!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Piknik nebo grilování uprostřed metropole

Piknik nebo grilování uprostřed metropole

Gurmánská turistika
Zajít si na piknik s grilováním nebo opékáním špekáčků do pražských lesů už není problém. V rámci Projektu čisté a zelené Prahy, Pro zdravé město, začaly v lesích hlavního města Prahy vznikat pikniková místa a místa pro grilování.
V Praze je možné legálně rozdělat oheň a grilovat na patnácti místech (rok 2019). Konkrétně se jedná o tato místa:

Žižkov - park Židovské pece, park Parukářka (2 místa)
Obora Hvězda (2 místa - Pod rybníkem a U domu oborníka)
Stromovka (4 místa - piknikové místo u cesty podél Podmokelské dráhy u fitness prvků, piknikové místo u cesty podél Podmokelské dráhy, piknikové místo u cesty na Císařský ostrov II, piknikové místo u cesty na Císařský ostrov I)
Petřín (v Růžovém sadu u Hladové zdi, vedle dětského hřiště)
Ďáblický háj (V Lomu)
Hloubětín (U třech mostů - louka u Hořejšího rybníka)
Kunratický les (Vyhlídka, U Gizely)
Hostivař (parkoviště u přehrady, Na Košíku)
Prokopské údolí (Klukovice u dětského hřiště)
Chuchelský háj (V Lomu)
Řepy/Motol (v Areálu zdraví)
Divoká Šárka (Na rovinách)
Řepský areál zdraví (poblíž Plzeňské ulice)
Chodov (poblíž restaurace Pavlovín).

Ke standardnímu vybavení patří ohniště, dřevěný piknikový stůl s lavicemi a odpadkový koš. Pikniková místa budou postupně vybavena i mobilními toaletami. U každého piknikového místa budou pracovníci Lesů HMP pravidelně doplňovat i dřevo. Návštěvníci piknikových míst se však musí řídit návštěvním řádem, který mimo jiné obsahuje informace, za jakých podmínek je možné v ohništi rozdělávat oheň. Ohniště je dostupné od 8:00 do 23:00 hodin.

V parcích, které má ve své správě Magistrát hlavního města, není povoleno rozdělávat otevřený oheň bez písemného souhlasu úřadu a uvědomění hasičů. Zvýšeného zájmu o pikniky si začínají všímat i restaurace v parcích a nabízejí za pár stokorun různé piknikové koše. Takovou službu je možné využít například v Havlíčkových sadech anebo ve Stromovce
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2019