!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Piknik nebo grilování uprostřed metropole
Gurmánská turistika

Piknik nebo grilování uprostřed metropole

Zajít si na piknik s grilováním nebo opékáním špekáčků do pražských lesů už není problém. V rámci Projektu čisté a zelené Prahy, Pro zdravé město, začaly v lesích hlavního města Prahy vznikat pikniková místa a místa pro grilování.
V Praze je možné legálně rozdělat oheň a grilovat na třinácti místech (rok 2020). Konkrétně se jedná o tato místa:

Žižkov - park Židovské pece (nedaleko konce ulice Jilmová), park Parukářka (2 místa - pod vrchem Křížek a u ulice Malešická)
Obora Hvězda (u rybníka Ve Hvězdě).
Stromovka (4 místa - piknikové místo u cesty podél Podmokelské dráhy u fitness prvků, piknikové místo u cesty podél Podmokelské dráhy, piknikové místo u cesty na Císařský ostrov II, piknikové místo u cesty na Císařský ostrov I). Všechna místa dostupná z ulice Za Elektrárnou.
Hloubětín park Smetanka (U třech mostů - louka u Hořejšího rybníka)
Kunratický les (Vyhlídka, U Gizely)
Hostivař (parkoviště u přehrady, poblíž ulice K Jezeru)
Prokopské údolí (Klukovice u dětského hřiště)
Řepy/Motol (v Areálu zdraví a Aktivní lesopark Řepy)
Divoká Šárka (Zlodějka)
Chodov (grilovací místo Chodovská tvrz)
Velká Chuchle (Veřejné ohniště Chuchelský háj u ulice pod Akáty)
Ďáblický háj (ohniště v Areálu zdraví)
Hodkovičky Na Dubině (Praha 4 - Hodkovičky, ul. Na Dubině)

Ke standardnímu vybavení patří ohniště, dřevěný piknikový stůl s lavicemi a odpadkový koš. Pikniková místa budou postupně vybavena i mobilními toaletami. U každého piknikového místa budou pracovníci Lesů HMP pravidelně doplňovat i dřevo. Návštěvníci piknikových míst se však musí řídit návštěvním řádem, který mimo jiné obsahuje informace, za jakých podmínek je možné v ohništi rozdělávat oheň. Ohniště je dostupné od 8:00 do 23:00 hodin.

V parcích, které má ve své správě Magistrát hlavního města, není povoleno rozdělávat otevřený oheň bez písemného souhlasu úřadu a uvědomění hasičů. Zvýšeného zájmu o pikniky si začínají všímat i restaurace v parcích a nabízejí za pár stokorun různé piknikové koše. Takovou službu je možné využít například v Havlíčkových sadech anebo ve Stromovce.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 3. 8. 2020