Liberec, Kudyznudy
"> Liberec, Kudyznudy "> "> Liberec, Kudyznudy "> "> Liberec, Kudyznudy "> "> "> "> "> Liberec, Kudyznudy "> "> "> "> "> "> "> "> "> Bílí tygri v ZOO Liberec "> Výhled na Ješted "> Krajská vedecká knihovna v Liberci "> Výhled na mesto Liberec "> Prehrada v Liberci
Přidat foto

Liberec

Desítky atrakcí na jediném místě nabízí Liberec, severočeské město pod Ještědem. Nadchne milovníky historie a kulturních památek, aktivní turisty i rodiny s dětmi.

Liberec je ideálním místem pro rodinnou dovolenou

Severočeský Liberec je oblíbeným turistickým cílem. Nachází se zhruba 91 km severovýchodně od Prahy a je dobře dosažitelné autem, vlakem i autobusem. Město je protkané hustou sítí tramvají a autobusů, které vám usnadní pohyb mezi jednotlivými zastávkami.
 
Liberec nabízí vyžití jak pro milovníky historie a kultury, tak pro sportovce nebo aktivní turisty. A nezapomíná ani na děti, je proto ideálním místem pro vaši příští dovolenou. Co musíte vidět:
 
💡 Novorenesanční budova radnice na Nám. Dr. E. Beneše se objevila např. v seriálech Cirkus Humberto nebo My všichni školou povinní a je jednou z dominant města.
💡 Liberecký zámek je obklopený nádherným parkem s lavičkami a doslova vybízí k odpočinku. Běžně je zámecký komplex nepřístupný, můžete ale obdivovat jeho zajímavý exteriér v srdci města.
💡 Liberecká výšina – romantická rozhledna s restaurací v podobě středověkého hradu.
💡 Vyhledávanou církevní památkou je Kostel Nalezení sv. Kříže, ale ve městě jich najdete min. další desítku. 
💡 Stejně jako mnoho historických staveb, které určitě stojí za povšimnutí. Patří k nim rozhodně budova Spořitelny, Kavárna pošta, Liebiegova vila, Oblastní galerie nebo Krematorium. A vynechat byste neměli ani tajuplné liberecké podzemí.
 

Liberec: město pod Ještědem

Pokud vás nebaví chodit po památkách, ale dáváte raději přednost akčnímu výletu, pak pro vás máme skutečnou lahůdku. Jedním z top turistických cílů, které Liberec nabízí je bezesporu Ještěd. Dominantu tvoří 94 m vysoká stavba televizního vysílače, ve které najdete hotel, restauraci s kavárnou, bufet a vyhlídkovou terasu.
 
Vydejte se po některé z turistických tras nebo cyklostezek a na vrchol vás vyveze kabinová lanovka, která je zároveň nejstarší fungující lanovou dráhou v ČR. V létě vás čeká nádherný výhled a procházky přírodou, v zimě parádní lyžovačka. Moderní skiareál kromě lanovek a vleků nabízí občerstvení, špičkové půjčovny s novým vybavením, servis a lyžařskou školu pro dospělé i děti.
 
Pokud si chcete ozvláštnit cestu dolů, vyzkoušejte jízdu na koloběžce, kterou si půjčíte přímo u hotelu. Můžete vybírat ze čtyř různě náročných tras, které vedou terénem i po silnici. A rádi vám zapůjčí i kolo. Oblíbený český bikepark s dlouhou tradicí a závodní historií nabízí čtyři sjezdové tratě všech obtížností. Pro začátečníky, pokročilé i zkušené bikery. Držte si klobouky, bude to jízda.
 

Vaše děti si Liberec prostě zamilují

Není nic horšího než nudící se ratolest. Toho se ale v Liberci rozhodně bát nemusíte. Atraktivních míst je tu víc než dost a zabaví všechny malé dobrodruhy, chytré hlavičky i milovníky zvířátek.
 
Dinopark Plaza najdete ve třech patrech nákupního centra a těšit se můžete na ozvučené 3D modely dinosaurů, paleontologické hřiště nebo prales s opravdovým deštěm.
Centrum Babylon je největší zábavní komplex na severu Čech. Zahrnuje aquapark, 4D kino, bowling, virtuální realitu, laser game a další atrakce.
✅ V unikátním vědecko-zábavním centru s planetáriem iQLANDIA si můžete vše osahat a vyzkoušet na vlastní kůži.
ZOO chová přibližně 160 druhů zvířat ze všech kontinentů, mj také takina čínského nebo pandu červenou. Rozkládá se na 14 ha a její návštěva vám zabere asi 3 hodiny.
✅ Nejstarší botanická zahrada v České republice vás uchvátí nádhernými zákoutími, jezírky, vodopády a vzácnými rostlinami. V jejích sklenících narazíte na exotickou flóru i mořské akvárium.

Nové Město v Liberci - co byste v centru města nečekali

Turistická informační centra


Ubytování a restaurace

Kupole Leontýnka u Ještědu

Kupole Leontýnka u Ještědu

Liberec, Liberecký kraj
Zmrzlinářství Leda

Zmrzlinářství Leda

Liberec, Liberecký kraj
Restaurace Rybářská bašta Liberec

Restaurace Rybářská bašta Liberec

Liberec, Liberecký kraj