Úvod > Aktuality > Vyzkoušejte deset super tipů pro rodiny s dětmi
Zážitky

Vyzkoušejte deset super tipů pro rodiny s dětmi

  • Vydáno18. července 2022
Poslechněte si audio verzi článku
Ze stovek tipů pro rodiny s dětmi jsme tentokrát na portálu Kudy z nudy vybrali takové, které se hodí pro letní prázdniny, dovolenou na horách i do města. Nejlepší doporučení? Před vámi je prošly spousty spokojených návštěvníků, malých i velkých, a každý si tu našel zábavu podle svého gusta.

Za objevy do Národního technického muzea v Praze

NTMVíte, že pod budovou Národního technického muzea je schovaný rudný a uhelný důl? Jde jen o maketu, uhlí se v Praze na Letné samozřejmě nikdy nedolovalo, ale podíváte se sem při prohlídce řady stálých expozic. Líbit se vám bude i fotografický ateliér z počátku 20. století, televizní studio z počátku 21. století a další vynálezy. Větší děti v muzeu najdou interaktivní hry a doprovodné programy.
 

Vodní radovánky v Aquapalace

AquapalaceKdy jindy navštívit obří aquapark Aquapalace Praha, když ne právě nyní? Kromě toboganů a skluzavek, mořského vlnobití a animačních programů na děti čeká třeba vrak pirátské lodi a jízda na toboganu s virtuální realitou, dospělí dají přednost saunovému světu nebo SPA & Wellness.

V aquaparku můžete strávit celý den – nevadí tu letní bouřky ani pařák, na úžasné vodní radovánky jsou tu  připraveni každý den. Na tuto sezonu je navíc připravena spousta novinek i překvapení. Čekají na vás vodní bary, nové prolézačky ve vodní zóně, nové skluzavky v dětském brouzdališti či unikátní podvodní hudba pro dokonalou relaxaci v Coral bazénu.
 

Výstavy a hrátky v písecké Sladovně

Kdysi se tu vyráběl slad pro písecký pivovar, po rekonstrukci se z ní stala umělecká galerie pro děti: řeč je o Sladovně, místu s řadou stálých zajímavých expozic. Nejmenší děti si pohrají v Pilařišti, obří dřevěné Mraveniště nabízí prostor ke hře i k poznávání života mravenců v labyrintu chodbiček, v Hnízdě vás čeká záplava ilustrací z dětských knížek.

Novou interaktivní výstavou je Animárium, kde se ponoříte do kouzelného světa animace a prozkoumáte základní principy, na kterých stojí práce animátora a celý jazyk animovaného filmu. Budete si moci hrát, zkoušet a zkoumat, jak vzniká postava, její prostředí, jakými způsoby ožívá. Co se stane, je jen na vás. Vy jste tvůrce, autor, animátor, který umí vytvořit vlastní animovaný film.
 

Malí vědci míří do Plzně, Liberce a Brna

Místo, kde společně s dětmi můžete zábavnou formou zkoušet principy fungování různých technických zařízení, matematiky, fyziky a přírodovědy, to je Techmania Science CenterPlzni. Interaktivní expozice a vědeckotechnické show se stále inovují, hlavní taháky samozřejmě zůstávají. K návštěvě láká například 3D planetárium, kde můžete pozorovat plzeňskou oblohu a zjistíte, jak rychle se cestuje rychlostí světla.

Máte to do Plzně z ruky? Pak hurá do Liberce, do Science Centra iQLandiaplanetáriem. Čekají vás speciální laboratoře, detektivní hra i letní programy na prázdniny, navštívit můžete také iQpark v blízkém Centru Babylon. Pokud vám zbude kousek času, zastavte se také ve zdejším aquaparku!

Dotýkat se, vzdělávat a bavit můžete také ve VIDA! Science CentruBrně. Najdete tu několik tematických expozic a vyzkoušet můžete téměř dvě stovky interaktivních exponátů, nechybí ani science centrum pro děti do 6let s dopravním hřištěm, kuličkovou dráhou, archeologickým pískovištěm, vodními mlýnky a dalšími atrakcemi.
 

Miniatury v Parku Boheminium

boheminiumNejznámější areál plný miniaturních staveb, aut, vláčků a lodí: to je Park Boheminium, jedno z nejnavštěvovanějších míst v Mariánských Lázních. Klidně se sem vydejte i v zimě, park není tak rozsáhlý, abyste promrzli. Čeká vás objevování desítek dokonalých miniatur známých i méně známých památek z celého Česka. Během procházky můžete obhlížet například hrady Karlštejn, Bezděz nebo Kokořín, zámky Humprecht, Červenou Lhotu a Litomyšl, obdivovat lanovku šplhající na Ještěd a ještě si užít oblíbenou dětskou atrakci, modelovou železnici s nádražím a cestujícími. Novinkou od loňské sezóny jsou mini koně, kteří udělají radost nejen dětem.
 

