!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Vyzkoušejte deset super tipů pro rodiny s dětmi
Vyzkoušejte deset super tipů pro rodiny s dětmi
"> "> "> "> "> ">
Zážitky

Vyzkoušejte deset super tipů pro rodiny s dětmi

Vydáno 12. února 2020
Ze stovek tipů pro rodiny s dětmi jsme tentokrát na portálu Kudy z nudy vybrali takové, které se hodí pro jarní prázdniny, dovolenou na horách i do města. Nejlepší doporučení? Před vámi je prošly spousty spokojených návštěvníků, malých i velkých, a každý si tu našel zábavu podle svého gusta.

Za objevy do Národního technického muzea v Praze

Víte, že pod budovou Národního technického muzea je schovaný rudný a uhelný důl? Jde jen o maketu, uhlí se v Praze na Letné samozřejmě nikdy nedolovalo, ale podíváte se sem při prohlídce řady stálých expozic. Líbit se vám bude i fotografický ateliér z počátku 20. století, televizní studio z počátku 21. století a další vynálezy. Větší děti v muzeu najdou hernu s kovovými stavebnicemi Merkur, interaktivní hry a doprovodné programy, ty menší potěší oblíbené Večerníčky nebo možnost stavět si z velkých papírových kostek. Až do konce března si navíc prohlédnete výstavu o varhanách z katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě. Otevřeno je denně kromě pondělí od 9 do 18 hodin.
 

Vodní radovánky v Aquapalace

Kdy jindy navštívit obří aquapark Aquapalace Praha, když ne právě nyní? K tradičním slevovým akcím na jarní prázdniny patří vstup pro děti za 1 korunu, což platí až do 15. března pro všechny děti do 150 cm výšky v doprovodu platícího dospělého (a mimochodem, děti do tří let mají vstup zdarma automaticky). Kromě toboganů a skluzavek, mořského vlnobití a animačních programů na děti čeká třeba vrak pirátské lodi a vesmírné animace, dospělí dají přednost saunovému světu nebo SPA & Wellness. Pro cestu do areálu a zpět k metru můžete využít i Aquabus, kdy návštěvníci Aquapalace mají dopravu zdarma. Otevřeno je denně od 10 do 22 hodin, o víkendech už od 9 hodin a naopak v pátek až do 23 hodin.
 

Výstavy a hrátky v písecké Sladovně

Kdysi se tu vyráběl slad pro písecký pivovar, po rekonstrukci se z ní stala umělecká galerie pro děti: řeč je o Sladovně, místu s řadou stálých zajímavých expozic. Nejmenší děti si pohrají v Pilařišti, obří dřevěné Mraveniště nabízí prostor ke hře i k poznávání života mravenců v labyrintu chodbiček, v Hnízdě vás čeká záplava ilustrací z dětských knížek.

Atraktivní program Za barokem přenese vaše děti v čase do doby baroka, kde budou zkoumat povolání stavitele, hudebníka, umělce a mastičkáře. A určitě je bude bavit kreativní Laboratoř a výstava modelů! Vypravit se sem můžete kdykoliv kromě pondělí, otevřeno bývá od 9 do 17 nebo 18 hodin.
 

Malí vědci míří do Plzně, Liberce a Brna

Místo, kde společně s dětmi můžete zábavnou formou zkoušet principy fungování různých technických zařízení, matematiky, fyziky a přírodovědy, to je Techmania Science CenterPlzni. Interaktivní expozice a vědeckotechnické show se stále inovují, hlavní taháky samozřejmě zůstávají. K návštěvě láká například 3D planetárium, kde můžete pozorovat plzeňskou oblohu a zjistíte, jak rychle se cestuje rychlostí světla. Otevřeno je denně a celý rok, ve všedních dnech od 8.30 do 17 hodin, o víkendech a také o svátcích a prázdninách od 10 do 18.

