Úvod > Aktuality > Deset tradičních i neobvyklých kaváren pro milovníky sladkostí
Deset tradičních i neobvyklých kaváren pro milovníky sladkostí
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

Deset tradičních i neobvyklých kaváren pro milovníky sladkostí

  • Vydáno31. května 2022
Hledáte kavárnu se skvělými zákusky a báječnou zmrzlinou anebo podniky v neobvyklých místech s geniem loci a navíc s dětským hřištěm? Anebo vám vyhovuje držet v jedné ruce kávu a druhou hladit kočku? Kam zamířit do příjemných cukráren a kaváren vám poradí portál Kudy z nudy!

Kočičí kavárny

kavárna kočičíNajít správnou kočičí kavárnu není vůbec složité, zejména v Praze nebo v Brně. Namátkou uveďme pražskou Kavárnu Kočičí v samotném srdci pražského Starého města. Oblíbenou kočičí kavárnu, kam lze zajít za dobrou kávou a kočičím pomazlením, najdete na Smíchově. V Brně můžete navštívit kavárnu Pelíšek. Jedná se o první kočičí kavárnu s možností adopce v České republice. Lidé zde mají dost času kočičku poznat, předtím než si ji adoptují, aby si byli jistí, než si kočičku opravdu vezmou domů. Catfé Kočičárna je první liberecká kočičí kavárna, která se nachází hned v centru města. Kavárna nabízí kvalitní kávu, velmi širokou nabídku zákusků a slaného občerstvení a mnoho dalšího, vybere si opravdu každý. Pyšní se i velkou nabídkou výborných domácích limonád, které stojí za ochutnávku.
 

Kavárna ve vozovně

vozovnaTrávou zarostlé kolejnice vedou od tramvajové smyčky u Výstavištěpražských Holešovicích dál do hloubi královské obory Stromovka; když půjdete podél nich a ještě o kousek dál naznačeným směrem, dovedou vás kolem planetária až k restauraci Vozovna. K historické budově někdejší koněspřežné dráhy přibyla prosklená zahradní restaurace s velkou terasou a stánkem s občerstvením. Pořádá se tu řada gastronomických akcí, vyhlášené jsou i zdejší zákusky ke kávě. Stromovka je oblíbeným cílem pražských rodin s dětmi, a velké dětské hřiště u restaurace Vozovna bývá hodnoceno jako jedno z nejlepších. Hlučnější společnost si navíc večer nemusí dělat hlavu s rušením nočního klidu!
 

Erhartova cukrárna, Saint Tropez a Ovocný Světozor

cukrárnaPokud si procházku Stromovkou prodloužíte až k Letné, můžete navštívit Erhartovu cukrárnupřízemí funkcionalistického paláce Letná. Podnik, otevřený už v roce 1937, se znovu narodil po několika desítkách let. Ochutnáte tu klasické pochoutky, vyrobené podle původních receptur českých, italských, rakouských a dalších mistrů cukrářů. Vedle laskonek, kremrolí a větrníků si pozornost zaslouží například hruškový dort, trubičky z vinného těsta plněné ricottou, makronky, tartaletky, brownies či francouzské dortíky profiterole.

světozorDokonalé ukázky francouzského cukrářského řemesla z dovážených surovin a dle původních receptur ochutnáte také v cukrárně Saint Tropez u Václavského náměstí. Vedle vyhlášených makronek a dalších zákusků (které se navíc nabízejí v levnějších mini verzích) tu ochutnáte i tuzemskou klasiku v podobě věnečků a větrníků. V Praze a blízkém okolí je proslulá síť cukráren Ovocný Světozor. Navazuje na tradici Ovocných lahůdek Světozor, která sahá do poloviny 70. let minulého století. Cukrárna nabízí nepřeberné množství ovocných, tvarohových a šlehačkových dortů, zmrzlinových pohárů, zmrzliny kopečkové a točené, ale i balené, palačinek, poctivých obložených chlebíčků nebo plněných bagelů. Mezi nejproslulejší dobrůtky patří točená banánová a jahodová zmrzlina.
 

Kavárna a cukrárna Ňam Ňam v Kladně

kavárnaRodinná firma Ňam Ňam vyrábí už řadu let zmrzlinu, zákusky a čokoládové figurky. V listopadu oslavila již druhé narozeniny kavárna a cukrárna Ňam Ňam CafeKladně, podnik s interiérem v prvorepublikovém duchu. Co byste měli ochutnat? K nejpopulárnějším kouskům patří jahodové řezy, cookies řezy a bezé rolády. Vše z poctivých surovin a ručním zdobením. Také zde milují kávu, kterou zdejší personál naučil připravit sám Mistr kávy František Roháček. V rohu kavárny stojí piáno, na které pan kavárník občas rád zahraje své boogie-woogie.


