!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Ubytování > Ubytování na farmě

Ubytování na farmě celá ČR

Chybí vám k pocitu štěstí příroda, klid a relaxace? Pak je ubytování na farmě skvělé řešení: dopřejte si pár dnů na venkově a věnujte se docela obyčejným věcem: procházkám, práci kolem hospodářství, péči o zvířata, projížďkám na koních, rybolovu, houbaření nebo ochutnávání domácích dobrot.

Na farmách jako doma

Místo adrenalinových zážitků si při dovolené na farmách a ekostatcích vyzkoušíte obyčejné práce, které jsou užitečné a smysluplné a hned za sebou uvidíte výsledek. Pobyt, při kterém můžete (ale nemusíte) přiložit ruku k dílu třeba při sušení sena, sklizni ovoce, domácí zabijačce nebo péči o králíky, nabízí třeba farma Ztracenka v krásné krajině Posázaví nebo farma Mošna na samotě uprostřed Šumavy. Nezapomenutelnou dovolenou můžete prožít také na biofarmě Slunečná, na biofarmě Belina u Toužimi anebo na rodinné farmě Javořice u Telče.
 

Kozy a bizoni

Máte rádi veselá kůzlata, kozí mléko a přírodní kozí sýry? K návštěvě zve například Kozí farma Nová Víska, zasazená v krásné krajině Šluknovského výběžku, anebo rodinná ekologická farma Kozodoj u Karlových Varů. Podobně jako jinde tu nepotkáte jen kozy; společně s nimi na farmách žijí koně, oslíci, krávy, ovce, kozy, prasata, lamy či drůbež. Pokud toužíte po netradičních zážitcích, vypravte se tam, kde chovají bizony: k dispozici vám je Bison Ranch v Rožnově v České Kanadě anebo Bizoní farma Smrhov poblíž Kaplice.
 

Český western a výlety na koních

Vyjížďky na koních s průvodci do okolí, zážitkové letní tábory na koních a westernový hotel, který na vás dýchne atmosférou divokého západu, nabízí například Ranč v údolí poblíž Stříbra na Plzeňsku. Z Ekofarmy Babiny v Českém středohoří můžete podniknout westernové vyjížďky na koních třeba na Bukovou horu, k zámku Ploskovice anebo do skanzenu Zubrnice. V Lučanech nad Nisou objevíte ranč U potoka, který umožní prozkoumávat pěšky, na kole či v sedle krásu Jizerských hor, při dovolené v penzionu Na StodolciChřibské poznáte z koňského hřbetu Lužické hory i České Švýcarsko.
 

Příroda, klid, relaxace, ubytování na farmě na samotě.... To všechno a mnohem najdete v naší nabídce...

Zobrazit více
1. květen 2014 11:30

Bývalá Farma Bolka Polívky zahajuje od května provoz

Olšany
Bývalá Farma Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku opět ožívá. Nemovitost přejmenovanou na Penzion Olšany koupila Severočeská správa nemovitostí, jejímž většinovým společníkem je věřitel a hercův přítel Alexandr Seidl. Od prvního května 2014 zde zahajuje ostrý provoz restaurace, postupem času bude otevřen také hotel a o víkendech se budou konat kulturní akce.

Aktivity

Čapí hnízdo - areál nedaleko Prahy

Čapí hnízdo - areál nedaleko Prahy

Olbramovice, Střední Čechy
Westernové městečko Boskovice

Westernové městečko Boskovice

Boskovice, Jižní Morava
Sanatorium Mariot ve Františkových Lázních

Sanatorium Mariot ve Františkových Lázních

Františkovy Lázně, Západočeské lázně