ÚvodAktuality

Aktuality Královéhradecký kraj

Gurmánská turistika je to pravé pro všechny milovníky dobrého jídla a pití. V České republice najdete známé restaurace a kavárny, které se zaměřují na zahraniční kuchyni a nabídnou vám speciality ze všech koutů světa. Své místo zde má ale také česká kuchyně a regionální produkty a Čechy tolik oblíbené pivo a pivovary. Pokud preferujete spíše tekuté hrozny, pak vás jistě osloví vinařská turistika a pro ty náročnější s vás je tu zážitková gastronomie, která spojuje prvotřídní kuchyni s příjemným prostředím. Přinášíme vám aktuální trendy a novinky z oblasti gastronomie, stačí si jednoduše vybrat z naší exkluzivní nabídky.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Královéhradecký kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Náchodské Pivobraní slibuje opět skvělou atmosféru

Pivobraní – největší letní událost v Náchodě vypukne v sobotu 20. července 2024. V samotném srdci města na Masarykově náměstí se uskuteční už 8. ročník oblíbeného Pivobraní. Vedle hudebního programu a prezentace pivovarů návštěvníky čeká stolní fotbálek v životní velikosti, dobré jídlo a hlavně skvělá atmosféra.
18. červenec 2024 10:38
Gurmánská turistika, Královéhradecký kraj

Krkonošská pivní stezka se opět otevřela

Krkonošská pivní stezka zahájila 31. května novou sezónu a pro všechny turisty, kteří mají rádi zlatavý mok, zůstane otevřena až do 29. září 2024. Milovníci horské turistiky si tak mohou do svých plánů na nadcházející léto zařadit originální výlet. Kromě obdivu přírodní scenérie Krkonoš při něm navíc mohou ochutnat i skvělá piva z pětice lokálních minipivovarů, a poté se zúčastnit slosování o hodnotné ceny.
5. červen 2024 14:00
Gurmánská turistika, Královéhradecký kraj

Ochutnejte tradiční krkonošské pokrmy

Kyselo, kucmoch, sejkory, houbový kuba nebo zelníky… to jsou tradiční pokrmy Krkonoš. Hospodyňky si ve zdejším kraji musely vystačit se skromnými potravinami, jako je zelí, brambory, houby, čerstvé bylinky a luštěniny. Jestliže se chystáte do našich nejvyšších hor na výlet nebo dovolenou, určitě nějaký ten tradiční pokrm vyzkoušejte. Budete překvapeni, jak nápaditě uměli naši předci zpracovat to málo, co v Krkonoších vyrostlo na poli nebo v lese. Kam se za krajovými specialitami vypravit vám poradí Kudy z nudy.
23. duben 2024 12:00
Gurmánská turistika, Královéhradecký kraj

V Kuksu vás čekají vánoční trhy i letošní poslední prohlídky

Ještě než začnou v obchodech fronty a masová hysterie nad nákupem vánočních dárků, proběhnou v obci Kuks poklidné vánoční trhy. Ty návštěvníkům nabídnou ruční výrobky s vánoční tématikou, náměty na vánoční dárky a horkou medovinu. Navíc můžete využít poslední příležitosti navštívit v tomto roce expozici Hospitálu Kuks. Trhy a prohlídky proběhnou o víkendech 11. až 12. listopadu a 18. až 19. listopadu 2023. Využijte poslední možnost k návštěvě hospitalu v této sezóně. Otevřeny budou všechny expozice Hospitalu Kuks od 9:00 do 16:00. Užijte si hospital v netradiční "skoro zimní" atmosféře!
7. listopad 2023 16:00
Gurmánská turistika, Královéhradecký kraj

Hradecký koštýř aneb Slavnosti vína a burčáku se chystají na den svatého Václava

Hradecký koštýř slaví tento rok už patnácté narozeniny. Čeká na vás skvělé víno a burčák, bohaté občerstvení, cimbálovka a jiná muzika. Na severních terasách a v Žižkových sadech v Hradci Králové si můžete 28. 9. 2023 vychutnat víno nejen z Čech a Moravy, ale i z dalších zajímavých vinařských oblastí. Pochutnejte si na široké nabídce vín a dobrot k vínu určených v srdci královského města Hradec Králové.
25. září 2023 10:00
Gurmánská turistika, Královéhradecký kraj

Hořice v Podkrkonoší opět vzdají hold své regionální pochoutce – hořickým trubičkám!

