Úvod > Kalendář akcí > Selské slavnosti Holašovice 2021 – zrušeno
Selské slavnosti Holašovice 2021 - zrušeno
"> ">
23.7.
25.7.
+ Přidat foto
Historické a vojenské akce

Selské slavnosti Holašovice 2021 – zrušeno

Kdy 23. červenec 2021 12:0025. červenec 2021 18:30
V roce 2021 se slavnosti neuskuteční.
 Malované štíty stavení holašovické návsi se stanou již po 23. dobovou kulisou Selských slavností, na které se každoročně sjíždí na 250 lidových umělců a řemeslných tvůrců.

Základem třidenní lidové slavnosti v malebné vesničce Holašovice, ležící v půvabné krajině jižních Čech nedaleko Českých Budějovic, je lidový jarmark s ukázkami tradičních i netradičních řemesel z celé České republiky i ze zahraničí. Na jednom uceleném prostoru rozlehlé návsi mohou návštěvníci slavností zhlédnout ukázky  řemesel či zakoupit si výrobky z keramiky, kůže, proutí, paličkované krajky, tkaných oděvů. Svou zručnost představí řezbáři, nožíři, mincovníci, dráteníci, kováři, hrnčíři atd. Předvádění původních řemesel a technik v dnešní přetechnizované době vytváří velmi působivou podívanou na dovednost a cit pro tradiční lidovou výrobu, která se váže k dávno zapomenutým časům.

Selské slavnosti na holašovické návsi začínají již v pátek ve 12:00 hodin a pokračují i v sobotu a v neděli vždy od 8:30 hodin celodenním kulturním programem.

Po dobu celé akce jsou k dispozici tvůrčí dílny na návsi v Holašovicích, kde si děti mohou vyzkoušet kreativní tisk na trička a tašky pomocí razítek s různými dětskými motivy, navlékání korálků a náhrdelníků, malbu na dřevěné motivy zvířátek, ruční zdobení perníků, malování keramiky či ruční kování na kovadlině.

V návesním prostoru mezi stánky bude možnost sledovat vystoupení jihočeských heligonek, zaslechnout jarmareční zpívání, pro děti populární a vyhledávané projížďky na koních, chytání ryb z kádě do ruky, dřevěný ručně poháněný kolotoč, možnost zkusit si svoji zručnost v uměleckých dětských dílnách. Ve třídenním kulturním programu vystoupí více než 350 účinkujících z Čech i zahraničí.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 15. 7. 2021
28.8.
Bezdrevský dračí festival 2021

Bezdrevský dračí festival 2021

Hluboká nad Vltavou, Jižní Čechy
31.7.
Hradozámecká noc na zámku v Mníšku pod Brdy

Hradozámecká noc na zámku v Mníšku pod Brdy

Mníšek pod Brdy, Střední Čechy
2.10.
Mše svatá

Mše svatá

Netolice, Jižní Čechy
14.8.
Mše svatá

Mše svatá

Netolice, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí