Úvod > Aktuality > Za tajemstvím vesmíru na Štefánikovu hvězdárnu
Zážitky

Za tajemstvím vesmíru na Štefánikovu hvězdárnu

  • Vydáno28. srpna 2010
Štefánikova hvězdárna v Praze na Petříně nabízí po celý rok pozorování denní i noční oblohy. Od zdejších zaměstnanců se o jednotlivých objektech dozvíte i něco navíc. Můžete si prohlédnout přístrojové vybavení, stálou astronomickou výstavu, případně zajít na některou z popularizačních přednášek. Expozice hvězdárny je přizpůsobena širokému věkovému a odbornému rozpětí návštěvníků, nemusíte si ji bát navštívit i s malými dětmi. O víkendech je navíc otevřeno po celý den.

K vidění je i nová stálá astronomická výstava, jejíž součástí jsou interaktivní exponáty, optické pokusy i historické přístroje a především počítače s astronomickými informacemi, animacemi a testem. Štefánikova hvězdárna v Praze pořádá také astronomický kroužek pro zvídavé žáky 6. – 8. tříd.  

Hvězdárna nabízí i individuální (V.I.P) prohlídky, které zahrnují  speciální program určený zejména těm, kdo chtějí pojmout návštěvu hvězdárny jako mimořádný zážitek. Za odpovídající cenu nabízí exkluzivní (soukromou) návštěvu s projekcí pořadu dle vlastního výběru, prohlídku všech pracovišť hvězdárny a časově neomezené pozorování noční oblohy v kopulích. Po celou dobu se vám bude věnovat profesionální astronom. Termín prohlídky je sjednáván individuálně a je možné jej přesouvat (odkládat) s ohledem na počasí. Program je vhodný zejména jako dárek. Na přání lze vystavit i dárkový certifikát.

V.I.P. prohlídky na Štefánikově hvězdárně

V.I.P. prohlídky na Štefánikově hvězdárně

Individuální (V.I.P.) prohlídka je speciální program určený zejména těm, kdo touží po mimořádném zážitku. Za odpovídající cenu nabízí hvězdárna exkluzivní (soukromou) návštěvu s projekcí pořadu dle vlastního výběru, prohlídkou všech pracovišť a časově neomezené pozorování noční oblohy v kopulích.

Štefánikova hvězdárna v Praze na Petříně

Štefánikova hvězdárna v Praze na Petříně

Štefánikova hvězdárna na vrcholu Petřína v Praze nabízí po celý rok veřejná pozorování denní a noční oblohy. Pozorování vesmírných objektů jsou doprovázena odborným výkladem zaměstnanců a demonstrátorů hvězdárny. Nachází se zde také nová expozice – Muzeum meteoritů.