Úvod > Kalendář akcí > Slavnosti chřestu a vína v Ivančicích 2022
Gastronomické akce

Slavnosti chřestu a vína v Ivančicích 2022

O víkendu 20. – 22. května proběhne již 28. ročník Slavností chřestu a vína. Kromě snoubení vína a chřestových specialit se můžete těšit na hudební program, program pro děti, potravinový a řemeslný trh a prodej čerstvého chřestu.

O víkendu 20. – 22. května proběhne již 28. ročník Slavností chřestu a vína. Kromě snoubení vína a chřestových specialit se můžete těšit na kuchařské show Mirka Kaliny, Honzy Vorla a Petra Stupky.
Hudební pódium bude v pátek již tradičně patřit školám, místním organizacím a pěveckým sborům. V sobotu se můžete těšit na cimbálovou skupinu Musica Moravica, Fčeličky, Pokáče, Alband s J. A. Kronkem a večerní zábavu s kapelou Stone. V neděli na hlavním pódiu vystoupí hudební soubor pro děti Karol a Kvído, kapely Good News Band, Fleret a Melody Gentlemen. Připravena je také zóna s programem pro děti a rodiče, a chybět nebude ani potravinový a řemeslný trh a prodej čerstvého chřestu.

Ivančice a jejich okolí byly kdysi vyhlášenou oblastí pěstování chřestu. Slavnosti, které se v Ivančicích odehrávají každý rok v druhé polovině května, jsou pro mnohé návštěvníky mnohdy první příležitostí k seznámení se s někdejší vybranou pochoutkou. Místní restaurace nabízí chřestová menu a různé speciality, ale můžete rovněž zakoupit čerstvé výhonky pro experimenty ve vlastní kuchyni. Akci provází kuchařské show, řemeslný trh, ochutnávky vín, koncerty, výstavy a bohatý program pro děti.

Rodiny s dětmi mohou návštěvu Ivančic spojit třeba i s řáděním v zábavním parku Permonium v sousedních Oslavanech, návštěvou Muzea průmyslových železnic ve Zbýšově nebo vycházkou podél řeky směrem na Moravský Krumlov.

Provozovatel

KIC Ivančice

Palackého náměstí 9
664 91 Ivančice
Tel.:
+420 546 451 870
Tel.:
+420 773 624 320
Email:
kic.ivancice@sezn...
WWW:
https://ivancice....
GPS:
49,101830 16,376419
 
 

Vstupné

Cena: 250 Kč

Snížená cena: 150 Kč

Rodinné vstupné: 550 Kč

Poznámka:ZTP, ZTP-P a dítě do 120 cm všechny dny zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Oldřich Marek Ivančice

Penzion Oldřich Marek Ivančice

Ivančice, Jihomoravský kraj
Restaurace a Penzion U Urbanů Ivančice

Restaurace a Penzion U Urbanů Ivančice

Ivančice, Jihomoravský kraj
Stellplatz Železňák

Stellplatz Železňák

Ivančice, Jihomoravský kraj