ÚvodAktualityStezka korunami stromů v Janských Lázních oslaví sedmé narozeniny
Zážitky

Stezka korunami stromů v Janských Lázních oslaví sedmé narozeniny

  • 4. července 2024
Krkonošská Stezka korunami stromů oslaví letos své sedmé narozeniny a při té příležitosti láká v neděli 7. července 2024 na narozeninovou oslavu! Začněte letošní letní prázdniny výletem do Krkonoš a vydejte se na trasu od kořenů až ke korunám stromů. Nejen krásná příroda, ale i bohatý doprovodný program na vás čekají od 10:00 do 17:00 hodin přímo na Stezce.
Veverčák KrkonošeStezka korunami stromů v Janských Lázních byla slavnostně otevřena 2. července 2017. Tento týden tedy slaví své 7. narozeniny. Oslavu ve velkém stylu si mohou návštěvníci užít příznačně v neděli 7. 7. 2024 od 10 do 17 hodin, kdy se bude slavit sedmý rok od otevření. Mohou se těšit na velkolepou kaskadérskou show, akrobatické umění parkouristů, chybět nebudou dřevosochaři, děti se zase mohou těšit na program s pohádkovými postavami i maskoty Emila a Emilku. Vše pak doprovodí živý hudební doprovod.

Atrakce na okraji Janských Lázní se stala vyhledávanou krkonošskou kratochvílí. Vyhlídková věž, která nabízí rozhledy do okolního stromoví i na Janské Lázně, je vysoká 45 metrů, vodorovná část stezky se nachází ve výšce 24 metrů. Po trase mezi korunami stromů ujdete 1 511 metrů, dolů se lze dostat tobogánem. Pokud návštěvníkům při návštěvě vyhládne, mohou navštívit restauraci Stezky, kde na ně čeká mnoho českých tradičních pokrmů. Odpočinout si lze na terase restaurace, vedle které se nachází dětské hřiště – Emilův lesní svět. Přístup do Emilova lesního světa je pro návštěvníky Stezky zcela zdarma, a tak se děti mohou prohánět po nových skluzavkách, prolézačkách či skákat na trampolíně. Vstupenky lze koupit na pokladně Stezky či v e-shopu.
 

Stezka láká na akrobaty, dřevosochaře a parkour

stezka korunami stromůVíce než 1 a půl miliónu návštěvníků a 7 let, to je důvod k pořádné oslavě. Stezky korunami stromů Krkonoše každoročně nabízí něco nového, co nejen přiláká nové návštěvníky, ale dá důvod se vrátit i těm, kteří už zde byli, protože zažijí opět něco nového. Uvidí něco, s čím se běžně nesetkávají, ale také si to mohou v řadě případů vyzkoušet na vlastní kůži. V rámci letošních oslav dají kaskadéři lidem možnost nahlédnout do tajů této atraktivní, ale současně nebezpečné profese, budou si moci vyzkoušet základní techniky parkouru, tedy překonávání překážek, a zjistit tak, co tento sport obnáší. Cílem je ovšem nejen zábava, ale také výchova dětí k respektu k přírodě. Tentokrát pro ně na Stezce připravili kouzelný program s tématem „Pohádkové postavy“. Na stezce najdou 5 zábavných stanovišť, kde budou děti plnit různé úkoly. Připraveny jsou i atraktivní a zábavné soutěže, bublinková laboratoř, a chybět nebudou naši maskoti Emil a Emilka. Myslím, že i ti nejmenší, se mohou těšit na pořádnou narozeninovou party a každé dítě, které splní všechny úkoly dostane za vyplněnou kartičku na oslavu zmrzlinu.

Nedělní slavnostní den je zkrátka určen pro návštěvníky všech věkových kategorií a nabídne nepřeberné množství aktivit a příležitostí ke kontaktu s přírodou. Celodenní kaskadérská show v tomto pojetí u nás nemá obdoby. Kaskadéry doplní parkouristé, kteří předvedou fascinující ukázky akrobatického umění a triky, při kterých se doslova vzpírají gravitaci. A pokud si budou chtít návštěvníci parkour sami vyzkoušet, po celý den budou probíhat workshopy, kde je profesionálové naučí základní techniky tohoto adrenalinového sportu. Dalším lákadlem jsou oblíbení dřevosochaři, kteří budou opět vdechovat život kusům dřeva a rozšiřovat sbírku soch v areálu Stezky. Celý den bude provázet živý hudební doprovod, který dodá oslavám tu správnou atmosféru. A chybět nebude ani narozeninový dort, který organizátoři slavnostně rozkrojí a podělí se o něj s návštěvníky.

Krkonoše jsou opravdovým turistickým i přírodním rájem. Kromě Stezky se můžete ve stejné lokalitě vydat například po naučné stezce Černohorské rašeliniště kousek od vrcholu Černé hory. Rašelinu zde lidé nikdy netěžili. Místní rašeliniště je tak jedním z mála míst ve střední Evropě, kde je k vidění divoká a nedotčená příroda. Pohodlnou procházkou se z Černé hory dá pokračovat až do Pece pod Sněžkou, případně i na naši nejvyšší horu Sněžku.
Stezka korunami stromů Krkonoše Příroda

Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů vznikla na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Vyhlídková věž, která nabízí rozhledy do okolního stromoví i na Janské Lázně, je vysoká 45 metrů, vodorovná část stezky se nachází ve výšce 24 metrů. Po trase mezi korunami stromů ujdete 1 511 metrů, dolů se lze dostat tobogánem.

