné.
19. leden 2024 6:00
Zimní sporty, Královéhradecký kraj

Hradcem Králové se proženou běžci

Běžecký závod v lednu? Jednoho takového se můžete zúčastnit už tuto sobotu 13. 1. 2024 v Hradci Králové. Jedná se o 10. ročník zimního závodu pro všechny s názvem Winter Run Hradec Králové. Běží se za každého počasí. Akce je zařazena do Calendaria Regina jako nejvýznamější akce Hradce Králové.
9. leden 2024 8:00
Zimní sporty, Královéhradecký kraj

Na horách kraluje pravé zimní počasí: na svah zve Špindl i Ještěd

Zatímco v některých městech a níže položených oblastech panují spíše jarní teploty, oblíbené skiareály Špindlerův Mlýn a Ještěd nabízí skvěle připravené a umrzlé sjezdovky s dostatkem sněhu. Až do konce vánočních prázdnin je přitom stále možné zakoupit celodenní skipas do těchto středisek již od 540 korun.
30. prosinec 2023 6:00
Zimní sporty, Královéhradecký kraj

Na skok přes hranice: 10 + 1 tip pro výlet na Sněžku

Jedinečné navenek, přátelské uvnitř: tak se návštěvníkům představují naše nejvyšší hory Krkonoše. Lákají na romantiku zasněžených svahů, lyžařská střediska, upravené bílé stopy a také na Sněžku, vůbec nejvyšší horu České republiky. Užijte si báječný den s pohybem na čerstvém vzduchu, deset nejlepších zastavení na české straně a k tomu jako bonus výlet k polským sousedům.
24. prosinec 2023 9:25
Zimní sporty, Královéhradecký kraj