ÚvodAktuality

Aktuality Královéhradecký kraj

Romantická výjížďka kočárem taženým koňmi, dobrodružná plavba Labským kaňonem, vyhlídkový let horkovzdušným balónem nebo nostalgická jízda parním vlakem křížem krážem po Čechách i Moravě. Výletní plavby a jízdy potěší celou rodinu a navíc se dozvíte spoustu nových informací o dávno zapomenutých nádražích, historických lokomotivách a tramvajích, parnících, přívozech i moderních lodích. V naší nejobsáhlejší nabídce máme desítky zajímavých tipů na výletní plavby a jízdy, vyberte si tu svoji a hurá za dobrodružstvím, adrenalinem i romantikou.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Královéhradecký kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Nábřeží paromilů v Hradci Králové uvítá v sobotu milovníky páry

Hradec Králové v sobotu 27. srpna ožije 19. ročníkem ojedinělého setkání milovníků páry, lodí, lodních modelů, zahradních a modelových železnic, sběratelů a konstruktérů parních strojů, mechanizmů a historických vozidel. Připravena je prohlídka vystavené techniky, dále plavby na parníčcích po řece a jízdy na vláčcích naší i dalších zahradních železnic a jiné atrakce, ukázky parní techniky v pohybu a provozu.
27. srpen 2022 6:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

Krkonošské lanovky jezdí v omezeném režimu – prochází podzimní údržbou

Některé stále teplé dny babího léta lákají na pěší procházky po horách. Pokud se chystáte na horskou túru v Krkonoších, buďte připraveni na možné komplikace – právě na podzim se řada lanovek připravuje na zimní sezónu a jejich provozovatelé provádí pravidelnou údržbu, která bývá spojena s omezením nebo přerušením provozu.
11. říjen 2021 12:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

Na výlet v Královéhradeckém kraji vás dopraví cyklobus

Na začátku června vyjely v Královéhradeckém kraji, opět po roce, na pravidelné trasy oblíbené cyklobusy. Budou v provozu přes celé léto až do konce září 2021. Turisty a cyklisty vozí do turisticky atraktivních koutů kraje, a to do oblasti Krkonoš, Orlických hor, Českého ráje a Kladského Pomezí.
14. červen 2021 11:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

Ideální letní výlet? Vlakem Českých rájem až na zámek Humprecht

Každou sobotu a neděli od 3. 8. do 7. 9. 2019 vyjíždí z Mladé Boleslavi historický vlak přes Bakov nad Jizerou na již tradiční okruh Sobotka – Dolní Bousov – Jičín – Libuň – Sobotka. Téměř sedmdesát kilometrů dlouhou trať lemuje krásná příroda a tamní hrady a zámky, včetně toho v Dětenicích. Železniční nadšenci jízdu pojmenovali S lokálkou kolem Humprechtu.
24. srpen 2019 6:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

Parníčky v Hradci Králové zahajují sezónu

Hradecká paroplavební společnost zahajuje od pátku 17. května novou plavební sezónu. Lodě budou až do října vyplouvat denně vždy dle zájmu a počasí. Motorová loď Smiřice vyplouvá na vyhlídkovou plavbu již v pátek 17.5. v 15:00, v 16:00 a v 17:00 hodin.
17. květen 2019 9:00
Zážitky, Královéhradecký kraj