Úvod > Kalendář akcí > Festival keltské kultury Lughnasad – Nasavrky 2021
Festival keltské kultury Lughnasad - Nasavrky 2021
"> "> "> "> "> "> "> "> "> Lughnasad "> "> Remesla "> Koncert
30.7.
31.7.
+ Přidat foto
Festivaly

Festival keltské kultury Lughnasad – Nasavrky 2021

Kdy 30. červenec 2021 10:0031. červenec 2021 1:00
Oslava keltského svátku Lughnasad v Zemi Keltů – festival Lughnasad již po 15. Ano, patnáctý ročník – přijeďte si užít keltské hudbu, velkou bitvu, dobré jídlo a pití a supr náladu Těšit se můžete na dobová řemesla, skvělé kapely, přednášky o historii i workshopy.

V termínu 30.7-31.7.2021 proběhne v Keltském archeoparku Nasavrky tradiční festival keltské kultury Lughnasad.

Skalní fanoušci jedné z největších kulturních akcí tohoto typu v České republice i noví návštěvníci se mohou těšit na bohatý historický program, jenž nese ústřední motiv Galských válek. Divadelní scénky, keltské klání, bojový turnaj nebo lughnasadový obřad, patří mezi pilíře programu, na které je veřejnost srdečně zvána.
 
Země Keltů ožije společně s návštěvníky, kteří si budou moci vyzkoušet starodávná řemesla nebo otestovat svou sílu a vůli v různorodých soutěžích. Přežili byste v době železné? Byl by z vás úspěšný řemeslník, neohrožený válečník nebo dokonce mystický druid? Přijďte to zjistit přímo mezi nás a najděte v sobě pravého kelta.

Festival je určen pro celou rodinu. Propojuje odbornou i laickou veřejnost, kterou zajímá dávná historie našich předků, dobré jídlo, pití a samozřejmě irská/skotská hudba.

O festivalu
Název festivalu odkazuje na jeden z hlavních keltských svátků, který Keltové slavili na přelomu července a srpna. Cílem akce je představit návštěvníkům jejich historii v celé její šíři a současně i různé umělecké směry, které považujeme za Kelty inspirované.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 15. 7. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Šustr v Nasavrkách

Hotel Šustr v Nasavrkách

Nasavrky, Východní Čechy
Hamerská krčma

Hamerská krčma

Hlinsko, Východní Čechy
Mlýn Skály ve Slatiňanech

Mlýn Skály ve Slatiňanech

Slatiňany, Východní Čechy
Hostinec Obora ve Slatiňanech-Trpišově

Hostinec Obora ve Slatiňanech-Trpišově

Slatiňany, Východní Čechy