Úvod > Co chcete dělat? > Hotel Rott – ubytování v srdci Prahy
Ubytování

Hotel Rott – ubytování v srdci Prahy

Hotel Rott leží v samém srdci Starého Města pražského, jen pár kroků od Staroměstského náměstí, historického jádra Prahy. Všechny nejdůležitější památky a pamětihodnosti Prahy jsou v docházkové vzdálenosti od hotelu.
Místa, kde stojí budovy hotelu Rott, i celé Malé náměstí, jsou místy s nejstarším osídlením Prahy, lidská obydlí tu zřejmě stála už v 8. století našeho letopočtu. Domy, které tvoří součást hotelu, (jedná se o dům s výmalbami českého malíře Mikoláše Alše, a sousedící rohový dům do Linhartské ulice), mají velké části raně románského zdiva v podzemí, a byly mnohokrát upravovány a přestavovány. 

Dnešní neorenesanční fasáda se datuje do roku 1897, a v letech 1922-23 byla v tomto domě vybudována vůbec první prodejní hala se sklobetonovou kopulí v Praze. Železářství „U Rotta“ bylo  v průběhu 2. poloviny 19. a první poloviny 20. století největším podnikem svého druhu  v Čechách.  V roce 1996 se železářství přestěhovalo do dnešních prostor v bočním křídle budovy do ulice Linhartská, a z obou budov byl nákladnou rekonstrukcí vybudován hotel v centru Prahy.

Standardní hotelové pokoje jsou vybaveny v klasickém stylu, a nabízejí buď manželskou postel, či dvě oddělená lůžka. Každý pokoj je opatřen  topením a klimatizací s individuálním ovládáním, zabudovanou bezpečnostní schránkou, minibarem a setem pro přípravu kávy či čaje. Ve všech pokojích je zdarma k dispozici wi-fi. Koupelny disponují vanou či sprchovým koutem a fénem. Všechny pokoje hotelu Rott v centru Prahy jsou nekuřácké.

Superior pokoje jsou rozměrnější pokoje v klasickém stylu. Některé mají hezký výhled na část Starého Města pražského či na Pražský hrad,  okna jiných  pokojů směřují do tichého dvora Clam-Gallasova paláce.

Suite pokoje jsou velké hotelové pokoje sestávající ze dvou místností – ložnice a obývacího pokoje. S okny na Malé náměstí a blízké okolí nabízejí možnost obdivovat krásy Starého Města pražského. Jsou elegantně zařízeny a poskytují dostatek prostoru pro rodinu či obchodní jednání v soukromí. 

Nedaleko hotelu Rott leží nejznámější pražské památky, jako je Václavské náměstí, Karlův most, Židovské město a Josefov, Pražský hrad s přilehlými zahradami a paláci Malé Strany. 
Zobrazit více

Provozovatel

Hotel Rott, a.s.

Malé náměstí 138/4
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 224 190 901
Email:
info@hotelrott.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.hotelrott.cz
GPS:
50,086896 14,419254
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Časová náročnost

12,0 hodin