Úvod > Aktuality > Stezka korunami stromů v Janských Lázních oslaví čtvrté narozeniny
Stezka korunami stromů v Janských Lázních oslaví čtvrté narozeniny
"> "> "> ">
Zážitky

Stezka korunami stromů v Janských Lázních oslaví čtvrté narozeniny

  • Vydáno2. července 2021
Krkonošská Stezka korunami stromů oslaví letos své čtvrté narozeniny a při té příležitosti láká v sobotu 3. července 2021 na narozeninovou oslavu. Začněte letošní letní prázdniny výletem do Krkonoš a vydejte se na trasu od kořenů až ke korunám stromů. Nejen krásná příroda, ale i bohatý doprovodný program na vás čekají od 10:00 do 17:00 hodin přímo na Stezce.
Veverčák KrkonošeAtrakce na okraji Janských Lázní se stala vyhledávanou krkonošskou kratochvílí. Vyhlídková věž, která nabízí rozhledy do okolního stromoví i na Janské Lázně, je vysoká 45 metrů, vodorovná část stezky se nachází ve výšce 24 metrů. Po trase mezi korunami stromů ujdete 1 511 metrů, dolů se lze dostat tobogánem.

V sobotu 3. července 2021 bude krkonošská Stezka korunami stromů slavit čtvrtý rok od svého otevření. Oslavu bude doprovázet celodenní kulturní program s hudebním doprovodem. Ten si budete moci užít rozprostřený po celé trase výstupu na Stezku. O zábavu pro děti se postará soubor Vosa z Trutnova. Nebudou chybět oblíbení veverčí maskoti Emil s Emilkou, moderní klauni, mimové či chodci na chůdách.
 

Stezka láká na nový zážitek

Krkonoše stezka stromůKreativní tým Stezky korunami stromů využil období vynucené přestávky aktivně a myslel přitom nejen na ty, kteří se chtějí na vlastní oči přesvědčit, o kolik vyroste smrk během jednoho či dvou lockdownů. Přímo do podlahy horizontálního chodníku proto instaloval pružnou síť, která zvýší hladinu adrenalinu i akčnějším povahám. Mezi vrcholky stromů si můžete bezpečně zaskákat, i když je síť instalovaná ve výšce 23 metrů nad zemí. Má plochu 21 m2 a její nosnost je až 500 kg na metr čtvereční, takže jediným omezením k jejímu vyzkoušení je nepřekonatelný strach z výšek.

Krkonoše jsou opravdovým turistickým i přírodním rájem. Kromě Stezky se můžete ve stejné lokalitě vydat například po naučné stezce Černohorské rašeliniště kousek od vrcholu Černé hory. Rašelinu zde lidé nikdy netěžili. Místní rašeliniště je tak jedním z mála míst ve střední Evropě, kde je k vidění divoká a nedotčená příroda. Pohodlnou procházkou se z Černé hor dá pokračovat až do Pece pod Sněžkou, případně i na naši nejvyšší horu Sněžku.
Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů vznikla na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Vyhlídková věž, která nabízí rozhledy do okolního stromoví i na Janské Lázně, je vysoká 45 metrů, vodorovná část stezky se nachází ve výšce 24 metrů. Po trase mezi korunami stromů ujdete 1 511 metrů, dolů se lze dostat tobogánem.

Další aktuality

27.9.
2021
Svatohubertské slavnosti zavítají v sobotu na Kuks

Svatohubertské slavnosti zavítají v sobotu na Kuks

Krkonoše a Podkrkonoší | Příroda
23.9.
2021
Africké a lví safari ve Dvoře Králové končí letní sezonu

Africké a lví safari ve Dvoře Králové končí letní sezonu

Krkonoše a Podkrkonoší | Zážitky
16.9.
2021
Krkonošské cyklobusy jsou v provozu až do konce září

Krkonošské cyklobusy jsou v provozu až do konce září

Krkonoše a Podkrkonoší | Letní sporty