Úvod > Kalendář akcí > Skleněné městečko Železný Brod 2020
Sklenené mestecko
"> Sklenené mestecko
12.9.
13.9.
+ Přidat foto

Skleněné městečko Železný Brod 2020

Kdy 12. září 2020 10:00 - 13. září 2020 17:00 Lidová řemesla a trhy
Městská slavnost zaměřená na oslavu sklářství se odehraje v Železném Brodě 12. a 13. září. Tradiční setkání sklářů, výtvarníků, historiků, sběratelů i laických obdivovatelů sklářského umění a kvalitního řemesla. Letos se koná 14. ročník.

Od 12. do 13. září se mohou všichni obdivovatelé sklářského umění těšit na městskou slavnost uspořádanou v Železném Brodě na jeho počest. Tato tradiční akce představuje jedinečné setkání sklářů, umělců, sklářských řemeslníků a výrobců i obdivovatelů sklářského řemesla. Letošní tradiční setkání sklářů, výtvarníků, historiků a sběratelů nabídne nejen mnoho výstav, ale také bohatý kulturní program plný dechové hudby a tanečních vystoupení.

Veřejnost bude mít možnost obdivovat kreativitu a řemeslnou zručnost studentů sklářské školy nebo se aktivně zapojit do speciálního programu „tvůrčích sklářských dílen“, který je pro ně připraven v několika oborech. Na Malém náměstí, ve sklářské škole a v několika firemních prodejnách budeme předvádět sklářská řemesla charakteristická pro zdejší region, ale také prodávat naše sklářské výrobky a bižuterii.

Sklářskou atmosféru celého víkendu doplní hudebním vstupem například Adam Mišík, Janek Ledecký, hudební skupina Jablkoň nebo  Diva Bara.

Vstupné je zdarma.

Celý popis
Naposledy změněno: 9. 6. 2020

Ubytování a restaurace v okolí