Úvod > Aktuality > Hrad a zámek Staré Hrady zve o pololetních prázdninách děti i dospělé na prohlídku
 	Otevreno je od pátku 30. 1. do nedele 1. 2., vždy od 10 do 17 hodin
">  	Otevreno je od pátku 30. 1. do nedele 1. 2., vždy od 10 do 17 hodin "> "> "> Hrad a zámek Staré Hrady zve deti o pololetních prázdninách na prohlídku zdarma
Zážitky

Hrad a zámek Staré Hrady zve o pololetních prázdninách děti i dospělé na prohlídku

  • Vydáno29. ledna 2020
Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady zve děti i dospělé na výlet do pohádky. Nechte se unést atmosférou čarodějné pohádkové prohlídky. Otevřeno je od 31.1. do 2. 2. 20. Navštívit můžete – hrad a zámek s Dračí královskou komnatou, zámecké pohádkové sklepení a hradní pohádkovu půdu. Navíc každý školák, který od pátku 31.1. až do neděle 2.2. dorazí na Staré Hrady s vysvěčením, dostane k zakoupené vstupence na prohlídkový okruh pohádkovou knížku zdarma – jeden ze sedmi dílů originálních Starohradských pohádek čaroděje Archibalda dle vlastního výběru.
Staré hradyPřijdte s dětmi do pohádky oslavit pololetní prázdniny na hrad a zámek Staré Hrady. Princezna, rytíř nebo čarodějnice vás s dětmi potom provedou všemi pohádkovými okruhy. Můžete si vybrat, zda se dáte Hradem a zámkem s Dračí královskou komnatou, Zámeckým pohádkovým sklepením anebo Hradní pohádkovou půdou. Otevřeno je od pátku do neděle, vždy od 10 do 17 hodin. Pojďte spolu s dětmi zachránit princeznu Laskonku!

Pro dospělé milovníky historie je v hradní a zámecké části připraven prohlídkový okruh Jak se žilo za císaře pána Františka Josefa I. Můžete si prohlédnout ojedinělou expozici u nás – kupecké krámky, koloniál, obchod s kávou a C.K. hostinec, jak vypadaly v dobách našich prababiček.

Drak SmaragďákKaždý, kdo od pátku 31. ledna až do neděle 2. února 2020 dorazí na Staré Hrady s vysvěčením, dostane k zakoupené dětské a dospělé vstupence (koupené toho dne v hradní pokladně na prohlídkový okruh) originální dárek – pohádkovou knížku Starohradské pohádky čaroděje Archibalda. Již vyšlo 7 dílů!

Předškolákům mohou doma vysvědčení vyrobit i dospěláci. A ještě jeden tip – potvrďte svoji návštěvu na našem Facebooku v komentářích pod článkem a získejte milý bonus – originální kartičku se skřítkem Láskulínem.
Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady leží v Českém ráji, jižně od Jičína – hned vedle městečka Libáň. Bohatý program zde nabízí pět pohádkových prohlídkových okruhů a 2 historické prohlídkové okruhy. Provedou vás živé pohádkové bytosti v rolích průvodců.