Další aktuality

Cesta Obřím dolem se na několik dní uzavřela

V Obřím dole probíhají od pondělí do středy zemní práce a terénní úpravy. Po Modré značce z Pece pod Sněžkou ke Slezskému domu tak není možné se dostat. Správa Krkonošského národního parku zde opravuje mostek přes Rudný potok, který byl poškozen během zimy. Turisté budou moci Obřím dolem procházet opět od čtvrtka 25. července 2024.
22. červenec 2024 11:00
Letní sporty, Královéhradecký kraj

Náchodské Pivobraní slibuje opět skvělou atmosféru

Pivobraní – největší letní událost v Náchodě vypukne v sobotu 20. července 2024. V samotném srdci města na Masarykově náměstí se uskuteční už 8. ročník oblíbeného Pivobraní. Vedle hudebního programu a prezentace pivovarů návštěvníky čeká stolní fotbálek v životní velikosti, dobré jídlo a hlavně skvělá atmosféra.
18. červenec 2024 10:38
Gurmánská turistika, Královéhradecký kraj

Císaři k službám: Zámek Hrádek u Nechanic přichystal na sobotu speciální prohlídky

Patříte k milovníkům historie a zajímáte se o dějiny spojené s Rakouskou monarchií? Pak jsou speciální prohlídky s názvem "Císaři k službám, sobě ke slávě" pro vás to pravé! Proběhnou v sobotu 20. července a 17. srpna 2024 na zámku Hrádek u Nechanic a o do fascinujícího světa dvorských intrik, politických rozhodnutí a habsburská diplomacie vás zavede dlouholetý správce depozitáře zámku Mgr. Petr Nosek.
18. červenec 2024 8:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

Konec července v Hořicích: koupání na koupališti Dachova a festival The Legends Rock Fest

Na konec týdne od 18. do 20. července 2024 hlásí meterologové příjemné letní počasí s teplotami mezi 28° a 30° C, kdy se určitě bude hodit tip na přírodní koupaliště Dachova z první třetiny 20. století, které ležící asi 2 km od centra Hořic. Koupaliště napájí lesní pramen a o čistotě vody svědčí výskyt čolka horského. Během tohoto víkendu si můžete v Hořicích navíc užít pořádný nářez rockové muziky na festivalu The Legends Rock Fest.
18. červenec 2024 6:00
Letní sporty, Královéhradecký kraj

Objevte Podzvičinsko – malebnou oblast v Podkrkonoší

Oblast se spoustou lesů i udržovaných staveb lidové architektury, protkaná hustou sítí značených turistických cest a cyklostezek, v sobě spojuje drobné radosti z objevování kultury a přírodních krás. Drahocenné poklady nenajdete jen v novopacké Klenotnici, ale i v Kuksu, který společně s nedalekým lesním Betlémem představuje jedinečnou pokladnici barokních plastik. Díky přírodnímu bohatství v podobě rašeliny vznikly slatinné Lázně Bělohrad. Oblast Podzvičinska, vás svou nabídkou krásných památek a malebné krajiny určitě příjemně překvapí.
15. červenec 2024 20:39
Příroda, Královéhradecký kraj

Navštivte podzemí nejvyšší české hory Sněžky – důl Kovárna je otevřen po rekonstrukci

Na vrcholu Sněžky byl každý, ale pod horou, v dole Kovárna, už málokdo! V posledních sedmi letech byl navíc pro veřejnost uzavřen. Za tu dobu zde speleologové udělali spoustu práce – ručně odstranili tuny kamenů a dva metry vysokou chodbu zajistili ocelovými výztužemi. Tím došlo ke sjednocení dvou tras v jednu a návštěvníci tak mohou projít dolem a vystoupat na povrch v jiném místě, než do něj scházeli. Prohlídky rozšířené trasy probíhají ve skupině jedenkrát denně, na exkurzi je nutné se předem přihlásit. Trasa bude pro veřejnost přístupná do konce září.
13. červenec 2024 15:00
Památky, Královéhradecký kraj

Nejlepší koupání: tipy, kde se báječně vykoupat v Královéhradeckém kraji

Jak se zdá, tropické teploty u nás nějakou dobu vydrží, a tak bude nejlépe strávit tento čas příjemně u vody. Pokud bydlíte v Královéhradeckém kraji, naše dnešní tipy vám určitě přijdou vhod. Prožijte letní tropické dny u písečných plážích zatopených pískoven, retro plováren nebo v pohodlí moderních koupališť a aquaparků, stačí si jen vybrat.
12. červenec 2024 11:00
Letní sporty, Královéhradecký kraj

Objevte krásy Kladského pomezí – krajinu skal, lesů a dalekých výhledů

Znáte Kladské pomezí, fascinující krajinu na severovýchodu Čech u hranic s Polskem? V těchto místech se mezi Krkonošemi a Orlickými horami rozkládá magický region, který svým jedinečným přírodním bohatstvím, kulturními a historickými památkami uspokojí snad i toho nejnáročnějšího návštěvníka. Vydejte se s námi do skalních měst, romantických údolí a k jedinečným památkám!
10. červenec 2024 20:14
Příroda, Královéhradecký kraj