Výlet do starých časů v Muzeu řemesel v Letohradě

Muzeum LetohradProzkoumat desítky řemeslnických dílen zabere spoustu času, ale právě teď je nejlepší doba k zevrubné prohlídce Muzea řemeselLetohradě. Ve třech patrech rozsáhlé sýpky vás čeká pestrá přehlídka řemesel a také vyřezávaný mechanický skanzen řemesel, vyrobený speciálně pro muzeum. Prohlídky specializovaných částí muzea (pilnice, vozovna, dobová zubní ordinace, stará školní třída i retro muzeum) je nutné objednat předem.
 

Mladí filmaři a Filmový uzel ve Zlíně

Kdo by chtěl přijít na to, jak se dělají animované dětské filmy, případně si natočit vlastní krátký snímek, ten se musí vypravit do Zlína. Ve Filmovém uzlu v areálu zlínských filmových ateliérů vás čeká expozice plná animace, zábavy, filmové historie a kreativity. Děti povedou příběhy O prasátku Lojzíkovi: naučí se kreslit postavičku prasátka, používat storyboard a s Lojzíkem vyzkouší řadu aktivit.
 

Svět Techniky v Ostravě

Rádi byste dětem ukázali historii technického pokroku od parního stroje až po nejnovější robotické vynálezy? Pak je pro vás tím nejlepším místem Malý svět technikyOstravě, kde na každou otázku najdete interaktivní a zábavnou odpověď. Příběh pokračuje ve Velkém světě techniky, v populárně naučném centru, které hravou formou představuje zajímavosti ze světa přírody, lidské civilizace i vědeckých objevů. Ani tady nechybí část pro nejmenší, hravá expozice Dětský svět.
Sladovna Písek – galerie hrou

Sladovna Písek – galerie hrou

Zážitkové výstavy pro celou rodinu, čtyři patra zážitků a kreativity. Výstavy a jejich témata prostřednictvím hry nabízí spoustu inspirace a poznání. Přijďte a poznejte svět Jana Amose Komenského, zažijte Mraveniště, zahnízděte ve světě ilustrovaných knížek, nebo si něco vytvořte v Animáriu.

Národní technické muzeum Praha – ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Národní technické muzeum Praha – ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Expozice NTM překvapí moderním muzejním pojetí. Svůj prostor tu nacházejí sbírky architektury, stavitelství a sbírka polygrafie. Nechybí stálé expozice Chemie kolem nás, Měření času, hutnictví, Interkamera a Technika hrou, expozice televizního studia nebo expozice kontaktních čoček.

Pevnost poznání v Olomouci

Pevnost poznání v Olomouci

Pevnost poznání Olomouc je první interaktivní muzeum popularizace vědy na střední Moravě. Sídlí v areálu Korunní pevnůstky a patří do kategorie tzv. science center, poskytujících neformální prostředí pro hravé objevování přírodních a společenských jevů.

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Chcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s rodinou, přáteli či kolegy největší aquapark ve střední Evropě – aquapark Čestlice – s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích.

Zábavní vědecký park Vida! v Brně

Zábavní vědecký park Vida! v Brně

Zapomeňte na muzeum. V brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! se exponátů dotýkat prostě musíte. Ale pozor – možná pak nevyjdete z údivu. Objevujte, bavte se a učte se hrou.

Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.

První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

Co je lepší než dva rozměry? Přece rozměry tři! V Techmanii Science Centra v Plzni můžete zavítat do supermoderního 3D planetária, prvního svého druhu v České republice, které nabízí trojrozměrné projekce na kulovou plochu a mnoho dalšího. Poznejte nejen vesmír, ale i svět moří, oceánů nebo hmyzu.

Velký svět techniky Ostrava

Velký svět techniky Ostrava

Populárně naučné centrum Velký Svět Techniky najdete v Dolních Vítkovicích. Hravou formou se zde představují zajímavosti vědy a techniky. Za charakteristickou zrcadlovou fasádou se skrývají čtyři stálé interaktivní expozice: Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody.

iQlandia Liberec – největší science centrum v ČR!

iQlandia Liberec – největší science centrum v ČR!

Unikátní vědecko-zábavní centrum s planetáriem. Čeká zde na vás 11 expozic, včetně letošní novinky MatematikUm, přes 400 interaktivních exponátů i planetárium s rozlišením 4K! V ceně vstupenky do expozic je i oblíbená science show a populární badatelské aktivity.

Muzeum řemesel Letohrad – za krásou starých časů

Muzeum řemesel Letohrad – za krásou starých časů

Zavzpomínejte si na doby dávno minulé a zašlé staré časy. Příležitost k tomu vám nabízí největší muzeum řemesel v ČR, které je umístěno v areálu Nového dvora z roku 1750 v Letohradě. Zahrnuje 89 ucelených expozic řemesel a živností převážně z období let 1840-1930.

