!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Ekocentrum Prales ve Kbelích
Ekocentrum Prales ve Kbelích
"> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Příroda

Ekocentrum Prales ve Kbelích

Ekocentrum Prales, neboli Pražské lesní středisko, vzniklo jako místo pro komunitní setkávání, rekreaci a procházky Pražanů a zároveň jako další základna střediska Ekologická výchova s ekovýchovnými programy.
Ekocentrum Prales (Pražské lesní středisko) vznikalo od roku 2016 na kraji městské části Praha 19 – Kbely. Nyní nabízí možnosti komunitního setkávání ale i vzdělávací programy pro školy, školky i veřejnost s environmentální tématikou.

Ekocentrum Prales, tvoří horní a dolní areál:
Horní areál je volně přístupný a plynule navazuje na kbelský lesopark. Pro návštěvníky je zde kromě mnoha laviček vybudováno i piknikové místo s ohništěm. Součástí horního areálu je i budova Dřevák, která slouží jako zázemí ekovýchovných aktivit, které Lesy hl. m. Prahy pořádají pro mateřské a základní školy i pro širokou veřejnost, konají se zde odborné přednášky, workshopy a dalších akce. V horní části areálu se nachází i 2 expozice ze světa hmyzu. V těsném sousedství Dřeváku se nachází motýlí louka s dřevěnými sochami vývojových stádií motýla v nadživotní velikosti. O kousek dál stojí broukoviště, které představuje svět hmyzu žijícího v tlejícím dřevě včetně jejich typických vlastností a dovedností, které si návštěvníci mohou sami vyzkoušet.

Ve spodním areálu se nachází městská farma s hospodářskými zvířaty a naučná stezka Cesta dřeva, která návštěvníky interaktivní formou seznámí se vznikem dřeva od semínka až po nábytek. Na Cestě dřeva naleznete tzv. bosou stezku vyplněnou přírodními materiály, dendrofon, galerii semen nebo ukázkový milíř. V areálu se dále nachází komunitní včelnice a komunitní zahrada, altán s ohništěm a malé dětské hřiště.

Ať už si k návštěvě vyberete kterékoliv roční období, rozhodně se zde nudit nebudete. A pokud byste chtěli zažít něco navíc, tak ekocentrum Prales pravidelně pořádá různé workshopy, přednášky a další akce pro veřejnost.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí