Úvod > Co chcete dělat? > Jáňův dvůr – penzion, kemp a ekofarma

Jáňův dvůr – penzion, kemp a ekofarma

Životní styl
Romantický statek - ekofarmu Jáňův dvůr najdete ve vinařské vesničce Nový Přerov nedaleko Mikulova, na hranici s Rakouskem. Rozlehlé stavení s historickou tváří je příjemnou zastávkou pro putující cyklisty, oázou klidu pro unavené obyvatele měst a místem zážitků pro rodiny s dětmi.

Jáňův dvůr je místo "na konci světa", kde vás ráno probudí zvony kostela, mečení kozy a nebo nic, jak budete tvrdě spát po příjemném večeru (noci) ve vinném sklípku. Jáňův dvůr je místem,  kde raději vypnete mobil a uslyšíte houkání sovy z kostelní věže, můžete počítat hvězdy při posezení u sklípku a odpočinout si od hektického městského života na jakýkoliv počet dní.

Na Jáňově dvoře můžete přenocovat v penzionu i kempu, dobře se najíst v domácí hospůdce zaměřené zejména na lokální produkty a ochutnat i delikatesní domácí kozí sýr s několika druhy panenských olejů. Popijete zde lahodné lokální víno, projedete se na kole či na koni a děti na poníkovi. Pohladit a krmit lze také místní rozmazlené domácí kozy.

Projeďte se na koni mezi zrajícími vinicemi a vinnými sklepy. Vítáni jste na vyjížďku mezi vinice i pokud jste úplní začátečníci – vyjížďky probíhají na velmi klidných koních s pohodlnými sedly.

Nový Přerov, romantická vinařská vesnička na hranici s Rakouskem nedaleko Mikulova je také křižovatkou moravských vinařských cyklostezek i cyklostezek většího přesahu (cyklostezka Brno - Vídeň, Greenways Praha - Vídeň). Užijete si zde také neomezené výlety do sousedního Rakouska.

Celý popis
Naposledy změněno: 7. 11. 2019
11.4.
Košt vín

Košt vín

Dobré Pole, Jižní Morava
18.7.
Babské hody

Babské hody

Dobré Pole, Jižní Morava
29.2.
Fašank

Fašank

Dobré Pole, Jižní Morava
20.6.
Dobropolský kotlíkový gulášfest

Dobropolský kotlíkový gulášfest

Dobré Pole, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Vinařství Novosedly Vinofol

Vinařství Novosedly Vinofol

Novosedly, Jižní Morava
Vinařství Kňourek

Vinařství Kňourek

Březí, Jižní Morava