!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Farmářské trhy na Náplavce u Palackého mostu
Farmářské trhy na Náplavce u Palackého mostu
"> "> "> "> "> "> ">
25.4.
31.12.
+ Přidat foto
Lidová řemesla a trhy

Farmářské trhy na Náplavce u Palackého mostu

Kdy 25. duben 2020 8:0031. prosinec 2020 14:00
Oblíbené farmářské trhy se na Náplavce konají každou sobotu od 8 do 14 hodin. Z 28 prodejců na prvním trhu na náplavce se trh postupně rozrostl na pravidelných 90 až 100 stánků. Farmářské trhy Náplavka ani po deseti letech fungování nepřestávají pracovat na zlepšování tržiště.
Srdečně vítáme všechny návštěvníky a dovolujeme si představit, na co se můžete těšit:  Co do masa a uzenin (toho si užijte do Masopustu, protože pak budete mít, mnozí utrum!) určitě poctivě a ručně dělané salámy a klobásky od pana Marounka, řemeslné paštiky a nakládané maso od Plzáka z Plzně, pokud nebude mrznout tak čerstvé pstruhy či siveny z Liběchova a dále „po sladku“ kremrole a koláče z Karlovarského cukrářství, sněhové pusinky a jiné andělské laskominy z Krámku u Andělky. Přijedou také Perníčkovi se zdobenými medovými perníčky, nebo perníkovým závinem Sakrajda (perníkový závin). Bude také Cejlonské koření s pravou skořicí, vanilkou, uzenou paprikou a jinými voňavými kořeními, pražené mandle bylinkové, s himalájskou solí, nebo umeoctem u Mandlové, dobré pivo z Rodinného pivovaru u Vacků, víno z černého rybízu, nebo čerstvé ovocné šťávy, halušky a bezlepkové uzeniny od Pelanta, sladké i slané palačinky u Galetky a mnoho dalších dobrot a pochutin. 

Vajíčka z volného výběhu už k běžnému nákupu na Náplavce neodmyslitelně patří, stejně jako Mléční biofarma, bačovské sýry, máslo, mléko, tvaroh, smetana, jogurty přímo od farmářů a samozřejmě ani letos nebude chybět jedna z hlavních komodit trhů - čerstvá zelenina! Těšit se můžete na široký srotiment sezónní zeleniny, ovoce z ekologicky šetrného hospodářství, Zeleninu z Polabí i prodej hub, jako jsou žampiony nebo hlíva. A nebudou chybět ani květiny!

Mezi dalším sortimentem najdete i delikatesy, marmelády, džemy, pesta, oleje, těstoviny či med, medovinu, medové výrobky, oříšky a sušené ovoce, konopí a koření. Z nápojů trhy nabízí pivo, víno, mošty, cider, ovocné a zeleninové šťávy.
 

Letošní akce na Náplavce 2020

Na vědomost rovněž dáváme, že naše tři tradiční festivaly, jež se odehrávají právě na stejném místě, kde pořádáme farmářské trhy, se budou konati takto: 17. května – Růžový máj (slavnost růžových vín a klaretů), 19. a 20. června – Pivo na Náplavce (festival malých a mini českých pivovarů) a nakonec 15. listopadu – Svatomartinské slavnosti a pečená husa (festival svatomartinských vín). Letos to také, konečně, vypadá, na slibovaný „Nomád beer festival“, místo a datum ale zatím tajíme.

Farmářské trhy Náplavka ani po deseti letech fungování nepřestávají pracovat na zlepšování tržiště. V předminulém roce tu organizátoři zavedli vratné kelímky na studené nápoje. V roce 2020 pokračuje tržiště s kelímky na teplé nápoje v systému „Otoč kelímek“, který mohou zákazníci vrátit i v jakékoliv zapojené kavárně. Pivo, víno a nealko se čepuje do skla, do vratných, zálohovaných kelímků typu „nicknack“ anebo do nádob, které si zákazníci sami přinesou. Občerstvení bude v nové sezoně servírováno pouze na nádobí z přírodních materiálů, do porcelánu nebo do vlastních přinesených krabiček zákazníků. V průběhu letošní sezóny chtějí organizátoři po dohodě s prodejci zahájit prodej v papíru, kterým nahradí plastové jednorázové sáčky.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 26. 8. 2020