Úvod > Co chcete dělat? > Jáňův dvůr – penzion, kemp a ekofarma
Jáňův dvůr – penzion, kemp a ekofarma
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Životní styl

Jáňův dvůr – penzion, kemp a ekofarma

Romantický statek – ekofarmu Jáňův dvůr najdete ve vinařské vesničce Nový Přerov nedaleko Mikulova, na hranici s Rakouskem. Rozlehlé stavení s historickou tváří je příjemnou zastávkou pro putující cyklisty, oázou klidu pro unavené obyvatele měst a místem zážitků pro rodiny s dětmi.

Jáňův dvůr je místo "na konci světa", kde vás ráno probudí zvony kostela, mečení kozy a nebo nic, jak budete tvrdě spát po příjemném večeru (noci) ve vinném sklípku. Jáňův dvůr je místem,  kde raději vypnete mobil a uslyšíte houkání sovy z kostelní věže, můžete počítat hvězdy při posezení u sklípku a odpočinout si od hektického městského života na jakýkoliv počet dní.

Na Jáňově dvoře můžete přenocovat v penzionu i kempu, dobře se najíst v domácí hospůdce zaměřené zejména na lokální produkty a ochutnat i delikatesní domácí kozí sýr s několika druhy panenských olejů. Popijete zde lahodné lokální víno, projedete se na kole či na koni a děti na poníkovi. Pohladit a krmit lze také místní rozmazlené domácí kozy.

Projeďte se na koni mezi zrajícími vinicemi a vinnými sklepy. Vítáni jste na vyjížďku mezi vinice i pokud jste úplní začátečníci – vyjížďky probíhají na velmi klidných koních s pohodlnými sedly. Nový Přerov, romantická vinařská vesnička na hranici s Rakouskem nedaleko Mikulova je také křižovatkou moravských vinařských cyklostezek i cyklostezek většího přesahu (cyklostezka Brno – Vídeň, Greenways Praha – Vídeň). Užijete si zde také neomezené výlety do sousedního Rakouska.
 

Penzion Jáňův dvůr

Čeká na vás pět romantických pokojíků zařízených pohodlně a jednoduše, v duchu starých časů (avšak se současným WC i sprchou). Pokoje jsou dvoulůžkové s manželskými postelemi a možností přistýlek. Přikrývky jsou vyplněny vlnou zdejších ovcí, pod níž se spí dobře v létě i v zimě.

Nenajdete zde televizi, neboť vaše smysly budou dostatečně podněcovány různými zvuky vesnice. Ráno vás sice možná probudí to, co ve městě neznáte – zvonění zvonů kostela (v 6 hodin), zamečení kozy nebo vítání rána kohoutem, nicméně  vzhledem k naší poloze uprostřed obce jsme, z hlediska ohleduplnosti a respektování práva sousedů na klidný život, zavázáni k dodržování klidu, a to nejen nočního, který z vyhlášky začíná ve 22 hodin. Ze zkušeností minulých sezón je zřejmé, že na vašem respektování této skutečnosti závisí další bytí našeho dvora. Divoké “pařby”, hudební produkce nebo bojové hry, jež bývají s letní zábavou spojovány, bohužel tedy u nás nemůžeme akceptovat.
 

Kemp

V ovocném sadu navazujícím na statek můžete také stanovat. Nejde o autokemp, proto auta parkují mimo prostor pro stanování. Pro představu – jde o malý kemp, plocha činí necelých 3000 m2 a maximální kapacita je cca 35 stanů a 5 karavanů. Kemp má důmyslné zázemí citlivě umístěné v podobě dřevostavby do původní stodoly. K dispozici vám jsou sociální zařízení, kuchyňka se základním vybavením a přiléhající kryté posezení, praktické uzamykatelné schránky na dobíjení různých komunikačních zařízení, výlevka na chemická WC, tříděný odpad i kolárny. K dispozici je také vinný sklípek nebo ohniště včetně dřeva i opékacích jehel, je však třeba respektovat noční klid.

Provozovatel

Petr Kosmák

Nový Přerov 43
691 81 Nový Přerov
Tel.:
+420 732 644 269
Tel.:
+420 530 506 405
Email:
januvdvur@seznam.cz
WWW:
www.januvdvur.cz
GPS:
48,808044 16,494156
 
 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Vinařství Novosedly Vinofol

Vinařství Novosedly Vinofol

Novosedly, Jihomoravský kraj
Vinařství Kňourek

Vinařství Kňourek

Březí, Jihomoravský kraj