Na cukrle do Šternberku

cukrleCukrárna Cukrle nabízí skvělé moderní zákusky a dorty, které zde připravují sami cukrářky a cukráři. Ochutnat tu můžete nápadité sladké dobroty, jako je například Paris-Brest, tartaletky, makový věneček s citrónem a povidlím, francouzský choux, makovotvarohový věneček, šišky s liči, „hrušky“, čokoládový cheesecake s chilli nebo brownies. Ke klasickým českým dezertům v moderním hávu pak patří třeba malinové indiánky, špičky s rybízem, punčové koule a nejrůznější rolády. K nejoblíbenějším dortům patří Red Velvet a Pařížský dort. Mimo skvělé zákusky si tu můžete dopřát i lahodnou kávu nebo domácí limonádu. Zdejší specialitou je domácí zmrzlina.
Cukrárna a lahůdky Ovocný Světozor v Praze

Cukrárna a lahůdky Ovocný Světozor v Praze

Ovocný Světozor nabízí nepřeberné množství ovocných, tvarohových a šlehačkových dortů, zmrzlinových pohárů, zmrzliny kopečkové a točené, ale i balené, palačinek, poctivých obložených chlebíčků nebo plněných bagelů.

Kočičí kavárna na Smíchově

Kočičí kavárna na Smíchově

Útulný podnik plný kočiček a dobré kávy naleznete na Smíchově v ulici Vodní. K mazlení je tu připraveno jedenáct kočiček a všechny jsou velice mazlivé. Při hezkém počasí nabízí kavárna posezení i na zahrádce.

Cukrárna Cukrle v Šumperku

Cukrárna Cukrle v Šumperku

Originální sladké pečení domů i do kaváren nabízí cukrárna Cukrle v ulici pod radnicí. Zdejší specialitou je domácí zmrzlina.

Kavárna Kočičí Praha

Kavárna Kočičí Praha

Originální kočičí kavárna v centru Prahy nabízí jedinečný zážitek pro váš volný čas. Příjemně strávené chvíle v přítomnosti jedenácti kočičích mazlíčků a výborné kávy a zákusků.

Café Louvre – chodíval sem Albert Einstein, Franz Kafka, bratři Čapkové...

Café Louvre – chodíval sem Albert Einstein, Franz Kafka, bratři Čapkové...

Kavárna Louvre byla založena v roce 1902 a pokračuje v tradici podniku, který byl od počátku špičkou pražského kavárenství i centrem kulturního dění. Nejnovějším počinem je otevření Galerie Louvre, kde na 400 m² můžete zhlédnout či zakoupit soudobé české umění.

Ňam Ňam Cafe Kladno

Ňam Ňam Cafe Kladno

Ňam Ňam Cafe – kavárna prvorepublikového stylu. Vyberte si u nás z široké nabídky dezertů a zmrzlin vlastní výroby a poznejte, jak chutná řemeslo dělané s láskou.

Kavárna Mňau Café ve Sloupu v Čechách

Kavárna Mňau Café ve Sloupu v Čechách

Přijeďte ochutnat čerstvou kávu z pražírny, výborné dorty, kvalitní čaje, výtečná moravská vína a zlatavý mok Bernard.

Restaurace Vozovna ve Stromovce

Restaurace Vozovna ve Stromovce

Zahradní restaurace Vozovna Stromovka se nachází v prostoru Královské obory Stromovka v Praze 7. Své prostory ji propůjčila původní vozovna tramvají, která zde stála až do 30. let minulého století.

Catfé Kočičárna v Liberci

Catfé Kočičárna v Liberci

Catfé Kočičárna je první liberecká kočičí kavárna, která se nachází hned v centru města. Pyšní se útulným prostředím a příjemnou atmosférou. Je vhodná pro rodiny s dětmi.

Cukrárna Saint Tropez na Novém Městě pražském

Cukrárna Saint Tropez na Novém Městě pražském

Cukrárna v Paláci u Nováků, v centru Prahy pár kroků od Václavského náměstí, navazuje na cukrářskou kvalitu známou z dob 1. republiky. Všechny zákusky se zde vyrábí z kvalitních, originálních a čerstvých surovin, bez konzervantů a náhražek.

Erhartova cukrárna na Letné

Erhartova cukrárna na Letné

Dlouholetou tradicí, vlastní výrobnou a hlavně vynikající kvalitou se může pochlubit Erhartova cukrárna na Letné v Praze 7. Erhartovy laskominy se vyrábějí podle původních receptur českých, ale i německých, rakouských, francouzských a italských mistrů cukrářů.

Pelíšek – kočičí kavárna

Pelíšek – kočičí kavárna

Kavárna je příjemným místem, kam si každý může přijít odpočinout, relaxovat při vrnění kočiček a pochutnat si na výběrové kávě a domácích dezertech. Kočičku si zde můžete i adoptovat.