ÚvodAktualityDeset nejočekávanějších výletních novinek roku 2018
Životní styl

Deset nejočekávanějších výletních novinek roku 2018

  • 19. března 2018
Přibude letos další stezka v korunách stromů? Kde se budou letos otevírat nové expozice a který hrad či zámek pozve návštěvníky na novou prohlídkovou trasu? A jaké novinky chystají zoologické zahrady, národní parky? Prozradíme vám deset nejžhavějších novinek roku 2018.

Praha: Staroměstský orloj, Národní muzeum a Salmovský palác

Na začátku roku zmizel z pražské Staroměstské radnice slavný orloj. Složitý mechanismus stráví půl roku v restaurátorské dílně, už na začátku března se ale na věž vrátily hodiny. Restaurátoři je pozlatili a vrátili jim původní vzhled z barokních časů. V Salmovském paláci na Hradčanském náměstí, výstavním prostoru Národní galerie, budou od června po dobu pěti let vystavena nejvýznamnější díla z proslulé sbírky nadace TBA21. Velkou událostí bude pro hlavní město znovuotevření historické budovy Národního muzea na Václavském náměstí. Slavnostní otevření 28. října bude spojené se zahájením Česko-Slovenské výstavy k 100. výročí založení Československé republiky a oslavou 200 let od založení Národního muzea. Další stálé expozice se budou postupně otvírat během následujících dvou let.
 

Hrady a zámky: Černínové, zahradní muzeum a svatba

Podobně jako většina návštěvníků portálu Kudy z nudy, i vy milujete hrady a zámky a vítáte každou novinku a nově otevřenou prohlídkovou trasu? Ani letos nebudete zklamaní: vyvrcholením letošního Roku šlechty českých zemí v evropské diplomacii bude otevření nové expozice na zámku v Jindřichově Hradci s názvem Dokonalý diplomat: Černínové – vyslanci, cestovatelé a sběratelé. Otevření expozice věnované diplomatickým aktivitám Černínů od raného novověku až do první poloviny 20. století v návaznosti na stoleté výročí naší republiky se chystá na červenec. Nabídku prohlídkových tras na hradě a zámku v Českém Krumlově rozšíří zahradní muzeum, které vzniká v prostoru kuchyňské zahrady u Paraplíčka. Na zámku Březnice můžete od 12. května navštívit speciální prohlídkový okruh Dvě svatby a jedna grafika, zaměřený na osudy arcivévody Ferdinanda II. Tyrolského a Filipíny Welserové.
 

Zlín: Památník Tomáše Bati

Bývalý Dům umění ve Zlíně, postavený v roce 1933 po tragické smrti Tomáše Bati podle návrhu architekta Františka Lydie Gahury, dostává původní podobu a mění se opět v Památník Tomáše Bati. V 50. letech byl objekt přestavěn a přes půl století v něm sídlila filharmonie společně s krajskou galerií. Nyní vstupní část a přístavba z druhé strany zmizí, zůstane jen architektonický klenot: velkorysý prostor, průhledný ze všech stran, bez zbytečných kombinací stavebních materiálů a s krásným výhledem na město. Otevření je naplánováno na letošní podzim, příští rok pak expozici doplní model letadla Junkers F 13, s nímž se v červenci 1932 Baťa zřítil v Otrokovicích.
 

Národní park České Švýcarsko: 120 let Divoké soutěsky

Národní park České Švýcarsko si oblíbili a nejednou využili filmaři a mezi jedenáct kouzelných míst Česka, která by prý měl navštívit každý řádný cestovatel, je zařadila i americká zpravodajská stanice CNN. K největším výletním zážitkům patří romantická plavba soutěskami říčky Kamenice. V Divoké soutěsce, která představuje nejcennější a nejzachovalejší část národního parku, bude na jaře slavnostně zahájena už 120. plavební sezona.
 

Pustevny: v Beskydech roste nová stezka v oblacích

Nejpohodlnější cesta na Pustevny vede lanovkou z Trojanovic. Čeká ji modernizace, ovšem spodní a horní stanice už proměnou prošly. Od loňského léta nahoře najdete moderní budovu s pokladnou, toaletami, půjčovnou koloběžek a také s restaurací, odkud můžete přes prosklenou stěnu pozorovat úchvatné panorama Beskyd. Z Pusteven se můžete vydat po trase naučné stezky Radegast ke známé soše pohanského boha a dál na Radhošť; jedna z našich nejoblíbenějších horských tras s nádhernými výhledy měří necelé čtyři kilometry. Každý rok v zimě tu vyrůstají ledové a sněhové sochy, letošní letní novinkou má být nová stezka v korunách stromů. Bude stát asi 250 metrů od lanovky směrem k vrcholu Tanečnice, její součástí bude přes dvacet metrů vysoká věž, zhruba 600 metrů dlouhá stezka a také nejdelší zavěšený lanový chodník v Česku; ten má měřit 150 metrů. Otevření se plánuje na léto 2018.
 

Novinky v zoologických zahradách

Jedinečný zážitek vás čeká při návštěvě Safari Parku – zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem. K Safari se stády zeber, pakoňů, antilop a žiraf a ke Lvímu safari přibyl nový krytý výběh pro žirafy, poblíž Safari Kempu pak vzniká nové zázemí pro gepardy, v jejichž chovu zoo patří k evropské špičce. Vstupní část pavilonu Ptačí svět se mění v expozici imitující Madagaskar, v africké restauraci U Lemura pak ochutnáte pivo z nového minipivovaru. Rozrůstá se také zoo na Svatém KopečkuOlomouci; do nového pavilonu Kalahari, kde budou pod jednou střechou surikaty, damani, hrabáči a medojedi, nahlédnete již během letošní hlavní sezony.
 

Modrá u Velehradu: terárium a nový domov praturů

V Modré u Velehradu v areálu Skanzen objevíte zbrusu nové, nedávno otevřené největší terárium na Moravě. Leží v těsné blízkosti populárního Archeoskanzenu z doby Velké Moravy. K návštěvě láká rovněž expozice o životě ve vodě a okolí vodních toků Živá voda, kde je největší atrakcí osm metrů dlouhý podvodní tunel, vedoucí 3,5 metru pod vodní hladinou. V areálu najdete kromě koupacího přírodního biotopu také pastvinu, kde našli nový domov pratuři z Milovic, a Centrum Slováckých tradic s muzeem vinařství.
 

Klíny: nová bobová dráha

Ve Sport areálu Klíny nad Litvínovem vyrůstá nová bobová dráha, jediná na české straně Krušných hor, první boby mají na 900 metrů dlouhou trať s převýšením 130 metrů vyjet v červnu 2018. Dráha křižuje sjezdovku, proto bude v provozu celý rok kromě zimních měsíců. Klíny i Krušné hory ovšem kromě toho nabízejí nepřeberné množství letních a zimních outdoorových i indoorových aktivit, například lanovku, lezeckou stěnu či bikepark. Ve stejné době jako bobová dráha by měla vzniknout také nová stezka; historii Klínů na ní připomenou staré stříbrné štoly, chybět nebude ani zábavná část s malými ferratami a lávkami po skalkách. Součástí by také měla být stezka pro chůzi naboso, kde si vyzkoušíte chůzi bosky po různém povrchu – například po šiškách, kamíncích, písku či ve vodě. Milovníci piva se mohou těšit na vlastní pivovar; ten by měl stát hned vedle restaurace hotelu Emeran.
 

Luková: kostel s duchy se znovu otevírá

Zchátralý kostel sv. Jiří v Lukové proslavily sochy duchů někdejších věřících od mladého výtvarníka Jakuba Hadravy. Právě popularita kostela a jeho němých obyvatel pomohla získat peníze na opravu střechy. Kostel na Plzeňsku se po rekonstrukci střechy znovu otevírá na konci března.
 

Brno: nové Muzeum tortury

V Brně ve sklepních prostorách paláce Padowetz se v dubnu otevře unikátní Muzeum tortury. K vidění bude zhruba 250 exponátů včetně proslulé železné panny a dalších rozměrných kousků, údajně největší sbírka mučicích nástrojů na světě. Kdo bude mít chuť a odvahu, ten může přenocovat v muzejní hladomorně: samozřejmě stylově na slámě a připoutaný řetězem, přesně jako někdejší vězni.
 
