Úvod > Kalendář akcí > Česnekové slavnosti Rosice 2021
Gastronomické akce

Česnekové slavnosti Rosice 2021

Kdy 11. září 2021 9:00 - 18:00
13. ročník aromatického festivalu se koná 11. 9. 2021. Nebude chybět farmářský trh a spousta česneku. Samozřejmostí je i doprovodný program pro všechny věkové kategorie.
Na zámek v Rosicích se určitě vydejte v sobotu 11. září 2021, kdy se tu konají Česnekové slavnosti. Na tržišti si koupíte nejrůznější odrůdy českého, moravského a slovenského česneku, ale také speciality – třeba polévku, bramboráky, topinky, česnekové sádlo, placky a nejrůznější masa s česnekem.

Letošní ročník začíná v osm hodin ráno farmářským trhem, v půl desáté dopoledne budou Česnekovky slavnostně zahájeny. Od 9:30 začne hrát cimbálová muzika Galán, divadelní pamlsek předvedou Labil bones. V poledne vystoupí Petra Borovičková TRIO, která zahraje swing, jazz, latin music, gypsy music, všechno co si budete přát k obědu. O poctivý bigbít na závěr se postará skupina Tremolo.
 

Kulturní program:

  • Roslaky
  • CM Galán
  • Labil Bones
  • Petra Borovičková TRIO 
  • Duo Haro
  • Tremolo

Počasí bohužel neovlivníme, ale doufáme, že vyjde a o česnekové speciality se kromě Vegetime postará spousta dalších stánků. Zapíjet bude také čím z pestré nabídky pivovaru Na vyhlídce si snad vybere i abstinent.

​​Ještě trochu praktických informací: 
Parkování v okolí zámku a na náměstí je limitováno počtem parkovacích míst. Ideální možnost k parkování je využití parkoviště u zimního / fotbalového stadionu.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 8. 9. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Harmonie v Zastávce u Brna

Hotel Harmonie v Zastávce u Brna

Zastávka, Jižní Morava
Ubytování Camp Alpa

Ubytování Camp Alpa

Ostrovačice, Jižní Morava
Pivovar Padochov

Pivovar Padochov

Oslavany, Jižní Morava