!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Jáňův dvůr – penzion, kemp a ekofarma
Jáňův dvůr – penzion, kemp a ekofarma
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Životní styl

Jáňův dvůr – penzion, kemp a ekofarma

Romantický statek - ekofarmu Jáňův dvůr najdete ve vinařské vesničce Nový Přerov nedaleko Mikulova, na hranici s Rakouskem. Rozlehlé stavení s historickou tváří je příjemnou zastávkou pro putující cyklisty, oázou klidu pro unavené obyvatele měst a místem zážitků pro rodiny s dětmi.

Jáňův dvůr je místo "na konci světa", kde vás ráno probudí zvony kostela, mečení kozy a nebo nic, jak budete tvrdě spát po příjemném večeru (noci) ve vinném sklípku. Jáňův dvůr je místem,  kde raději vypnete mobil a uslyšíte houkání sovy z kostelní věže, můžete počítat hvězdy při posezení u sklípku a odpočinout si od hektického městského života na jakýkoliv počet dní.

Na Jáňově dvoře můžete přenocovat v penzionu i kempu, dobře se najíst v domácí hospůdce zaměřené zejména na lokální produkty a ochutnat i delikatesní domácí kozí sýr s několika druhy panenských olejů. Popijete zde lahodné lokální víno, projedete se na kole či na koni a děti na poníkovi. Pohladit a krmit lze také místní rozmazlené domácí kozy.

Projeďte se na koni mezi zrajícími vinicemi a vinnými sklepy. Vítáni jste na vyjížďku mezi vinice i pokud jste úplní začátečníci – vyjížďky probíhají na velmi klidných koních s pohodlnými sedly.

Nový Přerov, romantická vinařská vesnička na hranici s Rakouskem nedaleko Mikulova je také křižovatkou moravských vinařských cyklostezek i cyklostezek většího přesahu (cyklostezka Brno - Vídeň, Greenways Praha - Vídeň). Užijete si zde také neomezené výlety do sousedního Rakouska.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 7. 8. 2020
17.7.
18.7.
Krojované hody v Jevišovce

Krojované hody v Jevišovce

Jevišovka, Jižní Morava
4.9.
Kiritof

Kiritof

Jevišovka, Jižní Morava
24.4.
Košt vín v Jevišovce

Košt vín v Jevišovce

Jevišovka, Jižní Morava
12.6.
Veloinlinebraní

Veloinlinebraní

Jevišovka, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Vinařství Novosedly Vinofol

Vinařství Novosedly Vinofol

Novosedly, Jižní Morava
Vinařství Kňourek

Vinařství Kňourek

Březí, Jižní Morava