Úvod > Kalendář akcí > Svatováclavské slavnosti Český Krumlov 2021
Svatováclavské slavnosti Český Krumlov 2021
"> "> "> "> "> ">
24.9.
28.9.
+ Přidat foto
Festivaly

Svatováclavské slavnosti Český Krumlov 2021

Kdy 24. září 2021 – 28. září 2021
Svatováclavské slavnosti jsou poctou svatému Václavovi, patronu české země, vinařů a pivovarníků a oslavou Dne české státnosti.

Oslavy svátku patrona českých zemí, pivovarníků a vinařů sv. Václava v Českém Krumlově provází spousta jídla, pití, zábavy a kulturních představení.

Svatý Václav je patronem nejen země české, ale i pivovarníků a vinařů, což připomínají tradiční podzimní slavnosti, nabízející vedle kulturních i bohaté gastronomické zážitky. Příjemnou atmosféru slavností dotváří přehlídka folklorních souborů či svatováclavský jarmark. Dokonalou tečkou za celou akcí může být i zážitek z noční návštěvy muzeí a galerií, umocněný působivým doprovodným programem.

Nedělnímu odpoledni bude tradičně ponechán komorní, duchovnější rozměr, prohlídkám památek a zajímavostí. Slavnosti zakončí slavnostní koncert v kostele Sv. Víta. Pro Václavy bude připravena kronika města, kam budou moci přidat svůj podpis k stovkám Václavů z nejrůznějších koutů naší vlasti, či slavným nositelům toho jména, kteří slavnost navštěvují. Svatováclavské slavnosti navštíví každoročně okolo osmi tisíc návštěvníků z České republiky a zahraničí.


Mezinárodní folklórní festival
V rámci Mezinárodního folklórního festivalu do Krumlova opět přijede řada folklórních tanečních souborů, které se představí nejen na hlavní scéně na náměstí Svornosti, ale roztančí město svými krátkými vystoupeními po celém historickém centru.

Na slavnosti s dětmi 
Na své si přijdou rodiny s dětmi, jež láká zapojení do řemeslných dílen a rukodělné aktivity či jarmark v Klášterech Český Krumlov. Víkendový klášterní program obohatí pouliční umělci, kejklíři, hudebníci i pohádková představení. Děti se budou v sobotu bavit i v Pivovarské zahradě, kde jsou pro ně připraveny hry a soutěže.

V neděli je čekají výtvarné a vypravěčské workshopy a tvořivé dílny v Prádelně. Bavit budou nejen děti, ale i jejich rodiče. Dobrodružství bude možné zažít při Dni lovců mamutů v Dobrkovické jeskyni, jež nechá nahlédnout do života jeskynních lidí z dob před desítkami tisíc let. Zvýhodněné vstupy nabízí Pohádkový dům, Muzeum vltavínů a Grafitový důl.   

Jarmark, slavnosti piva a vína  
Náměstí Svornosti ozdobí po celé čtyři dny tradiční Svatováclavský jarmark. Pro milovníky zlatavého moku budou lákadlem sobotní Pivovarské slavnosti nabízející svatováclavský světlý speciál, prohlídky pivovaru i hudební program v podání krumlovských kapel.

Proudem poteče v sobotu nejen pivo, ale i víno při Zahradní degustaci vín v klášterní zahradě s šedesátkou vzorků vín z Čech, Moravy i zahraničí. 

Prohlídky města a atraktivit 
V programu nebude chybět oblíbený sobotní Večer otevřených muzeí a galerií,nabízející volný vstup do Egon Schiele Art Centra, Regionálního muzea či Musea Fotoateliér Seidel.

Milovníci historie a legend si jistě nenechají ujít denní i kostýmované noční prohlídky města s průvodcem, velkým lákadlem je procházka kolem kouzelného jižního meandru Vltavy v klidné části Českého Krumlova.
Po vodě, a přesto suchou nohou si mohou návštěvníci prohlédnout historické centrum města z hladiny řeky Vltavy při pravidelné vyhlídkové plavbě na vorech. Krumlovem bude v sobotu proplouvat i Vivaldi v podání Jihočeské filharmonie, která na voru, plujícím mezi Benešovým a Lazebnickým mostem zahraje jeho Čtvero ročních dob.     

Protože krumlovské podzimní slavnosti nesou jméno nejvýznamnějšího patrona, nebude během posledního zářijového víkendu chybět ani tradiční setkání Václavů a Václavek, slavnostní koncert se závěrečným zpěvem chorálu Svatý Václave či účast Schwarzenberské gardy.  

A co jiného si odnést na památku z Krumlova než vlastní dobovou fotografii do svého rodinného alba pořízenou v jedinečném Museu Fotoateliér Seidel.   
 

V programu každoročně nechybí

  • Svatováclavské slavnosti Svatováclavské menu
  • Svatováclavský jarmark
  • Folklórní inspirace – Inspirace folklórem
  • Mezinárodní folklórní festival
  • Setkání Václavů a Václavek
  • Svatováclavská noc otevřených muzeí a galerií
  • Svatováclavské slavnosti
  • Dětské hry
  • Koncerty
Zobrazit více
Naposledy změněno: 15. 7. 2021
Půjčovna raftů na řece Vltavě

Půjčovna raftů na řece Vltavě

Český Krumlov, Jižní Čechy
Voskové muzeum v Českém Krumlově

Voskové muzeum v Českém Krumlově

Český Krumlov, Jižní Čechy
Wellness Centrum Hotelu Růže

Wellness Centrum Hotelu Růže

Český Krumlov, Jižní Čechy
Regionální muzeum v Českém Krumlově

Regionální muzeum v Českém Krumlově

Český Krumlov, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurant Růže

Restaurant Růže

Český Krumlov, Jižní Čechy
Hotel Peregrin Český Krumlov

Hotel Peregrin Český Krumlov

Český Krumlov, Jižní Čechy