Úvod > Kalendář akcí > Růžový máj na Náplavce 2020 - odloženo na 2021
Růžový máj na Náplavce 2020 - odloženo na 2021
"> "> ">
17.5.
+ Přidat foto

Růžový máj na Náplavce 2020 - odloženo na 2021

Kdy 17. květen 2020 10:00 - 21:00 Festivaly
Festival těch nejlepších růžových vín od českých a moravských vinařů, snoubících se s vybranou gastronomií a veselým hudebním programem. Desítky stánkařů, vinařů, degustace růžových vín a klaretů, gastronomie snoubící se s růžovým vínem, bohatý doprovodný program.
Milovníci růžových vín a klaretů se sejdou na degustačním festivalu „Růžový máj“  17. května od 10 do 21:00 na náplavce Rašínova nábřeží mezi železničním mostem a vyšehradskou skálou v Praze 2.

Po dlouhé zimě přichází sezóna osvěžujících, lehkých a ovocitých růžových vín. Ty nejlepší budou moci ochutnat návštěvníci festivalu Růžový máj. Vedle stánků nabízejících růžová vína bude na místě několik stánku nabízejících gastronomii hodící se právě k růžovým vínům. Nebudou chybět grilované ryby a mořské plody, bagetky plněné masem a bylinkami, vegetariánské a veganské speciality, plísňové a zrající sýry, sušené šunky, kachní paštiky a mnoho dalšího. 

Na co se mohou návštěvníci těšit?
Festival bude navazovat na farmářský trh Náplavka, který bude probíhat na Rašínově nábřeží od 8 do 14 hodin. Vína se jako vždy budou degustovat výhradně z festivalových sklenic české výroby. Festival tak chce minimalizovat plastový odpad a je jasné, že ze skla chutná víno mnohem lépe.

V Česku se podle odhadů ročně vypije 20 litrů vína na osobu, bílé víno je mezi Čechy o něco populárnější. Během teplejších měsíců se ale svěží růžové víno dostává do popředí. Rosé se vyrábí z modrých hroznů. Během několikahodinového procesu se ze slupek bobulí do vína uvolní jen omezené množství červeného barviva. Suchá a polosuchá růžová vína se podávají nachlazená na osm až 12 °C. Zpravidla jsou svěží, aromatická, a proto se ideálně hodí ke konzumaci během teplejších měsíců. Moravská a česká růžová vína skvěle doplňují grilované pokrmy, dobře se hodí také k těstovinám, bílému masu, salátům nebo i čerstvému ovoci.

O Růžovém máji
Cílem festivalu je seznámit co nejširší okruh zájemců nejen s produkcí růžových vín v České republice, ale také jim nabídnout přímý kontakt s jejich producenty. Kromě degustace růžových vín a přímého kontaktu s vinaři je návštěvníkům festivalu nabídnuta možnost snoubení vín se zajímavou gastronomií, stejně jako poslech živé muziky v pestré podobě od moravské dechovky přes jazz, swing až po klezmer styl. Pořadatelem akce je spolek Archetyp.
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 4. 2020