Zámek Plumlov Památky

Zámek Plumlov

Zámek se nachází v rekreační oblasti Plumovská přehrada, nad kempem Žralok. Pořádá řadu akcí – prohlídky zámku, výstavy, koncerty hudebních skupin a jiné kulturní akce. V zámku je také pohádkové sklepení a dokonce fitness centrum.

Hrad a zámek Český Krumlov – prohlídka perly UNESCO Památky

Hrad a zámek Český Krumlov – prohlídka perly UNESCO

Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.

Chráněná krajinná oblast Beskydy Příroda

Chráněná krajinná oblast Beskydy

CHKO Beskydy je svou rozlohou 1 160 km² největší chráněnou krajinnou oblastí v České republice. Naleznete zde původní pralesovité porosty, horské louky s výskytem vzácných karpatských rostlin a živočichů i unikátní pseudokrasové jevy.

Velehradské muzeum ve Velehradském domě sv. Cyrila a Metoděje Kultura

Velehradské muzeum ve Velehradském domě sv. Cyrila a Metoděje

Velehradský dům vznikl rekonstrukcí historických hospodářských objektů někdejšího velehradského předklášteří. V přebudované konírně se stájí ze 16. století, vzniklo Velehradské muzeum, v prvním podlaží nad ním pak Muzeum bible.

Živá voda – prosklený tunel pod vodou v Modré u Velehradu Příroda

Živá voda – prosklený tunel pod vodou v Modré u Velehradu

V Modré u Velehradu se můžete projít proskleným tunelem, který vás povede pod hladinou rybníka. Kolem sebe tak prosklenou stěnu uvidíte život v potoce, ve velké tůni s chladnomilnými rybami nebo pod hladinu mokřadu.

Terárium v Kovozoo Příroda

Terárium v Kovozoo

Největší terárium na Moravě je nově otevřeno od března 2024. Terárium ukazuje především ještěrky, hady, pavouky, želvy, žáby, ale také kajmana.

Centrum slováckých tradic v Modré u Velehradu Gurmánská turistika

Centrum slováckých tradic v Modré u Velehradu

Centrum Slováckých tradic se nachází v obci Modrá u Velehradu. Návštěvníci se mohou nejen seznámit s procesem pálení ovoce a historií vinařství, ale zároveň mohou ochutnat produkty typické pro místní kraj – ovocné destiláty a víno. Centrum dále doplňuje prodejna regionálních produktů a kavárna.

Historický kolotoč na pražské Letné Památky

Historický kolotoč na pražské Letné

Na hraně Letenských sadů před Národním technickým muzeem stojí nejstarší dochovaný podlahový kolotoč v Evropě zhotovený roku 1892. Na koních a v autíčkách se mohou svézt děti i dospělí. Podmínkou je tělesná hmotnost do 100 kg.

Národní Geopark Broumovsko Příroda

Národní Geopark Broumovsko

Národní geoparky jsou území, která představují výjimečné geologické bohatství a další přírodní a kulturní dědictví naší země. Tuto charakteristiku splňuje i Geopark Broumovsko, který je již 9. takovým územím v České republice.

Chráněná krajinná oblast Labské pískovce Příroda

Chráněná krajinná oblast Labské pískovce

CHKO Labské pískovce je tvořena řadou soutěsek a kaňonů, které jsou obklopené věžemi a masivy místy tvořícími skalní města. Vznikla v roce 1972 na ploše 324 km² s cílem ochrany pískovcové krajiny, rozsáhlých přirozených lesů i kulturních památek, zejména lidové architektury.

Národní galerie Praha – největší sbírka výtvarného umění Kultura

Národní galerie Praha – největší sbírka výtvarného umění

Národní galerie Praha je státní organizací, která spravuje největší sbírku výtvarného umění v ČR. Hlavním cílem galerie je shromažďování, evidence, uchovávání, odborně zpracování a vědecký výzkum, ale také vystavování malířských, sochařských a grafických děl domácího i cizího umění.

Salmovský palác – expozice Národní galerie Praha: japonské malby Kultura

Salmovský palác – expozice Národní galerie Praha: japonské malby

Klasicistní trojkřídlá budova palácového typu byla původně postavena jako luxusní bytový dům knížetem Salm-Salmem. V současnosti patří Salmovský palác Národní galerii v Praze. Od května 2022 je objekt otevřen, návštěvníci si zde prohlédnou výběr zenového umění.

