ÚvodAktuality

Aktuality Královéhradecký kraj

Vyberte si organizované výlety a exkurze z naší bohaté nabídky a načerpejte zajímavé informace z nejrůznějších oblastí. Zajímá vás historie, chemie, kriminalistika, věda a technika, zvířata, lidová řemesla nebo slavné vynálezy? Chcete vědět, jak se vaří dobré pivo, vlastnoručně si zkusit potisk plátna technikou sítotisku nebo poznat práci českých sklářů opravdu zblízka? Organizované výlety a exkurze jsou vhodné pro jednotlivce, rodiny i skupiny a jsou proto skvělým tipem na školní výlety. Pobaví, naučí a rozhodně nenudí.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Královéhradecký kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Africké a lví safari ve Dvoře Králové pomalu končí letní sezonu

Letní sezona v Zoo Dvůr Králové bude pomalu u konce a návštěvníci tak mají poslední možnost vyrazit za africkými zvířaty anebo na večerní safari. Otevřeno bude už jen do neděle 1. října! Lístky můžete zakoupit na pokladně u vjezdu do safari, nástupní místo je u Restaurantu Kibo.
21. září 2023 14:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

Na skok přes hranice: 10 + 1 tip pro výlet na Náchodsko a do Kladského pomezí

Vydejte se s portálem Kudy z nudy objevovat krásy Kladského pomezí. Provedeme vás městy i krásnou přírodou, vyšplháme na rozhledny, užijeme si krásné výhledy a radost uděláme i milovníkům vojenských památek a filmů. A protože do Polska je to přes hranice jen kousek, doporučíme vám pár zajímavých míst, která můžete navštívit u sousedů.
26. duben 2023 18:40
Zážitky, Královéhradecký kraj

Vánoční atmosférou ožije i Podorlický skanzen

Vánoční atmosféra, lidové písně, tradiční občerstvení a adventní trh, to vše je pro návštěvníky připraveno v malebném Podorlickém skanzenu Krňovice.
9. prosinec 2019 7:56
Zážitky, Královéhradecký kraj

Za Babičkou se vydejte na zámek Ratibořice a do Babiččina údolí

Chcete vidět jak se žilo na zámku a Starém bělidle? Už ve dnech 12. 6. – 16. 6. 2018 se vydejte za Babičkou Boženy Němcové do Ratibořic. Postavy, důvěrně známé z knihy Babička spisovatelky Boženy Němcové, vás přivítají v místech, ve kterých se děj románu odehrává. Při návštěvě v zámku narazíte na namyšleného komorníka Leopolda, pozdravíte vznešenou paní kněžnu a její milou schovanku, komtesu Hortenzii.
11. červen 2018 12:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

Hradcem Králové projede za zvuku stíhaček královna Eliška Rejčka

Do města se svou družinou přijede královna Eliška Rejčka, která si ho vybrala za své sídlo v prvních letech 14. století. Jak je již po dlouhá léta zvykem, první zářijový víkend přinese do hradeckých ulic atmosféru středověku.
2. září 2016 15:05
Zážitky, Královéhradecký kraj

Poznejte zoo z netradičního pohledu a zažijte něco víc než jen pozorování zvířat!

ZOO Dvůr Králové nabízí řadu speciálních zážitkových programů, díky nimž se dostanete zvířatům tak blízko, že si budete moct ke slonovi nebo žirafě klidně i přivonět. Exotice tu můžete být blíž než kdykoli předtím, doslova na dosah ruky. Nahlédnete do zoo zadními vrátky, můžete být zvířecím kuchařem nebo poznat mořské akvárium z druhé strany. Objevte to nejlepší ze zoo a poznejte tajemství jejího zákulisí. Nevšední procházka s průvodcem vám ve Dvoře Králové odhalí místa, kam jiní nesmí.
17. leden 2016 5:51
Zážitky, Královéhradecký kraj

Po celý rok jedinečné zážitky v areálu ZOO Dvůr Králové: dnes křest mláďat nosorožců dvourohých

Máte dostatek odvahy k ochutnání hmyzích specialit – "potraviny budoucnosti"? Dnes končí festival Africa Live plný hudebních a tanečních vystoupení, poutavého vyprávění, afrických specialit, afrického umění a nostalgického promítání v letním kině. Můžete nakoupit výrobky z Ugandy a tím podpořit ugandské děti, či kdo se ještě nestihl nabažit afrických rytmů, či vyzkoušet si bubnování na africkém bubnu, má poslední šanci, neboť nedělním dnem festival pro letošní rok končí... V neděli budete mít také jedinečnou příležitost pokřtít dvě letošní mláďata nosorožců dvourohých – v 15 hodin u výběhu nosorožců za malbou Viktoriiných vodopádů.
26. červenec 2015 7:27
Zážitky, Královéhradecký kraj

Netradiční svatba? Na zámku a ve středověké krčmě v Dětenicích

Aby byl váš svatební den skutečně nezapomenutelný a jedinečný, můžete si říci ano na zámku, a nejenom to, svatební hostinu můžete mít v jiném časovém pásmu – ve středověku. Staňte se součástí pohádky na zámku Dětenice nebo změňte realitu všedního dne a prožijte kouzlo středověku.
17. únor 2015 8:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

Na safari vlastním autem – unikátní zážitek pro každého poprvé v České republice

ZOO Dvůr Králové při příležitosti 65. výročí svého otevření pro veřejnost, připravila pro návštěvníky poprvé v historii České republiky jediné skutečné safari ve střední Evropě. Od 1. 6. bude velký okruh Safari zpřístupněn pro osobní vozy, mikrobusy a autobusy návštěvníků. Zoologická zahrada proto bude dostupná za každého počasí a pro každého, protože většinu areálu si návštěvníci prohlédnou z pohodlí svého auta nebo autobusu, kterým do zoo přijedou.
29. květen 2011 11:26
Zážitky, Královéhradecký kraj