!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Do lázní za zážitky a zdravím

Vyberte si dovolenou v lázních!
Zde získáte slevový voucher na 6 nocí a 5 procedur ve vybraných léčebných lázeňských zařízeních.

Aktuální informace

Jsme velmi rádi, že již můžeme potvrdit vyhlášení výzvy COVID – Lázně pro letošní rok. Rozhodné období zvýhodněných lázeňských pobytů v rámci dotačního titulu COVID - Lázně je od 1. 1. 2021 – 31. 12. 2021. Vouchery vygenerované v roce 2020 jsou platné i v roce 2021 a podmínky se výrazně neliší od první výzvy vyhlášené v roce 2020.

Zájemci si mohou vygenerovat voucher zde na webu Kudyznudy.cz a vygenerovaný voucher předloží při objednávce pobytu. Sleva je 4 000,- Kč na dospělou osobu a pobyt v délce nejméně 6 nocí při zakoupení nejméně 5 léčebně rehabilitačních procedur. Podpora se vztahuje na samoplátecké pobyty v českých lázních. Dotace bude sloužit ke kompenzaci slev, které lázně na pobyty poskytují. Lázeňská zařízení, která budou mít zájem o pokračování, podají novou žádost o poskytnutí dotace.

V souladu s avizovanými balíčky rozvolnění a dle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví, které platí od 3. 5. 2021 (Příloha č. 2 usnesení vlády ze dne 26. dubna 2021 č. 418 – ke stažení zde https://www.vlada.cz/assets/media-centrum/aktualne/maloobchod-0418.pdf), mohou lázně od 3.5.2021 poskytovat samoplátecké pobyty pacientům do 90 dnů po prodělání onemocnění Covid-19.

S platností od 10.5.2021 pak budou navíc umožněny také samoplátecké pobyty pro osoby očkované proti COVID-19, nejdříve po 14 dnech od aplikace poslední dávky. (Příloha č. 3 usnesení vlády ze dne 3. května 2021 č. 433 – ke stažení zde https://www.vlada.cz/assets/media-centrum/aktualne/maloobchody-od-10--kvetna-0433.pdf)

Bod 15 tohoto opatření: „omezuje provoz poskytovatelů lázeňské léčebně rehabilitační péče tak, že lze poskytovat lázeňskou léčebně rehabilitační péči jen v případě, že:

a) je alespoň částečně hrazena z veřejného zdravotního pojištění, nebo

b) je poskytována pacientovi, který prodělal laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u něj doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 90 dní, přičemž se jedná o pacienta, který je občanem České republiky, občanem Evropské unie nebo držitelem platného dlouhodobého víza nebo průkazu o povolení k dlouhodobému, přechodnému nebo trvalému pobytu na území České republiky vydaných Českou republikou,

c) je poskytována pacientovi, kterému byl vystaven certifikát Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, a od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) uplynulo nejméně 14 dní, nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dnů“.


Doporučujeme klientům i lázním, aby se společně pokusili dohodnout na náhradním termínu pobytu, pokud to pandemická či klientova situace vyžaduje. Doufáme, že v návaznosti na vývoj epidemiologické situace a postupné rozvolňování bude již brzy opět možné realizovat pobyty v lázních bez omezení.

Stáhněte si slevový voucher pro pobyt ve vybraných léčebných lázeňských zařízeních

Krok 1

Krok 1

Vyplňte a odešlete formulář.
Získáte voucher s kódem na slevu na lázeňský pobyt.

Krok 2

Krok 2

Vyberte si lázeňský pobyt a uplatněte svůj voucher.
Sleva 4 000 Kč bude poskytnuta při platbě za pobyt a procedury.

 

Krok 1

Zadejte své údaje a získejte zdarma voucher na 4 000 Kč.

 


 
Vložte bezpečnostní kód:
 Security code

 

Potřebujete poradit?

Neváhejte kontaktovat infolinku Ministerstva pro místní rozvoj ČR:

  • na tel. čísle +420 224 861 282 nebo +420 224 861 138 od pondělí do středy od 8 do 17 hodin
  • na e-mailu info@mmr.cz

Využijte připravené odpovědi na časté dotazy a možné situace:

Krok 2

Vyberte si ze seznamu lázeňských ubytování, kde lze voucher uplatnit.


Využití slevového voucheru je jednoduché - můžete si jej vytisknout, uložit do telefonu nebo nahlásit osmimístný kód voucheru při rezervaci nebo během pobytu. Sleva 4 000 Kč bude poskytnuta při platbě za pobyt s tím, že osmimístný kód pro slevu bude uveden na faktuře či účtence.

Vzhledem k tomu, že lázně mají limit na počet voucherů, které mohou přijmout, určitě si prosím při rezervaci ověřte, zdali právě váš voucher mohou ještě přijmout. Tento limit se může v budoucnu navýšit nebo se uvolní kapacita - proto je dobré zůstat s lázněmi v kontaktu. Pokud mají limit již vyčerpaný, doporučujeme například zvážit cestu do jiného zařízení, které vouchery na slevu svým hostů dále umožňuje čerpat.

České lázně

Mezi nejnavštěvovanější česká lázeňská města patří Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně a Poděbrady. Můžete tu obdivovat kouzelnou atmosféru, architekturu i neposkverněnou přírodu v jejich okolí. Máme pro vás i další inspiraci pro pobyty ve vyhlášených lázních.

Moravské lázně

Vyhlášená lázeňská města najdete na pohostinné Moravě! Nabídka léčebných i relaxačních pobytů je pro vás připravena v největších moravských lázních v Luhačovicích, v Lednici nebo ve Velkých Losinách.

Wellness zážitky a pobyty

Toužíte po relaxaci a pohodě s wellnessem? Vyberte si z řady pobytů pro páry, ženy, seniory, rodiny a mnoho dalších!

Informace o léčebně rehabilitačních procedurách

#světovéČesko a lázně

Lázeňství má v Čechách, na Moravě i ve Slezsku několikasetletou tradici. Máte potíže, které potřebujete léčit nebo si chcete prostě jen tak odpočinout a zároveň se zahřát, odbourat stres a posílit imunitu? Naše lázně jsou ideální volbou, potěšíte tělo i duši. Přinášíme výběr z toho nejlepšího z lázeňské nabídky u nás.
 

Sdružení lázeňských míst České republiky

Objevte krásy českých lázní! Sdružení lázeňských míst České republiky je dobrovolnou zájmovou nestranickou a nevládní organizací lázeňských měst a obcí v ČR, na jejichž území se nacházejí i lázeňská zařízení a mají schválený statut lázní.

Léčebné lázeňství

Svaz léčebných lázní České republiky je zájmové profesní uskupení, které sdružuje instituce, jež na území státu poskytují lázeňskou péči.

Luhačovice – tady pramení zážitky

V Luhačovicích bylo, je a bude krásně v každé době. O tom svědčí i výhra o excelentní evropskou destinaci v soutěži EDEN, kterou město ve spolupráci s destinační společnosti Zlínsko a Luhačovicko vyhrálo v roce 2019 v kategorii lázeňství, wellness a wellbeing. Přijeďte zažít jedinečnou atmosféru do lázní Luhačovice!