Stalo se již tradicí, že náměstí Jiřího z Poděbrad ožívá první zářijovou sobotu slavnostmi na počest hořických trubiček, vyhlášené pochoutce, které se v Hořicích připravují od roku 1812. Další ročník slavností je připraven na sobotu 2. září 2023 a těšit se můžete na pestrý program na pódiu, ale i na stánky prodejců. Přijďte si zamlsat, zasoutěžit a užít si příjemný den protkaný koncerty pod širým nebem!
30. srpen 2023 14:00
Gurmánská turistika, Královéhradecký kraj

V Trutnově se rozjede tradiční Pivofest

Oblíbený Pivofest letos vstoupí do svého 18. ročníku. Už v sobotu 10. června nabídne prezentaci čtrnácti pivovarů, z nichž některé se v Trutnově představí vůbec poprvé. Festival se bude tradičně konat na Krakonošově náměstí a kromě vynikajícího piva nabídne také mnoho hudebních vystoupení.
9. červen 2023 12:00
Gurmánská turistika, Královéhradecký kraj

Kuks bude v sobotu patřít vínu

Druhý víkend v září vždy patří slavnostem vína a burčáku v romantickém prostředí Hospitalu Kuks. Nejinak tomu bude i letos – na Kuks se v sobotu 10. září 2022 sjede několik desítek nejen z vinařské oblasti Čechy, Morava, ale i ze zahraniční provenience, aby představili návštěvníkům nejlepší z vína, které nabízejí. Pro milovníky vína máme dobrou zprávu: letos opět poteče víno po zámeckém schodišti!
9. září 2022 12:00
Gurmánská turistika, Královéhradecký kraj

Hořice o víkendu oslaví výročí vzniku Hořických trubiček

Město Hořice se v sobotu 3. září oblékne do slavnostního hávu. Oslaví zde totiž výročí vzniku Hořických trubiček. Součástí slavností bude také řada soutěží s "trubičkovou" tematikou. Jako doporovodný program před radnicí budete moci obdivovat veterány, kteří se vám představí mezi 13. až 16. hodinou odpolední.
1. září 2022 12:00
Gurmánská turistika, Královéhradecký kraj

Krkonošské pivní slavnosti ve Vrchlabí zvou na skvělé pivo i krajové speciality

Ve Vrchlabí se po tříleté pauze opět uskuteční oblíbené Krkonošské pivní slavnosti! Již 24. ročník nejstarší pivařské akce v Krkonoších proběhne už v sobotu 13. srpna na vrchlabském náměstí a přilehlých prostranstvích, těšit se můžete na pestrý program. Celodenní svátek zlatavého moku vyšperkují koncerty kapel Pekař, Mňága a Žďorp nebo AC/DC revival.
12. srpen 2022 10:00
Gurmánská turistika, Královéhradecký kraj

Užijte si tradiční výlov největšího rybníka na Jičínsku – Zrcadla u Kopidlna

O víkendu 2. a 3. listopadu 2019 se bude lovit největší rybník Jičínska – Zrcadlo v Mlýnci. Hned ráno hned za svítání roztáhnou rybáři sítě a desítky postav v gumových pláštích a vysokých botách se vydají do studeného rybníka. Pomalu zatáhnou sítě, aby dostali ryby na břeh. Občerstvení bude zajištěno a nebude chybět ani možnost zakoupení ryb na hrázi rybníka.
30. říjen 2019 12:00
Gurmánská turistika, Královéhradecký kraj

Miletín zve všechny mlsaly na pochoutku z perníku i jarmark řemesel

Městečko Miletín leží nedaleko Hořic, kde se kromě proslulých hořických trubiček vyrábí další sladkost, kterou byste při návštěvě Miletína rozhodně neměli minout – miletínské modlitbičky. Nejvhodnější příležitostí k ochutnání této zdejší tradiční pochoutky budete mít v sobotu 27. července 2019, kdy se v Miletíně koná Svatojakubský jarmark lidových řemesel.
25. červenec 2019 13:30
Gurmánská turistika, Královéhradecký kraj