Stálá zážitková expozice Mraveniště ve Sladovně

Stálá zážitková expozice Mraveniště ve Sladovně

Největší dětská galerie musí mít to největší Mraveniště. A Sladovna ho má. Chcete ho vidět? Přijeďte do Písku a objevte mravenčí svět!

Kriminálka iQlandia vyšetřuje – detektivní hra

Kriminálka iQlandia vyšetřuje – detektivní hra

Vžijte se do role ostříleného kriminalisty a vyzkoušejte si napínavou detektivní hru Kriminálka v libereckém science centru.

Filmový uzel Zlín

Filmový uzel Zlín

Pojďte s námi do světa filmu a fantazie! Čtyři patra plná animace, zábavy, filmové historie a kreativity v místě, kde tvořila Hermína Týrlová a Karel Zeman. Nově zrekonstruovaná budova v areálu zlínských filmových ateliérů.

Další aktuality

50 tipů na víkend z celého Česka

Tipy na zajímavé akce na prodloužený víkend od 28. září až do 1. října 2023. Inspirace na výlety a víkendové zážitky – za romantikou a poznáním, sport, zábava pro děti, aktuální výstavy, koncerty a zážitkové programy z celé České republiky! Tipy z kalendáře akcí snadno a rychle na jednom místě na Kudy z nudy.
Zážitky

50 tipů na Svatováclavské slavnosti 2023: Sv. Václav a dny otevřených dveří, poutě, trhy i veteráni

Na portálu Kudy z nudy myslíme jen na vás a na nadcházející zářijový svátek! Abyste si stačili volno jak se patří naplánovat, připravili jsme na 28. 9. 2023 bohatou nálož tipů ze všech koutů Česka. Vyberete si některou ze svatováclavských slavností? Vypravit se můžete do měst, na hrady i zámky, na vinobraní, pivní slavnosti, zahradnické trhy a dokonce i turistické pochody a vodácké závody.
Zážitky

Seznamte se: české vynálezy baví, zachraňují a okouzlují svět

Používáme je každý den, jsou součástí našich životů a považujeme je za samozřejmost. Řeč je o vynálezech českých objevitelů, které odstartovaly ohromný technologický rozmach moderní doby. Čím vším Češi obohatili, pobavili a nadchli svět?
Zážitky

Seznamte se: režiséři, scénáristé, zvukaři i mistři zvláštních efektů aneb Češi ve filmu

Seznamte se na Kudy z nudy s osobnostmi českého filmu! Některé zná celý svět, o jiných jste zatím možná ještě neslyšeli. Vypravíme se za držiteli Oscara i za těmi, kteří zatím nominaci neproměnili, po stopách oblíbených českých filmů i jejich tvůrců.
Zážitky

Seznamte se: s našimi nejlepšími humoristy aneb humoru není nikdy dost

Bavte se s portálem Kudy z nudy a nejlepšími českými humoristy! Filmové komedie Jana Wericha a Zdeňka Svěráka, skvělé romány a povídky Jaroslava Haška, Karla Čapka, Zdeňka Jirotky a Karla Poláčka, kreslené vtipy a knížky Miloslava Švandrlíka, obrázky Adolfa Borna, loutky Josefa Skupy anebo rozhlasové fejetony Františka Nepila jsou tím nejlepším lékem na smutek i špatnou náladu, deštivý den anebo docela obyčejnou nudu.
Zážitky

Seznamte se: slavní fotografové, fotografické expozice a vzácná fotografie z Kynžvartu

Nicéphore Niépce, William Fox Talbot a Louis Daguerre: to jsou muži, kteří stáli u zrodu fotografických přístrojů a prvních fotografií. S řadou fotografů se seznámíte i na Kudy z nudy. Kromě nich vám představíme Kynžvartskou daguerrotypii, fotografii zapsanou na prestižním Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO Paměť světa.
Zážitky

Seznamte se: naši oblíbení hrdinové z dětství

Vraťte se na portálu Kudy z nudy se svými oblíbenými hrdiny do báječných časů dětství. Nemějte obavy, že byste je nepoznali: na papíře v časopisech, ve filmech, na divadelních jevištích i v televizi s námi žijí už pěknou řádku let. A na rozdíl od nás pořád vypadají skvěle a stejně jako dřív.
Zážitky

Česko ve filmu: horory po česku aneb pojďte se s námi bát

Podobně jako v Americe můžete podniknout dobrodružný výlet do státního parku Seneca Creek, kde se natáčel kultovní horor Záhada Blair Witch, portál Kudy z nudy zve na procházky po stopách temných českých snímků. Připomenete si s námi film Spalovač mrtvol anebo děsivé pohádky režiséra Juraje Herze, seriály z Krušných hor, Kladivo na čarodějnice anebo Čarodějova učně, temnou pohádku Karla Zemana?
Zážitky