Úvod > Aktuality > 20 skvělých tipů, kde si užít bruslení v krajských městech
20 skvělých tipů, kde si užít bruslení v krajských městech
"> "> "> "> "> "> ">
Zimní sporty

20 skvělých tipů, kde si užít bruslení v krajských městech

  • Vydáno8. prosince 2021
Také patříte k milovníkům bruslení? Tuto zimní kratochvíli si můžete užít jak s kamarády, s rodinou anebo ve dvou. Kluzišť a tipů, kde se oblíbená zimní zábava provozuje, najdete na portálu Kudy z nudy několik desítek, tady jsme vybrali pár nejlepších tipů.
Kolik vás to bude stát? Přibližně od padesáti do sta korun, někde o trochu víc, někde si naopak zabruslíte zadarmo. Na většině míst jsou k dispozici půjčovny bruslí, kde budete potřebovat pětistovku až tisícovku na vratnou kauci, někde vám brusle za příplatek nabrousí.
 

Bruslení v Praze

Bruslení stadionV Praze se bruslí na více místech, než byste čekali, a to i přímo v centru na Starém Městě – třeba na kluzišti v areálu na Františku (70 Kč přibližně za hodinu a půl zábavy, k dispozici půjčovna i broušení bruslí) anebo na Ovocném trhu (pro Pražáky z Prahy 1 zdarma, ostatní zaplatí 100 korun, děti 50 Kč). Z centra Prahy to máte jen kousek na kluziště na Letenské pláni (kde se také bruslí zdarma) anebo na Žižkov na kluziště pod obří televizní věží (vstupné 120 Kč, děti do 125 cm zdarma, půjčovna i broušení bruslí), bruslí se také v okolí velkých obchodních center. Bruslení s půjčovnami bruslí i bohatou nabídkou zábavy a občerstvení nabízí například největší veřejné venkovní ledové kluziště v Praze před OC Arkády Pankrác (vstupné 60 Kč, děti do 6 let zdarma) a vybruslit se můžete také v Centru Černý Most (vstup za 100 Kč). Úplně poprvé je letos otevřeno kluziště na Střeleckém ostrově. Ve všední dny je otevřené od 14:00 do 21:00, o víkendech od 10:00 do 21:00 a na Štědrý den od 10:00 do 16:00. Obyvatelé Prahy 1 mají vstup zdarma, ostatní zaplatí 50 korun.
 

Bruslení v Brně, Ostravě, Českých Budějovicích a dalších městech

Zadarmo zabruslíte na Vánočním kluzišti na Masarykově náměstí v Ostravě. Milovníci bruslení se mohou vypravit také na Zimní stadion v Ostravě-Porubě. Až do poloviny konce ledna se bude bruslit u obchodního centra OlympiaTeplicích.

Brně si zabruslíte na zastřešeném kluzišti u restaurantu Pavillon, na kluzišti za Lužánkami, které stojí v místech někdejšího slavného Zimního stadionu spjatého s brněnskou Kometou, anebo na kluzišti u obchodního centra Olympia. Lákavě zní i pozvánka na další dvě brněnská rejdiště bruslařů, a to na kluziště u Salesiánského centra v Líšni anebo na největší otevřenou umělou ledovou plochu pod širým nebem na Moravě, kterou objevíte u sportovně kulturního a kongresového centra na Vodově.

Skvělé zimní radovánky si užijete také v Kolíně, kde se v ledovou plochu každou zimu mění dětské dopravní hřiště u aquaparku Vodní svět. Tady se z bruslí můžete rychle přemístit do vyhřátých bazénů! Hezky si zabruslíte také v Pardubicích, kde se obvykle bruslí v zimním ledovém parku na závodišti (za paddockem, v současné době je ledová plocha v přípravě) anebo klasicky na stadionu Arena Pardubice. Než zamrznou přírodní ledové plochy mohou se vydat za bruslením na zimní stadion také obyvatelé Hradce Králové. Tam se bruslí v době zimní sezóny vždy o víkendech.

Příjemným zážitkem bude bruslení v Českých Budějovicích, kde najdete unikátní ledové kluziště kolem Samsonovy kašny. V Plzni láká k veřejnému bruslení zimní stadion na Košutce.
Bruslení i hokej v extraligovém zimním stadionu v Mladé Boleslavi

Bruslení i hokej v extraligovém zimním stadionu v Mladé Boleslavi

Zimní stadion v Mladé Boleslavi nabízí ideální podmínky pro bruslení, lední hokej, krasobruslení, inline hokej i fotbal. Disponuje také sportovním zázemím pro teambuilding.

Zimní stadion města Opavy

Zimní stadion města Opavy

Opavský zimní stadion byl postaven v roce 1953, zastřešen pak byl jako třetí v republice v roce 1956. Současná kapacita stadionu je 5500 diváků. Využít můžete veřejné bruslení, a to od pátku do neděle.

Zimní stadion Bohumín

Zimní stadion Bohumín

Zimní stadion se nachází ve sportovním areálu Bospor v Bohumíně, nabízí mimo jiné také veřejné bruslení.

Zimní stadion Znojmo

Zimní stadion Znojmo

Stadion byl postaven v roce 1970. Velikost ledové plochy 58 x 30 m. Nachází se severozápadním okraji středu města, v blízkosti hlavního průtahu Praha – Vídeň.

Zimní stadion Studénka – veřejné bruslení (dočasně uzavřen)

Zimní stadion Studénka – veřejné bruslení (dočasně uzavřen)

Vážení sportovní příznivci, ledová plocha se pro tuto sezónu 2017/2018 nerozjede.

Ostravar Aréna v Ostravě

Ostravar Aréna v Ostravě

V moderní víceúčelové hale se konají nejvýznamnější kulturní, sportovní, společenské akce a koncerty. Hala je domácím prostředím hokejového týmu HC Vítkovice Steel, pro veřejnost se zde pravidelně koná veřejné bruslení.