Úvod > Co chcete dělat? > Bio farma Belina u Toužimi
Bio farma Belina u Toužimi
"> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Letní sporty

Bio farma Belina u Toužimi

Na okraji Slavkovského lesa, daleko od civilizace, na úpatí Třebouňského vrchu, leží rodinná biofarma Belina. Chovají se tu ovce, kozy, krávy, prasata i koně, které si zde můžete půjčit i k delším výletům. Výrobky si můžete zakoupit při prodeji ze dvora.
Příjemné chvilky můžete strávit na biofarmě Belina, kde si lze nejen zakoupit bio produkty z místních surovin, ale také vyzkoušet pomocné práce na farmě nebo se zúčastnit vzdělávacích akcí, jako je zpracování ovčí vlny tradiční technikou nebo pletení košíků z pedigu. Každou sobotu se farma otevírá návštěvníkům, kteří si mohou na statku nakupovat (kozí sýry, kozí mléko a tvaroh, čerstvé bylinky (máta, dobromysl, saturejka, šalvěj, estragon, yzop...), meduňkový bylinkový sirup, mátový bylinkový sirup, víno, med), nebo se jen tak projít, či prohlédnout si farmu.

Farma je zapojena do projektu „Cesta z města“, čímž je tu zaručena aktivní dovolená. Pokud jste milovníky putování na koních ve volné přírodě, můžete si zde půjčit koně. V okolí je téměř 70 km vyznačených hipostezek. Okolím farmy vede „Cesta do pekel“, což je naučná výletní trasa pro pěší turisty, dlouhá přibližně 10 km. Popisuje zajímavá místa v údolí a dovede vás až k ruinám bývalého vodního mlýna. Samozřejmě i cyklisté si přijdou na své. V okolí najdete zhruba 400 km značených cyklotras, které vedou většinou po lesních a polních cestách. Jsou vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro náročnější bikery.
 

Ubytování na farmě

Na farmě je možné se ubytovat v podkrovním apartmánu nad bývalým hospodářským stavením. Apartmán se skládá z ložnice, kde se nachází dvě lůžka, obývacího pokoje se 4 lůžky, kuchyně a dvou koupelen. Kuchyně je vybavená mikrovlnnou troubou, elektrickým vařičem a základním nádobím. K dispozici je také dětská postýlka. Po dohodě vám zde zajistí snídani. Jedná o tzv. farmářskou snídani z vlastních produktů. Čerstvé mléko, sýry, jogurty.
 

Prodej ze dvora

Ve faremní prodejně je možné si koupit výrobky z Nežichovské mlékárny, přebytky z farmy i ochutnat jehněčí a hovězí speciality, připravené výhradně z našich produktů. Neprodávají se pouze výrobky s certifikátem bio, ale také mnoho  potravin, jež pocházejí z domácích zdrojů a jsou vypěstované bez  použití chemických přípravků. Z vlastní produkce farmáři nabízí především kravské mléčné výrobky – sýry, mléko, tvaroh, jogurty, různé pomazánky, dále vyrábíme bylinné sirupy – mátový, mateřídouškový, meduňkový, bezový a lipový.
Jehněčí maso je pouze po předchozí domluvě a to v období srpen – říjen. Vzhledem k tomu, že je farma členem Biodružstva, tak zde dostanete například také vejce, byliny, brambory, med, mléčné výrobky a kůzlečí maso od ostatních farmářů.

Farma je otevřená od Velikonoc do sv. Václava každou sobotu, a to po celý den jak pro návštěvníky, tak pro zájemce o bio potraviny a domácí produkty.

Ubytování a restaurace v okolí

Zámecká fara Vidžín

Zámecká fara Vidžín

Úterý, Plzeňský kraj
Penzion U Jakuba

Penzion U Jakuba

Úterý, Plzeňský kraj
Penzion U Derků v Úterý

Penzion U Derků v Úterý

Úterý, Plzeňský kraj
Hotel Klášter Teplá

Hotel Klášter Teplá

Teplá, Karlovarský kraj