Úvod > Co chcete dělat? > Prague Visitor Pass – turistická karta Prahy
Zážitky

Prague Visitor Pass – turistická karta Prahy

Prague Visitor Pass je turistická karta Prahy, kterou vydává Prague City Tourism. Turistům a návštěvníkům hlavního města slouží jako vstupenka do památek, jízdenka MHD, půjčí si s ní kolo nebo ji využijí k získání slev.
Karta má fyzickou i elektronickou podobu a je dostupná pro dospělé, studenty a děti. Nabízí se ve třech časových variantách, a to jako dvoudenní, třídenní a pětidenní (na 48, 72 nebo 120 hodin) od aktivace.

Turisté kartu mohou využít jako vstupenku do více než 57 turisticky významných objektů, jako jsou muzea, galerie nebo zoo. Díky ní mohou návštěvníci Prahy cestovat MHD – slouží i jako jízdenka. Majitelé karty ji mohou využít rovněž na průvodcovské služby, vyhlídkové plavby po Vltavě a turistickou tramvaj číslo 42 (systém 24h hop-on hop-off). Prague Visitor Pass má formu aplikace i fyzické plastové karty, kterou je možné koupit v turistických centrech ve Staroměstské radnici, na Můstku, na Petříně a na prvním a druhém terminálu ruzyňského letiště.

Nedílnou součástí a značným zvýšením komfortu nabízených služeb je mobilní aplikace turistické karty „Prague Visitor". Mobilní aplikace ponechává funkce fyzické karty a zároveň slouží také jako průvodce s důležitými informacemi.
 

Objevujte Prahu s pomocí osmi webových kamer

Prague City Tourism využívá systém 8 webových kamer společnosti NetRex. Hlavní kamera umístěná na Petřínské rozhledně v pravidelných intervalech vytváří statický panoramatický záběr Prahy doplněný o body zájmu, informace o počasí a interaktivní menu. V něm si lze například zobrazit historicky nejkrásnější záběry, přehrát zrychlené animace nebo poslat e-pohlednici. Unikátnost prezentace spočívá v tom, že přímo v hlavním záběru lze prokliknout do sedmi samostatných videostreamů z dalších pražských věží, a tak si můžete snadno udělat virtuální prohlídku historického centra v reálném čase. V těchto samostatných videopřenosech jsou vložené další infografiky. Hlavní panoramatickou prezentaci Prahy najdete na webových stránkách turistické karty Prague Visitors Pass.

Provozovatel

Prague City Tourism

Arbesovo nám. 70/4
150 00 Praha 5
Tel.:
+420 221 714 714
Email:
praguevisitorpass...
WWW:
www.praguevisitor...
WWW:
www.praguecitytou...
GPS:
50,076016 14,405154
 
Region:
Praha
Město:
Praha 5
 

Vstupné

Poznámka:Cena karty: 48 hodin 1800 Kč (dítě 900 Kč, student 1350 Kč), 72 hodin 2450 Kč, 120 hodin 3600 Kč.

 

Časová náročnost

24,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí