Úvod > Kalendář akcí > Růžový máj 2020 - nově v Holešovické tržnici
Růžový máj 2020 - nově v Holešovické tržnici
"> "> "> "> ">
19.9.
+ Přidat foto

Růžový máj 2020 - nově v Holešovické tržnici

Kdy 19. září 2020 10:00 - 21:00 Festivaly
Růžový máj Reloaded - přesouváme festival na zářijové datum a také na jiné místo!
Tento rok o vinařskou akci s růžovým vínem nepřijdete. Přesouváme jí na datum 19. ZÁŘÍ 2020 do PRAŽSKÉ (HOLEŠOVICKÉ) TRŽNICE. Bude to akce elegantní, s růžovým vínem, skvělou gastronomií, swingovou muzikou a navíc v příjemném podzimním termínu v zajímavých prostorách Pražské tržnice.

Chystejte šaty a příjemnou náladu - potkáme se v září na Růžovém máji Reloaded! Celkem 39 stánků, z toho 23 vinařů především z Moravy, ale i Čech, degustace růžových vín a klaretů, gastronomie snoubící se s růžovým vínem, bohatý doprovodný program.

Sezóna osvěžujících, lehkých a ovocitých růžových vín startuje už na jaře. Ta nejlepší se pravidelně degustovala v polovině května na festivalu Růžový máj. Kvůli vyhlášenému nouzovému stavu museli letošní ročník organizátoři přesunout na 19. září. Kromě změny místa a termínu konání festival už další změny nečekají. Vína se jako vždy budou degustovat výhradně z festivalových sklenic české výroby. Festival tak chce minimalizovat plastový odpad a je jasné, že ze skla chutná víno mnohem lépe. Degustační set, který zahrnuje 0,35l sklenici, tištěný katalog s přehledem vinařů a dalšími informacemi a tužku, bude možné zakoupit v den festivalu na pokladně za sto korun. Vedle stánků nabízejících růžová vína bude na místě 13 stánků nabízejících gastronomii hodící se právě k růžovým vínům.

Na festivalu se bude stáčet to nejlepší růžové víno z Moravy i Čech. Růžová vína se k teplým letním měsícům hodí skvěle, ladí i s letními pokrmy. Skvěle doplňují například grilované pokrmy, dobře se hodí také k těstovinám, bílému masu, salátům nebo i čerstvému ovoci. To, k jakým jídlům rosé pasuje, si návštěvníci festivalu budou moci vyzkoušet.

Nabídka gastronomie snoubící se s vínem bude opravdu pestrá. Nebudou chybět grilované ryby a mořské plody, bagetky plněné masem a bylinkami, vegetariánské a veganské speciality, plísňové a zrající sýry, sušené šunky, kachní paštiky a mnoho dalšího.

Festival Růžový máj ale není jen o pití vína a skvělé gastronomii, připraven je i bohatý doprovodný program. Letos to bude pořádná porce jazzu, který se nejen ve formě swingu ohromně k růžovému hodí.


V Česku se podle odhadů ročně vypije 20 litrů vína na osobu, bílé víno je mezi Čechy o něco populárnější. Během teplejších měsíců se ale svěží růžové víno dostává do popředí. Rosé se vyrábí z modrých hroznů. Během několikahodinového procesu se ze slupek bobulí do vína uvolní jen omezené množství červeného barviva. Suchá a polosuchá růžová vína se podávají nachlazená na osm až 12 °C. Zpravidla jsou svěží, aromatická, a proto se ideálně hodí ke konzumaci během teplejších měsíců.

O Růžovém máji
Cílem festivalu je seznámit co nejširší okruh zájemců nejen s produkcí růžových vín v České republice, ale také jim nabídnout přímý kontakt s jejich producenty. Kromě degustace růžových vín a přímého kontaktu s vinaři je návštěvníkům festivalu nabídnuta možnost snoubení vín se zajímavou gastronomií, stejně jako poslech živé muziky v pestré podobě od moravské dechovky přes jazz, swing až po klezmer styl. Pořadatelem akce je spolek Archetyp.
Celý popis
Naposledy změněno: 1. 9. 2020