Úvod > Aktuality > Užijte si stmívání na krkonošské stezce korunami stromů
Užijte si stmívání na krkonošské stezce korunami stromů
"> "> ">

Užijte si stmívání na krkonošské stezce korunami stromů

Vydáno 12. srpna 2020 Zážitky
Patříte mezi romantiky? Pak se vám bude líbit unikátní večerní prohlídka se západem slunce na krkonošské stezce korunami stromů. Provede vás po ní průvodce ze Správy Krkonošského národního parku, který vám poví pár zajímavostí o okolním lese anebo o ptácích, jejichž večerní koncert bude v korunách stromů právě v té době vrcholit. Zároveň vás čeká malé občerstvení a sklenka Prosecca či nealko sektu. Aby byl zážitek ještě intenzivnější, připravili jsme pro vás i minikoncert přímo na vyhlídkové věži. Stmívání na Stezce se koná ve středu 12. a 19. srpna 2020.
Stezka korunami stromů KrkonošeChystáte do Krkonoš? Pak byste určitě neměli vynechat návštěvu Stezky korunami stromů Krkonoše. Vyhlídková věž vysoká 45 metrů, která se nachází na okraji Janských Lázní, konkrétně u Hoffmanovy boudy, pro vás na toto léto připravila spoustu novinek. Na trase dlouhé jeden a půl kilometru se vydáte od kořenů až ke korunám stromů. Jedinečná podzemní expozice vám nabídne možnost prostudovat mikrosvět půdy a horní část Stezky s vyhlídkou zase pohled do korun stromů smíšeného krkonošského lesa.

Stmívání na StezceJestliže se na Stezku vydáte 12. nebo 19. srpna 2020, počkejte s návštěvou na večer. V zěchto termínech se můžete zúčastnit večerních prohlídek "Stmívání na Stezce" s živou hudbou, které jsou zakončeny dechberoucím výhledem z vrcholu Stezky během západu slunce. Samotná prohlídka Stezky probíhá s průvodcem ze Správy Krkonošského národního parku, který se s vámi podělí o zajímavosti o okolním lese nebo o ptácích, jejichž večerní koncert v korunách stromů probíhá právě ve večerních hodinách.

Prohlídka 12. srpna začíná v 19:15 a 19. srpna v 19:00 hodin. Rozdílný počáteční čas obou prohlídek je daný posouvajícím se momentem západu slunce, kterým je prohlídka Stezky zakončena. Cena speciální prohlídky Stmívání na Stezce činí 480 Kč. Kapacita je však omezená, proto doporučujeme zakoupit si vstupenky na prohlídku online na e-shopu Stezky korunami stromů Krkonoše.
Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů vznikla na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Vyhlídková věž, která nabízí rozhledy do okolního stromoví i na Janské Lázně, je vysoká 45 metrů, vodorovná část stezky se nachází ve výšce 24 metrů. Po trase mezi korunami stromů ujdete 1 511 metrů, dolů se lze dostat tobogánem.

Další aktuality

12.9.
2020
Krkonošské cyklobusy jsou v provozu až do konce září

Krkonošské cyklobusy jsou v provozu až do konce září

Krkonoše a Podkrkonoší | Letní sporty
10.9.
2020
Kuks bude v sobotu patřít vínu

Kuks bude v sobotu patřít vínu

Krkonoše a Podkrkonoší | Gurmánská turistika