Máte to do Plzně z ruky? Pak hurá do Liberce, do Science Centra iQLandiaplanetáriem. Čekají vás speciální laboratoře, detektivní hra i programy na jarní prázdniny, navštívit můžete také iQpark v blízkém Centru Babylon. Pokud vám zbude kousek času, zastavte se také ve zdejším aquaparku!
Dotýkat se, vzdělávat a bavit můžete také ve VIDA! Science CentruBrně. Najdete tu několik tematických expozic a vyzkoušet můžete téměř dvě stovky interaktivních exponátů, nechybí ani science centrum pro děti do 6ti let s dopravním hřištěm, kuličkovou dráhou, archeologickým pískovištěm, vodními mlýnky a dalšími atrakcemi.
 

Miniatury v Parku Boheminium

BoheminiumNejznámější areál plný miniaturních staveb, aut, vláčků a lodí: to je Park Boheminium, jedno z nejnavštěvovanějších míst v Mariánských Lázních. Klidně se sem vydejte i v zimě, park není tak rozsáhlý, abyste promrzli. Čeká vás objevování desítek dokonalých miniatur známých i méně známých památek z celého Česka. Během procházky můžete obhlížet například hrady Karlštejn, Bezděz nebo Kokořín, zámky Humprecht, Červenou Lhotu a Litomyšl, obdivovat lanovku šplhající na Ještěd a ještě si užít oblíbenou dětskou atrakci, modelovou železnici s nádražím a cestujícími. Otevřeno je celoročně a denně včetně pondělků, svátků a víkendů od 10 do 18 hodin.
 

Výlet do starých časů v Muzeu řemesel v Letohradě

Prozkoumat desítky řemeslnických dílen zabere spoustu času, ale právě teď je nejlepší doba k zevrubné prohlídce Muzea řemeselLetohradě. Ve třech patrech rozsáhlé sýpky vás čeká pestrá přehlídka řemesel a také vyřezávaný mechanický skanzen řemesel, vyrobený speciálně pro muzeum. V zimním období je otevřeno od středy do neděle od 9 do 16 hodin, prohlídky dalších částí muzea (pilnice, vozovna, dobová zubní ordinace, stará školní třída i retro muzeum) je nutné objednat předem.
 

Mladí filmaři a Filmový uzel ve Zlíně

Kdo by chtěl přijít na to, jak se dělají animované dětské filmy, případně si natočit vlastní krátký snímek, ten se musí vypravit do Zlína. Ve Filmovém uzlu v areálu zlínských filmových ateliérů vás čeká expozice plná animace, zábavy, filmové historie a kreativity. Děti povedou příběhy O prasátku Lojzíkovi: naučí se kreslit postavičku prasátka, používat storyboard a s Lojzíkem vyzkouší řadu aktivit. Otevřeno je denně kromě pondělí od 10 do 17 hodin.
 

Svět Techniky v Ostravě

Rádi byste dětem ukázali historii technického pokroku od parního stroje až po nejnovější robotické vynálezy? Pak je pro vás tím nejlepším místem Malý svět technikyOstravě, kde na každou otázku najdete interaktivní a zábavnou odpověď. Expozice je po lednové odstávce znovu otevřena!

Příběh pokračuje ve Velkém světě techniky, v populárně naučném centru, které hravou formou představuje zajímavosti ze světa přírody, lidské civilizace i vědeckých objevů. Ani tady nechybí část pro nejmenší, hravá expozice Dětský svět. Obě místa mají otevřeno denně od 10 do 18 hodin, ve Velkém světě techniky v pátek a v sobotu s prodlouženou otvírací dobou do 20 hodin.
Stálá zážitková expozice Mraveniště ve Sladovně

Stálá zážitková expozice Mraveniště ve Sladovně

Největší dětská galerie musí mít to největší Mraveniště. A Sladovna ho má. Chcete ho vidět? Přijeďte do Písku a objevte mravenčí svět!

Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.

Aquapark Čestlice - Aquapalace Praha

Aquapark Čestlice - Aquapalace Praha

Chcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s rodinou, přáteli či kolegy největší aquapark ve střední Evropě - aquapark Čestlice - s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích.

