!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Restaurace Čertovka
Gurmánská turistika

Restaurace Čertovka

Restaurační komplex Čertovka Praha má exkluzivní umístění s terasami nad řekou Vltavou s výhledem na Karlův most, dva restaurační sály s pivnicí, intimní salonek a pravidelné vystoupení v Music Live Clubu ve středu, pátek a v sobotu.

Restaurační komplex Čertovka Praha najdete nedaleko Karlova mostu při ústí Čertovky v ulici U Lužického semináře 24 v Praze, poblíž stanice metra Malostranská, z Klárova směrem na Kampu. Prostory restaurace jsou situovány v památkově chráněných objektech, jejichž historie sahá až do 15. a 16. století. Kapacita teras je 70 míst, pivnice 40 míst, druhého restauračního sálu 38 míst a salonku 12 míst.

Čertovka, rameno Vltavy oddělující břeh Vltavy od ostrova Kampy v Praze je upraveným náhonem pro někdejší malostranské mlýny. Ulice má jméno po budově semináře určeného pro studenty z Horní a Dolní Lužice.

Domy nad Čertovkou tvořily periferii Malé strany a byla to obydlí měšťanů a řemeslníků.

Dům, ve kterém se nachází restaurace a pivnice Čertovka Praha, byl postaven před rokem 1620 v pozdní renesanci.

Uliční fasáda byla přestavěna do klasicistní podoby. V klenutém sklepě bývala kovárna a v prostoru současného salonku byla tesařská dílna zabývající se opravami převodových kol mlýnů. Úzká vstupní ulička je poslední zachovaná požární ulička na Malé Straně.

Zobrazit více

Provozovatel

Restaurace Čertovka

U Lužického semináře 100
Malá Strana
118 00 Praha
Tel.:
+420 257 532 205
Email:
restaurace.certov...
WWW:
www.certovka.info
GPS:
50,087891 14,409491
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
 

Časová náročnost

1,5 hodiny