Úvod > Co chcete dělat? > Brněnská přehrada – Prýgl
Brněnská přehrada - Prýgl
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Letní sporty

Brněnská přehrada – Prýgl

Jednou z nejvýznamnějších rekreačních oblastí v bezprostřední blízkosti moravské metropole je Brněnská přehrada. Přehradní nádrž s rozlohou 252 ha byla vybudována na řece Svratce v letech 1936-1940. Dnes je přehrada oblíbenou rekreační oblastí s pravidelnou lodní dopravou.
Přehrada dříve sloužila jako zásobárna vody pro Brno, k rekreaci a také jako zdroj elektrické energie. Přehrada je také nazývána vodní nádrž Brno či dříve Kníničská přehrada.

Hladinu brněnského moře brázdí celkem šest "parníků" (Brno, Veveří, Dallas, Bratislava, Praha a Pionýr), všechny lodě jsou na ekologický elektrický pohon. Téměř u všech přístavišť jsou rozmístěny letní restaurace a zahrádky, které lákají k příjemnému posezení.

Na přehradě lze provozovat snad všechny druhy vodních sportů. Je oblíbeným místem rekreace místních i návštěvníků. Po obou stranách je lemována rozlehlými lesy a nabízí tak příležitost nejenom ke koupání a vodním sportům, ale i k turistice a cykloturistice. Častým cílem výletníků je také hrad Veveří, který se tyčí na skále nedaleko Veverské Bítýšky. U hradu Veveří byl přes přehradu vybudován most pro chodce a pro cyklisty. V zimě se přehrada stává rájem bruslařů.

Na hladině bystrcké části přehrady se pravidelně koná významná mezinárodní soutěžní přehlídka ohňostrojů Ignis Brunensis.
Zobrazit více

Brněnská přehrada

Naposledy změněno: 12. 8. 2021
Jachtařská škola Brno

Jachtařská škola Brno

Brno-Bystrc, Jižní Morava
Relaxace v Hotelu Rakovec

Relaxace v Hotelu Rakovec

Brno, Jižní Morava
Bowling bar Brno

Bowling bar Brno

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Resort Santon Brno

Resort Santon Brno

Brno, Jižní Morava
Maximus Resort v Brně

Maximus Resort v Brně

Brno, Jižní Morava
Hotel Atlantis

Hotel Atlantis

Rozdrojovice, Jižní Morava