Úvod > Kalendář akcí > Růžový máj 2022
Růžový máj 2022
"> "> "> "> "> ">
22.5.
Přidat foto
Festivaly

Růžový máj 2022

Více, než 25 vinařů především z Moravy, degustace růžových vín a klaretů, gastronomie snoubící se s růžovým vínem, bohatý doprovodný program. Takový bude jedenáctý ročník festivalu Růžový máj. Bude se konat v neděli 22. května na náplavce Rašínova nábřeží.
Na festivalu se bude stáčet to nejlepší růžové víno z Moravy, ale i Čech. Moravské a české „růžovky“ patří do světové extratřídy. Díky příznivým klimatickým podmínkám a pečlivé práci na vinici i ve sklepě se Česko může pochlubit špičkovou kvalitou svěžích a aromatických růžových vín. Nejoblíbenější růžová vína jsou vína mladá, z posledního a předposledního ročníku. A právě ta nejlepší vína budou moci návštěvníci festivalu ochutnat.

Sezóna osvěžujících, lehkých a ovocitých růžových vín startuje už na jaře. Ta nejlepší se pravidelně degustují na náplavce Rašínova nábřeží v Praze 2 vždy na konci třetího týdne v květnu. Doufejme, že se to podaří i letos a jedenáctý ročník největší vinařské akce růžových vín a klaretů „Růžový máj 2022“ se bude moci konat na místě obvyklém. Tak tedy letos proběhne festival na náplavce Rašínova nábřeží v Praze 2 a to 22. května 2022. Snad nám ty dvojky přinesou štěstí!

Festival odstartuje v neděli v 10 hodin, slavnostní zahájení proběhne o hodinu později. Na festival přiveze svá nejlepší růžová vína více, než 25 moravských a českých vinařů, kteří návštěvníkům dovezou přes 4 500 lahví vína. Vína se jako vždy budou degustovat výhradně z festivalových sklenic české výroby. Festival tak chce minimalizovat plastový odpad a je jasné, že ze skla chutná víno mnohem lépe. Degustační set, který zahrnuje 0,35l sklenici, degustační kartu s přehledem vinařů a dalšími informacemi a tužku, bude možné zakoupit v předprodeji nebo v den festivalu na pokladně za sto korun. Pokud ovšem návštěvník nechce degustovat víno, ale například pít jen nealko nebo si jen pochutnat ve stáncích s občerstvením, nic si kupovat nemusí, vstup na festival včetně kulturního programu je zdarma.

Vedle stánků nabízejících růžová vína bude na místě pět stánků nabízejících gastronomii hodící se právě k růžovým vínům. Na festivalu se o gastronomii postará několik fastfoodových specialistů. V nabídce budou mimo jiné kuřecí křídla, stripsy, tortilly, burgery, saláty, grilovaná a trhaná masa, také rolovaná zmrzlina a káva.

Festival Růžový máj ale není jen o pití vína a skvělé gastronomii, připraven je i bohatý doprovodný program. Součástí Růžového máje jsou každoročně čtyři hudební formace. I letos tradičně zahajujeme cimbálovkou a pokračujeme jazzem a swingem.