!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Náchodský zámek nabízí speciální sváteční a prázdninové prohlídky

Náchodský zámek nabízí speciální sváteční a prázdninové prohlídky

Vydáno 3. července 2019 Zážitky
Zámek Náchod nabízí v prázdninových měsících prohlídky pro dětské návštěvníky s názvem Na dvoře vévodském. Prohlídky se konají od 4. července do 27. srpna 2019, vždy od úterý do neděle v časech 10, 12, 14 a 16 hodin. Malé návštěvníky provede sám vévoda Petr Biron nebo jeho dcera Kateřina Vilemína. Děti se dozvědí něco málo z historie a vyslechnou si pohádku o náchodském zámku.
Zámek NáchodNa zámku v Náchodě jsou také letos v létě nabízeny dětské prohlídky s kostýmovaným průvodcem a i děti si mohou kostým zapůjčit a vyfotit se v něm. Prohlídky budou probíhat v expozici Na dvoře vévodském a průvodcem malých návštěvníků bude sám vévoda Petr Biron nebo jeho dcera Kateřina Vilemína.

Tento prohlídkový okruh se tematicky vztahuje k závěru 18. a první polovině 19. století, kdy náchodské panství vlastnil Petr Biron vévoda Kuronský a Zaháňský a jeho dcera Kateřina Vilemína, známá jako „paní kněžna“ z románu Babička od Boženy Němcové. Během prohlídky uvidíte pracovnu vévody, salon vévodkyně, reprezentační, kuřácký a hudební salon i ložnici. Tento prohlídkový okruh je otevřen pouze v červenci a srpnu, letos od 4. 7. do 27. 8. 2019.

NáchodPrázdninové prohlídky se konají v od úterý do neděle, vždy v 10, 12, 14 a v 16 hodin. Vstupné stojí pro dospělé 110 Kč a pro děti 80 Kč. Prohlídku si lze rezervovat na: nachod.objednavky@npu.cz, tel. 773 771 818. K zámku také patří francouzská zahrada, anglický park, obora pro daňky a muflony, vojenský hřbitov a medvědi Ludvík a Dáša, kteří se procházejí v hradním příkopu.
Zámek Náchod - perla na hranici mezi Českou republikou a Polskem

Zámek Náchod - perla na hranici mezi Českou republikou a Polskem

Zámek Náchod uvidíte již z dálky při příjezdu do města. Zámecký komplex má celkem 5 nádvoří a nabízí zajímavou atmosféru. K vidění jsou tři samostatné prohlídkové okruhy.

Medvědárium na zámku Náchod

Medvědárium na zámku Náchod

Medvědárium bylo na náchodském zámku zřízeno pro medvědy Ludvíka a Dášu v původním hradním příkopu o rozměrech 74x12 m již v roce 1994. Jde o největší medvědinec v Čechách.

Věž s hladomornou na zámku Náchod

Věž s hladomornou na zámku Náchod

Věž je dominantou celého náchodského zámku a zároveň je jeho nejstarší dochovanou částí. Roku 1570 byla poškozena bleskem a při následné opravě opatřena otevřeným ochozem s lucernou a bání. Na vyhlídku vede 141 schodů, odměnou za jejich vystoupání je nádherný výhled do širokého okolí.

Piccolominská zahrada na Zámku Náchod

Piccolominská zahrada na Zámku Náchod

Z nádvoří náchodského zámku mohou návštěvníci vstoupit do Piccolominské zahrady, která byla založena roku 1751 ve francouzském stylu na bývalém severním bastionu z třicetileté války. Zahrada dostala své jméno po císařském vojevůdci Ottaviu Piccolominim, který vlastnil Náchod za třicetileté války.