Úvod > Kalendář akcí > Svatováclavské slavnosti Český Krumlov 2021
Svatováclavské slavnosti Český Krumlov 2021
"> "> "> "> "> ">
24.9.
28.9.
Přidat foto
Festivaly

Svatováclavské slavnosti Český Krumlov 2021

Svatováclavské slavnosti jsou poctou svatému Václavovi, patronu české země, vinařů a pivovarníků a oslavou Dne české státnosti.

Oslavy svátku patrona českých zemí, pivovarníků a vinařů sv. Václava v Českém Krumlově provází spousta jídla, pití, zábavy a kulturních představení.

Svatý Václav je patronem nejen země české, ale i pivovarníků a vinařů, což připomínají tradiční podzimní slavnosti, nabízející vedle kulturních i bohaté gastronomické zážitky. Příjemnou atmosféru slavností dotváří přehlídka folklorních souborů či svatováclavský jarmark. Dokonalou tečkou za celou akcí může být i zážitek z noční návštěvy muzeí a galerií, umocněný působivým doprovodným programem.

Nedělnímu odpoledni bude tradičně ponechán komorní, duchovnější rozměr, prohlídkám památek a zajímavostí. Slavnosti zakončí slavnostní koncert v kostele Sv. Víta. Pro Václavy bude připravena kronika města, kam budou moci přidat svůj podpis k stovkám Václavů z nejrůznějších koutů naší vlasti, či slavným nositelům toho jména, kteří slavnost navštěvují. Svatováclavské slavnosti navštíví každoročně okolo osmi tisíc návštěvníků z České republiky a zahraničí.


Mezinárodní folklórní festival
V rámci Mezinárodního folklórního festivalu do Krumlova opět přijede řada folklórních tanečních souborů, které se představí nejen na hlavní scéně na náměstí Svornosti, ale roztančí město svými krátkými vystoupeními po celém historickém centru.

Jarmark, slavnosti piva a vína  
Náměstí Svornosti ozdobí po celé čtyři dny tradiční Svatováclavský jarmark. Pro milovníky zlatavého moku budou lákadlem sobotní Pivovarské slavnosti nabízející svatováclavský světlý speciál, prohlídky pivovaru i hudební program v podání krumlovských kapel.

Proudem poteče v sobotu nejen pivo, ale i víno při Zahradní degustaci vín v klášterní zahradě s šedesátkou vzorků vín z Čech, Moravy i zahraničí. 

Prohlídky města a atraktivit 
V programu nebude chybět oblíbený sobotní Večer otevřených muzeí a galerií,nabízející volný vstup do Egon Schiele Art Centra, Regionálního muzea či Musea Fotoateliér Seidel.

Milovníci historie a legend si jistě nenechají ujít denní i kostýmované noční prohlídky města s průvodcem, velkým lákadlem je procházka kolem kouzelného jižního meandru Vltavy v klidné části Českého Krumlova.
Po vodě, a přesto suchou nohou si mohou návštěvníci prohlédnout historické centrum města z hladiny řeky Vltavy při pravidelné vyhlídkové plavbě na vorech. Krumlovem bude v sobotu proplouvat i Vivaldi v podání Jihočeské filharmonie, která na voru, plujícím mezi Benešovým a Lazebnickým mostem zahraje jeho Čtvero ročních dob.     

Protože krumlovské podzimní slavnosti nesou jméno nejvýznamnějšího patrona, nebude během posledního zářijového víkendu chybět ani tradiční setkání Václavů a Václavek, slavnostní koncert se závěrečným zpěvem chorálu Svatý Václave či účast Schwarzenberské gardy.  

A co jiného si odnést na památku z Krumlova než vlastní dobovou fotografii do svého rodinného alba pořízenou v jedinečném Museu Fotoateliér Seidel.   
 

V programu každoročně nechybí

  • Svatováclavské slavnosti Svatováclavské menu
  • Svatováclavský jarmark
  • Folklórní inspirace – Inspirace folklórem
  • Mezinárodní folklórní festival
  • Setkání Václavů a Václavek
  • Svatováclavská noc otevřených muzeí a galerií
  • Svatováclavské slavnosti
  • Dětské hry
  • Koncerty


Program 24. – 28. 9. 2021

Pátek 24. 9.
10:00 – 22:00
svatováclavský jarmark na náměstí Svornosti a oficiální zahájení festivalu; prohlídky města s průvodcem; komentované plavby na voru; hudební vystoupení na náměstí Svornosti i v klášterním dvoře

Sobota 25.9.
9:00 – 23:00
svatováclavský jarmark; Mezinárodní folklórní festival; setkání Václavů a Václavek; Schwarzenberská granátnická garda; večer otevřených muzeí a galerií; herní zóna pro děti v Městském parku; zahradní degustace vín; prohlídky města; vyhlídkové plavby na vorech, fotografování u Seidelů

Neděle 26.9.
9:00 – 21:00
svatováclavský jarmark; prohlídky muzea Vltavínů, Pohádkového domu, Klášterů Český Krumlov, Grafitového dolu a zahrady Kouzelné bylinky; fotografování u Seidelů; den lovců mamutů v Dobrkovické jeskyni; vyhlídkové plavby na vorech; komentovaná procházka jižním meandrem

Pondělí 27.9.
10:00 – 21:00
komentovaná prohlídka s autorem výstavy Svět fantazie Jindrou Čapkem; vyhlídkové plavby na vorech

Úterý 28.9.
8:30 – 18:00
granátnická garda; prohlídky kostela a kaple Sv. Václava; pěvecký sbor Bellaria, prohlídky kláštera, rodinný program v Museu Fotoateliér Seidel, vyhlídkové plavby na vorech

Provozovatel

Město Český Krumlov

Náměstí Svornosti 1
381 01 Český Krumlov
Tel.:
+420 380 704 623
Tel.:
+420 380 704 628
Email:
destination@ckrum...
Email:
tourism@ckrumlov.cz
WWW:
www.ckrumlov.cz
WWW:
www.ckrumlov.info
GPS:
48,809743 14,317444
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

5,0 hodin

 
 
Voskové muzeum v Českém Krumlově

Voskové muzeum v Českém Krumlově

Český Krumlov, Jihočeský kraj
Půjčovna raftů na řece Vltavě

Půjčovna raftů na řece Vltavě

Český Krumlov, Jihočeský kraj
Wellness Centrum Hotelu Růže

Wellness Centrum Hotelu Růže

Český Krumlov, Jihočeský kraj
Regionální muzeum v Českém Krumlově

Regionální muzeum v Českém Krumlově

Český Krumlov, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurant Růže

Restaurant Růže

Český Krumlov, Jihočeský kraj
Hotel Gold Český Krumlov

Hotel Gold Český Krumlov

Český Krumlov, Jihočeský kraj
Hotel Peregrin Český Krumlov

Hotel Peregrin Český Krumlov

Český Krumlov, Jihočeský kraj