Úvod > Aktuality > Řemeslné trhy a jarmarky 2018

Řemeslné trhy a jarmarky 2018

Vydáno 17. května 2018 Kultura
Vydejte se spolu s Kudy z nudy za poznáním tradičních řemesel a setkejte se s lidmi, kteří dodnes udržují řemesla našich předků při životě. Nechte se inspirovat našimi tipy a poznejte pozapomenutá řemesla.
Kovářské dny Dačice

Kovářské dny Dačice

Ukázka práce učňů i mistrů kovářského řemesla.

Řemeslný jarmark na Grabštejně (2)

Řemeslný jarmark na Grabštejně

Na státním hradě Grabštejn se tento víkend opět koná Řemeslný jarmark, tentokrát inspirovány gotikou.

Podzimní hrnčířské a řemeslné trhy v Berouně 2019

Podzimní hrnčířské a řemeslné trhy v Berouně 2019

XXIII. ročník přehlídky hrnčířů a řemeslníků. Vedle tradičních řemesel se tentokrát představí mistři kovotepci i vinaři. Trhy jsou proslulé také dobrým jídlem a pitím.

Cibulový jarmark Hořovice 2019

Cibulový jarmark Hořovice 2019

Každoročně začátkem října probíhá v Hořovicích Cibulový jarmark. Jarmark se koná na náměstí, v ulicích a kulturních zařízeních města.

Hrnčířský jarmark v Kunštátě (1)

Hrnčířský jarmark v Kunštátě

Tisíce výrobků, velké množství prodejců hrnčířského zboží a bohatý kulturní program čeká na všechny, kteří se v polovině září vypraví do Kunštátu.

Selské slavnosti Holašovice 2019

Selské slavnosti Holašovice 2019

Malované štíty stavení holašovické návsi se stanou již po 22. dobovou kulisou Selských slavností, na které se každoročně sjíždí na 250 lidových umělců a řemeslných tvůrců.

Hefaiston na hradě Helfštýn 2019

Hefaiston na hradě Helfštýn 2019

38. mezinárodní kovářské setkání Hefaiston hostí již tradičně na konci srpna hrad Helfštýn. Kováři budou pracovat pod širým nebem na deseti pracovištích. Mnohé z jejich děl pak zůstávají na hradě nebo ozdobí samotné město Lipník nad Bečvou, u kterého se hrad nachází.

Skleněné městečko Železný Brod 2019

Skleněné městečko Železný Brod 2019

Městská slavnost zaměřená na oslavu sklářství se odehraje v Železném Brodě 14. a 15. září. Tradiční setkání sklářů, výtvarníků, historiků, sběratelů i laických obdivovatelů sklářského umění a kvalitního řemesla. Letos se koná 13. ročník.