Úvod > Co chcete dělat? > Minizoo v přírodní rezervaci Chuchelský háj ve Velké Chuchli
Příroda

Minizoo v přírodní rezervaci Chuchelský háj ve Velké Chuchli

Chuchelský háj, chráněné přírodní území nad Velkou Chuchlí, které se táhne až k Barrandovu, skrývá malé překvapení – minizoo, které zde provozují Lesy hl. města Prahy. V minizoo uvidíte zajímavá zvířata českého lesa – srnky, prasata, krkavce, sovu... a další.
V chuchelské minizoo uvidíte v klecích a výbězích muflony, daňky, polární lišku, rysa ostrovida, mluvícího krkavce, kozy, ovce, divoká prasata, daňky, jeleny a muflony, výra, káně a další lesní zvířata. V letní sezóně zde v sobotu a v neděli funguje od 12.00 do 18.00 hod. občerstvení.

Přírodní rezervace Chuchelský háj se nachází na kopci nad Chuchlí – podle legendy je místní háj kouzelný a pod jedním ze stromů poblíž hřbitova je ukryt poklad. Samotný strom pak má údajně magickou moc předávat znaveným lidem sílu. Ve středu rezervace se jako pohledová dominanta nad údolím Vltavy nachází kostel sv. Jana Nepomuckého. Najdete zde i studánka s vodou s vysokým obsahem hořčíku a romantickou mariánskou kapličkou.

Do lesa je možný přístup z Malé Chuchle – (zastávka autobusů 172, 204, 244, 241, 243, 129 na znamení) po žluté turistické značce do kopce (terén není příliš vhodný pro dětské kočárky). Stejně tak druhou méně náročnou trasu ze stanice autobusu 172 Kazínská ve Velké Chuchli podél železniční trati k dominantě městské části – kostelu sv. Jana Nepomuckého. Nejméně fyzicky náročná, nejdelší a nejschůdnější je cesta od zastávky busu 172 "Velká Chuchle" opět po žluté turistické značce ulicí Starochuchelskou, Pod Akáty směrem k ulici V Dolích a poté silnicí odbočující doprava do lesa.

V letní sezóně zde v sobotu a v neděli funguje od 12:00 do 19:00 hod. občerstvení.
Zobrazit více