Zoologická zahrada Olomouc – Svatý Kopeček Příroda

Zoologická zahrada Olomouc – Svatý Kopeček

Zoo Olomouc chová více než 1700 kusů zvířat ve 350 druzích. Zoo nabízí možnost prohlídky zvířat v pěti pavilonech a mnoha dalších výbězích a expozicích, okružní jízdu vláčkem nebo 32 m vysokou vyhlídkovou věž, kterou žádná jiná zoo nemá. V zoo pokračují další etapy výstavby rozlehlého safari.

Zoologická zahrada Hodonín Příroda

Zoologická zahrada Hodonín

Zoologická zahrada Hodonín se nachází v severozápadní části města na okraji lesního komplexu Hodonínská Dúbrava. Rozkládá se na čtyř a půl hektarové rovinné ploše, což předznamenává příjemnou a pohodlnou procházku.

Stezka praturů v expozici Živá voda v Modré Příroda

Stezka praturů v expozici Živá voda v Modré

Pratuři osídlili pastvinu, která je součástí unikátní expozice Živá voda. Na Moravu se tak tito původní kopytníci vrátili po mnoha staletích. Stezka praturů vede z areálu Živé vody po lávce i ve čtyřmetrové výšce. Kromě rozhledny zde najdete dvanáct tematických zastavení.

Zoopark Vyškov – setkání s domácími zvířaty celého světa Příroda

Zoopark Vyškov – setkání s domácími zvířaty celého světa

Velkou atrakcí zooparku je "Dvoreček naší babičky" – imitace selského dvora s možností kontaktu návštěvníků se zvířaty. V zoo naleznete jedinečné expozice slepic, králíků a koček sibiřských, které neuvidíte v žádné jiné zoo. Unikátní je také chov skotu cachena, osla poitouského a malp plačtivých.

Uměleckoprůmyslové museum v Praze Kultura

Uměleckoprůmyslové museum v Praze

Uměleckoprůmyslové museum v Praze je po rekonstrukci opět otevřeno pro veřejnost. Nabízí třikrát větší výstavní prostor než před rekonstrukcí a moderní zázemí pro návštěvníky. Zahrada muzea, která byla po rekonstrukci poprvé otevřena pro veřejnost, se stala vyhledávanou zelenou oázou v centru města.

Pražský orloj – jediný na světě měří babylonský a staročeský čas Památky

Pražský orloj – jediný na světě měří babylonský a staročeský čas

Astronomický orloj, geniální přístroj, který po celá staletí ukazuje nejen čas a datum, ale i polohu Slunce, fáze Měsíce, astronomické cykly a svátky křesťanského kalendáře. Technický zázrak, který již dlouhých 600 let udivuje doslova celý svět.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě Příroda

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 15 pavilonů, 150 expozic, 4 restaurace, 10 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Staroměstská radnice v Praze – prohlídka historických prostor i orloje Kultura

Staroměstská radnice v Praze – prohlídka historických prostor i orloje

Historické sály s cennými malbami, gotická kaple s pohledem na figury apoštolů, gotická věž s vyhlídkou, orloj i románsko-gotické podzemí radnice s náznakovou historickou expozicí, to vše se skrývá ve Staroměstské radnici.

Museum mučicích nástrojů a útrpného práva – Museum Torture Kultura

Museum mučicích nástrojů a útrpného práva – Museum Torture

V nově otevřeném sklepení v Lednicko-Valtickém areálu naleznete nevšední expozici mučení a útrpného práva. Rozličných mučicích nástrojů, které používala inkvizice a hrdelní soudy po celém světě. Naleznete zde přes 250 exponátů ze všech koutů světa, z nichž většina jsou dochované originály.

Hrad a zámek Jindřichův Hradec – okouzlující gotické malby a renesanční arkády Památky

Hrad a zámek Jindřichův Hradec – okouzlující gotické malby a renesanční arkády

Hrad a zámek v Jindřichově Hradci patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům v České republice. Na třetím nádvoří vás přivítají vznosné arkády a za nimi malý park, v němž stojí Rondel, jedna z nejpůvabnějších renesančních staveb v Česku. Každý okruh nabízí interiéry, které jsou k vidění jen zde.

Sport areál Klíny – zábava a rekreace pro vás Zimní sporty

Sport areál Klíny – zábava a rekreace pro vás

Rodinné středisko Sport areál Klíny v Krušných horách se rozkládá východně od centra obce Klíny v nadmořské výšce 720 m n. m. nedaleko přechodu Mníšek (Deutscheinsiedel). Sjezdovky v areálu jsou situovány severovýchodním směrem, což zaručuje na místní nadmořskou výšku dobré a stálé sněhové podmínky.

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani Příroda

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové je jedna z nejznámějších zoologických zahrad v Česku. Najdete tu největší kolekci afrických zvířat v Evropě a jedinečné Africké a Lví safari. Dvorský safari park je také světovou jedničkou v odchovu kriticky ohrožených zvířat a jejich navracení zpět do přírody.

Naučná stezka Okolím Hřenska – to nejlepší z Českého Švýcarska Příroda

Naučná stezka Okolím Hřenska – to nejlepší z Českého Švýcarska

Naučná stezka vznikla již během sedmdesátých let dvacátého století a prochází po nejzajímavějších místech Českého Švýcarska. Tvoří okruh, který začíná v obci Hřensko, pokračuje k Pravčické bráně a do obcí Mezní Louka a Mezná, dále k Edmundově soutěsce a zpět do Hřenska.

Lanovka z Ráztoky na Pustevny – první sedačková lanovka v Evropě Zážitky

Lanovka z Ráztoky na Pustevny – první sedačková lanovka v Evropě

V roce 1940 byla zprovozněna lanová dráha z Ráztoky na Pustevny, první svého druhu nejen v naší republice, ale též v Evropě. V roce 2017 proběhla rekonstrukce horní stanice lanovky, která nyní nabízí zázemí pro turisty, půjčovnu sportovního vybavení, samoobslužné bistro a mnoho dalšího.

Národní muzeum – Historická budova Národního muzea v Praze Kultura

Národní muzeum – Historická budova Národního muzea v Praze

Jedna z nejvýznamnějších pražských budov byla prohlášená už v roce 1962 za národní kulturní památku. Čechy milovaná a cizinci obdivovaná, osudově spjatá s novodobými českými dějinami, časem neoddělitelně splynula s představou o Národním muzeu jako instituci.

Památník Tomáše Bati ve Zlíně Památky

Památník Tomáše Bati ve Zlíně

Památník Tomáše Bati patří k vrcholným dílům zlínského funkcionalismu. Tuto výjimečnou architektonickou stavbu můžete navštívit celoročně formou komentované prohlídky.

Kostel sv. Jiří v Lukové se sádrovými sochami věřících Památky

Kostel sv. Jiří v Lukové se sádrovými sochami věřících

V dřevěných lavicích restaurovaného kostela tiše sedí desítky bíle oděných postav. Nemluví. Se skloněnými hlavami se tiše modlí k Bohu. Nedýchají. Ani vzduch se nepohne. Jedná se o sochy připomínající věřící obyvatele, kteří ve vesnici dřív žili.

Stezka Valaška – stezka mezi korunami stromů Pustevny Příroda

Stezka Valaška – stezka mezi korunami stromů Pustevny

Nadzemní panoramatická Stezka Valaška je dlouhá 610 metrů, přičemž lesní úsek po věž je dlouhý 390 metrů a zbytek tvoří chodník na 22 metrů vysokou kaskádovitou věž. Součástí je skleněná vyhlídková plošina a 150 metrů dlouhý zavěšený "himálajský" chodník.

Další aktuality

Věda a historie není nuda: tradice a výročí vzniku známých pražských klášterů

Podobně jako letopočty končící čtyřkou patří Rokům české hudby, trojky na koncích letopočtů spojují vznik pražského biskupství a několika klášterů. Jde například o klášter sv. Jiří na Pražském hradě, Břevnovský, Anežský a Strahovský klášter. Pojďte se tam podívat s Kudy z nudy!
10. prosinec 2024 8:26
Památky, Praha

7 věcí, které nevíte o… Pražském Jezulátku a jeho příbuzných

Jedna z hlavních pamětihodností Prahy. Magnet pro věřící a poutníky z celého světa. Fascinující světový fenomén, leckde známější než Jan Nepomucký, české pivo, Hradčany nebo Antonín Dvořák. Tím vším je Pražské Jezulátko, drobná soška opředená mnoha mýty.
9. prosinec 2024 20:06
Památky, Praha