Zábavní vědecký park Vida! v Brně

Zábavní vědecký park Vida! v Brně

Zapomeňte na muzeum. V brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! se exponátů dotýkat prostě musíte. Ale pozor – možná pak nevyjdete z údivu. Objevujte, bavte se a učte se hrou.

Sladovna Písek – galerie hrou

Sladovna Písek – galerie hrou

Zážitkové výstavy pro celou rodinu, čtyři patra zážitků a kreativity. Výstavy a jejich témata prostřednictvím hry nabízí spoustu inspirace a poznání. Přijďte a poznejte svět létání a nebe, zažijte Mraveniště, zahnízděte ve světě ilustrovaných knížek, nebo si něco vytvořte v naší nebeské Laboratoři.

Filmový uzel Zlín

Filmový uzel Zlín

Pojďte s námi do světa filmu a fantazie! Čtyři patra plná animace, zábavy, filmové historie a kreativity v místě, kde tvořila Hermína Týrlová a Karel Zeman. Nově zrekonstruovaná budova v areálu zlínských filmových ateliérů.

Pevnost poznání v Olomouci

Pevnost poznání v Olomouci

Pevnost poznání Olomouc je první interaktivní muzeum popularizace vědy na střední Moravě. Sídlí v areálu Korunní pevnůstky a patří do kategorie tzv. science center, poskytujících neformální prostředí pro hravé objevování přírodních a společenských jevů.

Velký Svět Techniky v Ostravě

Velký Svět Techniky v Ostravě

Populárně naučné centrum Velký Svět Techniky v Dolních Vítkovicích se otevřelo v září 2014. Hravou formou představuj zajímavosti vědy a techniky. Stalo se tak zásadní novinkou pro oživení lokality Dolních Vítkovic, ale také celého moravskoslezského regionu.

Za forenzní vědou do Techmanie

Za forenzní vědou do Techmanie

Víte, co jsou to forenzní vědy? Kdo má rád detektivky, nebude na rozpacích, protože forenzní vědy se uplatňují hlavně při vyšetřování a dokazování zločinů. A často to je velké dobrodružství, než se za pomoci biologie, chemie, genetiky či daktyloskopie a balistiky podaří odhalit pachatele.

První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

Co je lepší než dva rozměry? Přece rozměry tři! V Techmanii Science Centra v Plzni můžete zavítat do supermoderního 3D planetária, prvního svého druhu v České republice, které nabízí trojrozměrné projekce na kulovou plochu a mnoho dalšího. Poznejte nejen vesmír, ale i svět moří, oceánů nebo hmyzu.

Národní technické muzeum Praha - ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Národní technické muzeum Praha - ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Expozice NTM překvapí moderním muzejním pojetí. Svůj prostor tu nacházejí sbírky architektury, stavitelství a sbírka polygrafie. Nechybí stálé expozice Chemie kolem nás, Měření času, hutnictví, Interkamera a Technika hrou, expozice televizního studia nebo expozice kontaktních čoček.

Kriminálka iQLANDIA vyšetřuje - detektivní hra

Kriminálka iQLANDIA vyšetřuje - detektivní hra

Vžijte se do role ostříleného kriminalisty a vyzkoušejte si napínavou detektivní hru Kriminálka iQLANDIA v libereckém science centru.

Science centrum iQlandia s Planetáriem

Science centrum iQlandia s Planetáriem

Supermoderní science centrum otevřelo své brány prvním návštěvníkům v březnu roku 2014. Hlavním tahákem je humanoidní robot Thespian, první v České republice, a také špičkové Planetárium. Velký zájem je i o další interaktivní exponáty, kterých tu je více než ž čtyři stovky.

Muzeum řemesel Letohrad - za krásou starých časů

Muzeum řemesel Letohrad - za krásou starých časů

Zavzpomínejte si na doby dávno minulé a zašlé staré časy. Příležitost k tomu vám nabízí největší muzeum řemesel v ČR, které je umístěno v areálu Nového dvora z roku 1750 v Letohradě. Zahrnuje více než 50 ucelených expozic řemesel a živností převážně z období let 1840-1930.