Úvod > Kalendář akcí > Farmářské trhy na Náplavce u Palackého mostu
Farmářské trhy na Náplavce u Palackého mostu
"> "> náplavka3.jpg "> náplavka1.jpg "> "> náplavka2.jpg "> "> náplavka4.jpg
1.2.
31.12.
+ Přidat foto

Farmářské trhy na Náplavce u Palackého mostu

Kdy 1. únor 2020 8:00 - 31. prosinec 2020 14:00 Lidová řemesla a trhy
V sobotu 1. února 2020 otevře farmářské tržiště Náplavka letos jedenáctou sezonu.
Srdečně vítáme všechny návštěvníky a dovolujeme si představit, na co se můžete těšit:  Co do masa a uzenin (toho si užijte do Masopustu, protože pak budete mít, mnozí utrum!) určitě poctivě a ručně dělané salámy a klobásky od pana Marounka, řemeslné paštiky a nakládané maso od Plzáka z Plzně, pokud nebude mrznout tak čerstvé pstruhy či siveny z Liběchova a dále „po sladku“ kremrole a koláče z Karlovarského cukrářství, sněhové pusinky a jiné andělské laskominy z Krámku u Andělky. Přijedou také Perníčkovi se zdobenými medovými perníčky, nebo perníkovým závinem Sakrajda (perníkový závin). Bude také Cejlonské koření s pravou skořicí, vanilkou, uzenou paprikou a jinými voňavými kořeními, pražené mandle bylinkové, s himalájskou solí, nebo umeoctem u Mandlové, dobré pivo z Rodinného pivovaru u Vacků, víno z černého rybízu, nebo čerstvé ovocné šťávy, halušky a bezlepkové uzeniny od Pelanta, sladké i slané palačinky u Galetky a mnoho dalších dobrot a pochutin. 

Na vědomost rovněž dáváme, že naše tři tradiční festivaly, jež se odehrávají právě na stejném místě, kde pořádáme farmářské trhy, se budou konati takto: 16. května – Růžový máj (slavnost růžových vín a klaretů), 19. a 20. června – Pivo na Náplavce (festival malých a mini českých pivovarů) a nakonec 14. listopadu – Svatomartinské slavnosti a pečená husa (festival svatomartinských vín). Letos to také, konečně, vypadá, na slibovaný „Nomád beer festival“, místo a datum ale zatím tajíme.

Oblíbené farmářské trhy se na Náplavce konají každou sobotu od 8 do 14 hodin.  Z 28 prodejců na prvním trhu na náplavce se trh postupně rozrostl na pravidelných 90 až 100 stánků.

Farmářské trhy Náplavka ani po deseti letech fungování nepřestávají pracovat na zlepšování tržiště. V předminulém roce tu organizátoři zavedli vratné kelímky na studené nápoje. V roce 2019 pokračuje tržiště s kelímky na teplé nápoje v systému „Otoč kelímek“, který mohou zákazníci vrátit i v jakékoliv zapojené kavárně. Pivo, víno a nealko se čepuje do skla, do vratných, zálohovaných kelímků typu „nicknack“ anebo do nádob, které si zákazníci sami přinesou. Občerstvení bude v nové sezoně servírováno pouze na nádobí z přírodních materiálů, do porcelánu nebo do vlastních přinesených krabiček zákazníků. V průběhu letošní sezóny chtějí organizátoři po dohodě s prodejci zahájit prodej v papíru, kterým nahradí plastové jednorázové sáčky.
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 1. 2020