Úvod > Kalendář akcí > Hrnčířský jarmark v Kunštátě

Hrnčířský jarmark v Kunštátě

Kdy 14. září 2019 - 15. září 2019 Lidová řemesla a trhy
Tisíce výrobků, velké množství prodejců hrnčířského zboží a bohatý kulturní program čeká na všechny, kteří se v polovině září vypraví do Kunštátu.

Severně od Brna leží Kunštát, město s hrnčířskou a keramickou tradicí. Dodnes tu existují keramické dílny a každoročně v září se koná slavný hrnčířský jarmark.

Ve dnech 14. a 15. září 2019 tradičně zaplní náměstí  Krále Jiřího v Kunštátě na dvě stovky stánků s keramikou od výrobců z celé ČR, Slovenska, Polska a Bulharska. Pořadatelé věnují výběru pozvaných keramiků velkou pozornost, protože chtějí pro návštěvníky vytvořit různorodou přehlídku tohoto řemesla. To vše doplní ukázka výpalu RAKU keramiky, točení na hrnčířskému kruhu a dílny pro děti.


Výstava Milana Růžka a soutěž pro keramiky

Výstava ve velkém stanu na nám. K. Bochořáka nabídne tvorbu keramika Milana Růžka, který v Kunštátě žije a tvoří od roku 1975. V roce 1990 založili společně s manželkou keramickou dílnu R&R v Rudce u Kunštátu. Těžištěm jeho současné tvorby jsou unikátní díla vhodná zejména do exteriéru – keramické objekty, plastiky.

Soutěž pro keramiky má v letošním roce téma lampa. Osmý ročník bude probíhat po oba dva dny rovněž ve velkém stanu na nám. K. Bochořáka. Zde o výherci a nejlepším výrobku rozhodnete vy, návštěvníci!

Kulturní program Hrnčířského jarmarku

To vše po celé dva dny doplňuje bohatý kulturní program. Těšit se můžete na atraktivní a zajímavé umělce, kteří svým vystoupením doplní atmosféru jarmarečních dnů. Na sobotu a neděli jsou připraveny tyto koncerty – skupina Vltava, Ondřej Fencl a Hromosvod, skupina Lake Malawi, Sto zvířat, vokální skupina Skety, Tomáš Matonoha a Inspektor Kluzó, Marta Jandová s kapelou.

Chybět nebude dopolední pohádkové představení pro děti a vystoupení dalších regionálních kapel – Kunštátská dechovka, Pružiny, Trní Na větvi.

Celý popis
Naposledy změněno: 10. 9. 2019
17.9.
31.10.
Les a lov na lysickém zámku

Les a lov na lysickém zámku

Lysice, Jižní Morava
25.12.
31.12.
Vánoce na zámku Lysice

Vánoce na zámku Lysice

Lysice, Jižní Morava
9.11.
Svatohubertské slavnosti v Boskovicích

Svatohubertské slavnosti v Boskovicích

Boskovice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí