!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Vánoční trhy Plzeň
Vánoční trhy Plzeň
"> "> "> "> "> "> "> ">
5.12.
23.12.
+ Přidat foto
Společenské akce

Vánoční trhy Plzeň

Kdy 5. prosinec 2020 – 23. prosinec 2020
Působivou atmosféru vánočních trhů si můžete užít na náměstí Republiky v Plzni.
Plzeňské Vánoční trhy na náměstí Republiky. Jsou to nejdelší trhy, které se během roku v Plzni konají, trvají až do 23. prosince. Organizátoři jsou připraveni dodržovat všechna nutná hygienická opatření, a tak například veškeré teplé nápoje budou prodejci podávat jen s sebou v kelímku s víčkem. Pochutiny jako palačinky, trdelníky, čertíky v lokši, párky či klobásy nebudou zákazníkům předány na táccích, ale zabalené, aby si je mohli odnést s sebou.

Adventní trhy jsou letos bez kulturního programu. Nebude však chybět ponocný a jeho troubení. Ponocný bude chodit troubit každý den v 17 a 18 hodin a podle situace i v 19 hodin.

Nejlépe je vypravit se na ně až k večeru, kdy se rozsvítí slavnostní výzdoba a historické domy na náměstí vytvoří trhům tak trochu pohádkovou kulisu. Nechybí vánoční stromeček.

Kolotoč nechybí! Až do předvečera Štědrého dne na trzích můžeme v bezpečných rozestupech obdivovat řemeslné výrobky a čerpat inspiraci na ručně dělané vánoční dárky a dekorace. Okoukněte dřevěné jesličky a kupte si něco dobrého na zub s sebou (jinak to letos nepůjde). Nezapomeňte si něco přát u andělíčka a pokud budete procházet prostorem U branky, projděte si menší adventní trhy také tam.

Od 10. do 20. prosince
se můžete vydat na adventní prohlídky Plzní, od 12. prosince až do 22. prosince zase bude fungovat Ježíškova pošta.

A také nezapomeňte na projížďku vánoční tramvají.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 8. 12. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace U Salzmannů v Plzni

Restaurace U Salzmannů v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Kolombina

Kolombina

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Aberdeen Angus Steak House Plzeň

Aberdeen Angus Steak House Plzeň

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Restaurace a pivovar Beer Factory v Plzni

Restaurace a pivovar Beer Factory v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les