Gorila Moja ze Zoo Praha oslaví 20. narozeniny

První a nejslavnější v Česku narozená gorila, legendární Moja, oslaví v pátek 13. prosince 2024 své 20. narozeniny. Zástupci Zoo Praha jí v zoo ve španělském Cabárcenu předají speciální dárek. Pražská zoo ve svém areálu současně uvede fotografickou výstavu mapující Mojin život. Její vernisáž proběhne v sobotu 14. prosince v 11 hodin v Rezervaci Dja spolu s dalším bohatým programem.
9. prosinec 2024 16:00
Příroda, Praha

Věda a historie není nuda: Nobelovy ceny pro Česko, kdo je má a kdo je mohl mít?

V didaktickém testu z češtiny mají maturanti uvést příjmení českého držitele Nobelovy ceny za literaturu. Mnozí si na Jaroslava Seiferta nevzpomenou, a tak tipují Čapka, Kafku, Máchu nebo Nerudu. Anebo Heyrovského, i když ten ji získal za chemii. Kolik Nobelových cen ale vlastně do Česka putovalo a čí jméno se objevilo mezi nominovanými?
9. prosinec 2024 9:50
Kultura, Praha

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (14.12. – 15.12.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: FMX Gladiator Games 2024, Advent v Národním zemědělském muzeu na Letné, Knihex 14½, Oslava narozenin Moji v Zoo Praha, Staroměstská radnice dětem – Cesta do doby Lucemburků. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
9. prosinec 2024 7:00
Zážitky, Praha

V botanické zahradě v Troji vás čeká barevný advent a Vánoce plné vůní

Botanická zahrada hl. m. Prahy pro období adventu a Vánoc připravila svým návštěvníkům skutečně bohatý program. Výstava Křišťálová zahrada přináší zážitek pro celou rodinu, a to jak během denní otevírací doby, tak i v rámci večerní návštěvy, která je možná vždy od čtvrtka do neděle. Ve čtvrtek 12. prosince se navíc zájemci mohou těšit na komentovanou prohlídku s uměleckým sklářem Jiřím Pačinkem. Až do 5. ledna se lze vypravit za příběhem nápoje, který změnil svět – seznámí s ním výstava Sedmý šálek čaje. Během víkendů je také otevřena stylová čajovna. Své potěšení si mohou dopřát i milovníci vína. Vinotéka sv. Kláry si připravila veřejné degustace. V pondělí 16. prosince návštěvníci ochutnají vína z Vinice sv. Kláry a před Silvestrem, v pondělí 30. prosince, pak jako první novou kolekci sektů. V botanické zahradě se dají také pořídit originální vánoční dárky v podobě dárkových vstupenek, voucherů, lahví vína nebo exkluzivního ginu Fata Morgana a milých drobností.
8. prosinec 2024 15:00
Příroda, Praha

Užijte si předvánoční plavby lodí po Vltavě v Praze

Velká okružní plavba Prahou, občerstvení v ceně a hlavně únik z předvánočního shonu. To jsou hlavní lákadla projížďky na Vltavě v adventním čase, které pro vás nachystaly Pražské Benátky. Plavba probíhá na patentních celodřevěných lodích typu Vodouch, které jsou postaveny v duchu nejlepší tradice 19. století. Vyhlídkové plavby jsou v prosinci Na lodích je vždy teplo a není nutné se obávat větru, deště či zimy.
7. prosinec 2024 12:00
Zážitky, Praha

Znáte dobře Prahu? Objevte zajímavosti, které nevíte o Starém Městě v Praze

Jak se pražské středověké ghetto proměnilo v luxusní obchodní třídu? Kolikrát, odkud a kam se stěhovala kašna na Uhelném trhu? Kde stávala tajemná Foglarova Stínadla a které stavby navždy zmizely při asanaci historického centra? A víte, že Zlatou uličku nenajdete jen na Pražském hradě, ale i v srdci Starého Města? Na všechny tyto všetečné otázky odpoví portál Kudy z nudy.
7. prosinec 2024 9:12
Zážitky, Praha