Úvod > Aktuality > Výstava Tim Burton a jeho svět připravila na Den dětí skvělý program a pro děti dárek
Tim Burton vystavuje v Praze
"> Tim Burton vystavuje v Praze "> Výstavu uvidíte v Dome U Kamenného zvonu "> Tim Burton a jeho svet
Kultura

Výstava Tim Burton a jeho svět připravila na Den dětí skvělý program a pro děti dárek

  • Vydáno31. května 2014
Expozice Tim Burton a jeho svět se pro veřejnost otevřela 28. března 2014. Výstavu v Domě U Kamenného zvonu, která čerpá materiál ze soukromého archivu Tima Burtona, zahájil světoznámý režisér osobně. Výstava překonala necelé dva měsíce od zahájení hranici 50.000 návštěvníků. Na Den dětí obdrží příchozí děti dáreček.

Tim Burton a jeho světZájemci o vstupenky na unikátní kulturní událost si mohou využít prodeje v síti Ticketpro. Vstupenka v základní výši stojí 190 Kč. Vstupenky jsou vždy na určitý den a jejich počet na daný den je z kapacitních důvodů omezen na 400 ks. Zvýhodněné vstupné pořídí návštěvníci pouze na místě v Domě U Kamenného zvonu.

Výstavu Tima Burtona vyhledává široké spektrum zájemců. Velkou část příchozích tvoří zejména cizinci, kteří za výstavou cíleně míří ze všech koutů světa – od Německa až po Brazílii. Již nyní je výstava nejnavštěvovanější akcí v Domě U Kamenného zvonu a současně patří mezi nejúspěšnější tuzemské kulturní události letošního roku.  

V rámci doprovodného programu organizátoři na tuto neděli nachystali speciální akci ke Dni dětí. Všechny děti, které v neděli 1. června navštíví se svými rodiči umělcův magický svět na Staroměstském náměstí, si kromě skvělého zážitku odnesou i malý dárek z obchůdku Tima Burtona.

Všechny důležité informace k expozici nalezne veřejnost na sociálních sítích i na nově vzniklé webové stránce www.timburton.cz, jejíž grafickou podobu si vzala na starost agentura Leagas Delaney. Motiv černobílých pruhů s 3D písmeny se prolíná i všemi dalšími vizuály, které se postupně začnou v Praze objevovat. Architektonický koncept umělcovy tvorby s přibližně 500 kresbami, skicami, fotografiemi a sochařskými instalacemi zajistí studio Olgoj Chorchoj.

Studio, známé nejen na tuzemské designerské scéně, má za svou více než dvacetiletou historii čestná uznání Grand Prix Obce architektů, cenu Interiér roku či dvě ceny z Czech Grand Design 2010. Návštěvníci se díky tomu mohou těšit na výjimečné architektonické pojetí celé výstavy s netradiční instalací objektů, především pak na spojení umělcovy tvorby s českou sklářskou tradicí.

Výstavu pořádá organizace Art Movement společně s Galerií hlavního města Prahy, pod kurátorským vedením Jenny He a ve spolupráci s Tim Burton Productions.

Dům U Kamenného zvonu

Dům U Kamenného zvonu

Gotický dům U Kamenného zvonu se nachází v samém centru města, na Staroměstském náměstí. Je považován za nejcennější středověký měšťanský dům v Praze. Galerii hlavního města Prahy slouží jako výstavní prostor pro její významné výstavní projekty.

Galerie hlavního města Prahy

Galerie hlavního města Prahy

Galerie hlavního města Prahy se zaměřuje zejména na moderní a současné umění. Shromažďuje, ochraňuje a odborně zpracovává umělecké sbírky hlavního města Prahy. V současné době GHMP vystavuje v sedmi objektech.