Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Zahradní pikniky na zámku Třešť
Gurmánská turistika

Zahradní pikniky na zámku Třešť

Máte rádi netradiční gastronomii a hledáte opravdu výjimečný zážitek? Najděte malebná zákoutí zámecké zahrady v Třešti, pohodlně se usaďte do stínu vzrostlých stromů, do čerstvě posekané trávy a vychutnejte si zdejší lahodné pokrmy pod širým nebem.
Zámecký hotel Třešť je velmi romantické místo a hlavně díky rozsáhlému parku je tu krásně. Park přímo vybízí k uspořádání pikniku, který vám v hotelu připraví.

Na zámku vám rádi připraví proutěný koš, přidají deku a pohodlné polštáře. Piknikový koš bude připraven k vyzvednutí na recepci. Objednávky se přijímají 24 hodin denně. Bezplatné storno lze provést maximálně 1 hodinu předem. Piknikový koš si můžete vzít s sebou i mimo areál - na výlet, domů, do kanceláře. Vratná záloha pro neubytované hosty je 500 Kč/koš.

Pikniková menu objednávejte minimálně 1 hodinu předem na tel.: +420 567 224 247, nebo na e-mailu: recepce@zamek-trest.cz. Piknikový koš prosíme vracejte nejlépe okamžitě po konzumaci, nejpozději do 12 hodin.

Rádi vám zapůjčí také pruty pro rekreační rybolov na jezírku, minigolf, petangue, badminton a další. Pro výlety v okolí a za koupáním vám rádi zapůjčíme naše horská kola s bezpečnostním vybavením (k dispozici jsou také sedačky a kola pro děti).

Provozovatel

Zámecký hotel Třešť

Dr . Richtra 234
589 01 Třešť
Tel.:
+420 739 380 404
Email:
gregorova@zamek-t...
WWW:
www.zamek-trest.cz
GPS:
49,294510 15,487305
 
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Masopustní veselice se zabijačkou na zámku Třešť

Akce se koná u nás na zámku v Třešti od 11:00.
Třešť, Kraj Vysočina

Betlémská cesta městem Třešť 2023

Výstava betlémů v třešťských domácnostech. V Třešti na Jihlavsku patří k vánočním zvyklostem stavění betlémů. Současníci stejně jako jejich pradědečkové budují jesličky v komorách, dílnách a garážích.
Třešť, Kraj Vysočina

Houby v zimě (ne)rostou

Užijte si s námi zajímavou a přínosnou výstavu, která pro Vás bude novou a neobyčejnou zkušeností.
Telč, Kraj Vysočina

Z mé zahrady

Výstava obrazů Zdenky Šimkové
Telč, Kraj Vysočina

Kostel sv. Kateřiny Sienské v Třešti

Filiální chrám sv. Kateřiny Sienské byl založen v 16. století jako luteránský kostel. Uvnitř chrámu je umístěn pozdně renesanční náhrobek J. V. Vencelíka z Vrchovišť z roku 1606.
Třešť, Kraj Vysočina

Kostel sv. Martina v Třešti

Nejstarší architektonickou památkou města je farní kostel sv. Martina z 13. století. Byl dostavěn ve 2. polovině 15. století a později barokně upraven. V 18. století se na vystavění nové kruchty, jižní sakristie a panské oratoře podílel místní zednický mistr Jakub Lysý.
Třešť, Kraj Vysočina

Betlémy v Třešti v muzeu i domácnostech

Hlavní zvláštností třešťských betlémů je více než 200 let stará tradice stavění betlémů v místních rodinách. Každoročně v období od 26. prosince do 2. února je v domácnostech přístupno více než patnáct betlémů.
Třešť, Kraj Vysočina

Naučná stezka Podivuhodná setkání Eleonory Sternbachové v Třešti

Na téměř 2,5 kilometru dlouhé stezce najdou turisté 15 zastavení. Stezka je tematicky propojena s Eleonorou Sternbachovou, dcerou barona Leopolda, posledního majitele třešťského zámku. Na zámku si můžete vyzvednout kartičku s tajenkou, odpovědi najdete na jednotlivých zastaveních.
Třešť, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Zámek Třešť

Novorenesanční zámek v Třešti na Jihlavsku fungující jako zámecký hotel, prodchnutý dílem Franze Kafky. Pro veřejnost znovu otevřel po náročné generální rekonstrukci a renovaci interiérů v červnu 2022. Nyní nabízí ubytování, wellness, prostor pro konference a svatby a zve do restaurace Franze Kafky.
Třešť, Kraj Vysočina

Wellness Hotel Harmony

Čtyřhvězdičkový hotel nabízí kvalitní wellness zázemí klidném prostředí Vysočiny a blízkosti Telče. V moderním a příjemném interiéru mohou návštěvníci relaxovat díky vířivce a parní sauně.
Třešť, Kraj Vysočina

Chalupa Růžená se spaním na peci

Už jste někdy spali na peci? Na Chalupě Růžená můžete! Zde vás čeká stylové ubytování v srdci krásné Vysočiny a tato chalupa je to pravé místo pro vaši rodinnou či sportovní dovolenou.
Třešť, Kraj Vysočina

Qranch u Třeště

Vyjížďky na koních na Vysočině.
Bezděkov, Kraj Vysočina