ÚvodAktuality

Aktuality Královéhradecký kraj

Hrady, zámky, jeskyně, galerie, muzea, rozhledny ale i nejrůznější adrenalinové zážitky a netradiční zábava na vás čekají ve více jak tisícovce nabídek a tipů na výlet ve vašem blízkém i vzdálenějším okolí. U nás si vybere opravdu každý. Pokud dáváte přednost klasice, vypravte se třeba na Karlštejn a projděte se místy, kudy kráčel sám Karel IV. Pro milovníky adrenalinových zážitků tu máme nejrůznější únikové hry nebo strašidelná podzemí a bystřický park miniatur, to je pro zábava celou rodinu. Sledujte náš portál, kde pro vás neustále zveřeňujeme aktuální tipy a už vám nic neunikne.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Královéhradecký kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Stezka korunami stromů v Janských Lázních oslaví sedmé narozeniny

Krkonošská Stezka korunami stromů oslaví letos své sedmé narozeniny a při té příležitosti láká v neděli 7. července 2024 na narozeninovou oslavu! Začněte letošní letní prázdniny výletem do Krkonoš a vydejte se na trasu od kořenů až ke korunám stromů. Nejen krásná příroda, ale i bohatý doprovodný program na vás čekají od 10:00 do 17:00 hodin přímo na Stezce.
4. červenec 2024 12:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

Valdštejnské slavnosti v Jičíně nabídnou veselý historický program

Jičín opět na pár dní zažije Valdštejnovu dobu – třetí květnový víkend bude město patřit Valdštejnským slavnostem, které se zde konají každé dva roky. Hlavní program se uskuteční v sobotu 18. května 2024 a návštěvníci se mohou mimo jiné těšit na historickou tržnici a vojenské ležení přímo na náměstí.
15. květen 2024 10:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

Už ho nesou: Trutnovské dračí slavnosti se blíží!

Devatenáctý ročník originálních slavností, jejichž organizátoři se snaží oživit pověst o zabití draka a založení města Trutnova, vypukne už v pátek 3. května 2024 na Krakonošově náměstí. Městské dračí slavnosti s neobvyklým názvem „Už ho nesou!“ se konají vždy začátkem máje a nabízejí všem generacím zcela nevšední zážitky spojené s poznáním krásné trutnovské mytologie. Letošní motto zní Tisíc let brněnského draka.
2. květen 2024 12:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

50 tipů, kam na výlet v okolí Hradce Králové

Hradec Králové patří k našim nejkrásnějším a nejoblíbenějším metropolím. Krásné historické město, které pulzuje moderním životem. Naláká každého, kdo miluje architekturu, kulturu i historii. Potkává se zde gotika s renesancí, barokem, i moderní architekturou. Stavěli zde Kotěra, Gočár, Giovanni Santini či Carlo Lurago. Univerzitní město je kulturním centrem Východních Čech. Po celý rok zde probíhají hudební, divadelní či filmové festivaly i literární akce. Hradec Králové je vyhledávaným centrem českých i zahraničních turistů. Je dobrým výchozím bodem do Krkonoš, Orlických hor, i Českého ráje. V blízkém okolí se v malebných městečkách nacházejí významné zámky Opočno, Nové Město nad Metují či Rychnov nad Kněžnou.
1. duben 2024 8:56
Zážitky, Královéhradecký kraj

Krakonoš: démon, pohádkový dědeček i předloha Tolkienova čaroděje Gandalfa

Krkonošské pohádky z televizních Večerníčků a další filmové pohádky a příběhy, staré mapy, pohádkové muzeum, sochy, hotely a dokonce i pivovar: to jsou místa, kde se můžete setkat s Krakonošem. Prastarý vládce Krkonoš se dokonce stal předobrazem pro čaroděje Gandalfa z Hobita a Pána prstenů.
23. prosinec 2023 9:48
Zážitky, Královéhradecký kraj

Krkonoše připomínají: zábavní pyrotechnika do národního parku nepatří!

Asi není třeba nikoho příliš přesvědčovat, že zábavní pyrotechnika ruší nejen domácí a divoká zvířata, ale obtěžuje i mnohé lidi, zvlášť když si chtějí odpočinout od hluku města v tichu přírody. Pyrotechnika ovšem – sice krátkodobě, přesto ale významně – také zvyšuje koncentraci těžkých kovů v ovzduší. Na druhé straně je fakt, že se různé petardy a „ohňostroje“ staly jakousi součástí oslav přelomu roku. V roce 2017 vstoupila v platnost novela zákona o ochraně přírody a krajiny, která provádění ohňostrojů a používání zábavní pyrotechniky na území národních parků zakazuje.
18. prosinec 2023 9:09
Zážitky, Královéhradecký kraj

Máte rádi železnici? Vypravte se za skutečnými vlaky i jejich modely

Máte rádi vlaky, vláčky a vše co s nimi souvisí? Vydejte se na výlet za kolejemi a mašinkami – nejen těmi skutečně funkčními, ale i za jejich modely. Inspirujte se našimi tipy a užijte si houkání lokomotiv a supění motoráčků.
16. říjen 2023 11:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

Festival Theatrum Kuks přichystal nevšední program

Hledáte festival, který se koná v neobvyklém prostředí? Kde bude vyvážené množství kultury a zábavy? Kam budete moci přijet s celou rodinou a užijete si všichni? Čekáte od festivalu prostě něco trochu víc než jen sérii koncertů a divadel? Bojíte se, že barokní festival bude nezáživná jízda na mrtvém koni? Myslíte, že tohle není pro vás, protože vy baroku nerozumíte a je to nuda? Nenechte se mýlit! Letos festival Theatrum Kuks proběhne od 23. do 27. srpna 2023 a nabídne opravdu často bizarní kousky.
23. srpen 2023 8:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

30 let agentury CzechTourism: turistické milníky Královéhradeckého kraje

Jaké proměny zažil Královéhradecký kraj během posledních třiceti let? Znovu anebo vůbec poprvé jsme se mohli podívat například do tvrze Dobrošov, do lvího safari ve Dvoře Králové, na Stezku korunami stromů v Krkonoších či rozhlednu na Velké Deštné. Poutní kostel v Neratově zakryla legendární skleněná střecha, v Krňovicích se otevřel skanzen a ve Všestarech pravěký archeopark. Pojďte se s portálem Kudy z nudy a agenturou CzechTourism projít Královéhradeckým krajem rok za rokem!
8. březen 2023 7:14
Zážitky, Královéhradecký kraj

Hrad a zámek Staré Hrady zve na podzimní prázdniny do pohádky

Přijeďte si užít s dětmi podzimní prázdniny na Staré Hrady. Vstoupíte zde do starohradských pohádek čaroděje Archibalda a Dračího království, kde poznáte přes padesát druhů draků a dráčků! Otevřeno tu mají celé podzimní prázdniny od 26. 10. do 30. 10. 2022, denně mezi 10. a 17. hodinou.
25. říjen 2022 13:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

V Trutnově sundají v sobotu draka z věže Staré radnice

První říjnový den, v sobotu 1. 10. 2022 budou od 14:00 hodin na Rýbrcoulově náměstí v Trutnově pro děti připraveny osvědčené i zbrusu nové hry a soutěže o drobné ceny. K tomu zahudlají muzikanti přespolní i místní. Občerstvení a pár zpestření programu bude také zajištěno. V 16:00 hod. bubeníci vybubnují pana Albrechta z Trautenbergu s jeho družinou a starý drak bude sejmut z věže. Tak bude vypadat sobotní sundání draka z věže Staré radnice v Trutnově.
28. září 2022 6:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

Odcizený obraz se po třiceti letech vrací na Kuks

Na hospitál Kuks se po třiceti letech vrací obraz s podobiznou Jana Michaela Šporka. Ten byl odcizen v červenci roku 1991 společně s dalšími předměty při noční krádeži. Autorem obrazu je významný francouzský barokní malíř Nicolas de Largillierre, který portrétoval i francouzského krále Ludvíka XIV. Obraz se podařilo vystopovat díky paní doktorce Jandlové z Národní galerie, která byla požádána o povolení k legálnímu vývozu obrazu do zahraničí. Při identifikaci jsme společně s Národní galerií zjistili, že se jedná právě o obraz z Kuksu.
18. únor 2022 3:22
Zážitky, Královéhradecký kraj