Úvod > Aktuality > Zažijte vánoční atmosféru v ulicích a navštivte nejkrásnější adventní trhy
Zážitky

Zažijte vánoční atmosféru v ulicích a navštivte nejkrásnější adventní trhy

  • Vydáno21. listopadu 2023
Náměstí většiny měst a obcí po celém Česku zdobí v adventní čas vánoční trhy. Zastavte se na chvíli u zářícího stromečku, připijte si s přáteli vánočním punčem, zakousněte se do všudypřítomných dobrot a načerpejte první dávku poklidné vánoční nálady. Na Kudy z nudy vám nabízíme přehled těch nejkrásnějších vánočních trhů u nás.

Praha – největší adventní trhy v Česku

Praha vánoční trhy TaikoNejvětší adventní trhy se konají v hlavním městě od 20. listopadu 2023 až do 6. ledna 2024. Pražské vánoční trhy patří mezi nejvyhlášenější v Evropě. Krásu a atmosféru adventního tržiště v centru Prahy ocenil například prestižní britský list The Times, když je ve své cestovatelské rubrice zařadil mezi pět nejhezčích v Evropě anebo americký zpravodajský portál CNN, který je řadí k vůbec nejkrásnějším na světě. Staroměstské a Havelské náměstí na Starém Městě, Václavské náměstí, náměstí Republiky (v prostoru směrem do ulice V Celnici), Tylovo náměstí a náměstí Míru – to jsou místa, kde Praha pravidelně slaví advent a Vánoce. Pražané i návštěvníci metropole mohou navštívit adventní vesničku s typickými domky. V nich lze zakoupit vánoční dekorace, drobné dárky i občerstvení. Hosty trhů čekají svátečně vyzdobená pražská centrální náměstí, která dýchají vánoční atmosférou. Se svařeným vínem v ruce se může každý zastavit před podiem, kde vystoupí především dětské soubory s koledami. Prodejní domky budou otevřeny každý den od 10 do 22 hodin. Stánky s občerstvením mohou mít otevřeno až do půlnoci, podle zájmu.
 

Brno – Vánoce v moravské metropoli

Vánoce BrnoHlavní moravská metropole Brno je každoročně ponořena do Brněnských Vánoc, které tu na vás dýchnou téměř na každém kroku pohodu, a to od 24. listopadu do 23. prosince 2023. Středobodem energických oslav i nadále zůstává Náměstí Svobody. Kromě vánočního stromu tu nebude chybět zimní bar, velká designová konzumační zóna na kašně a projíždějící vánoční tramvaj. Uslyšíte zde denně hudební a kulturní program, který dokáže, že si Brno vysloužilo titul Kreativní město hudby UNESCO zaslouženě. Ze „Svoboďáku” je to jen pár kroků na Dominikánské náměstí. Tomu každý rok vévodí dřevěný Halouzkův betlém, který již čítá přes stovku vyřezávaných postav. Ti nejmenší budou moci svá přání svěřit Ježíškově poště, o víkendech na ně navíc čekají pravidelné pohádky a tvořivé dílny. Ve všední dny se zde zaposloucháte do komorních koncertů. Atmosféru zde doplní také obří dřevěná hvězda (tzv. Hvězda moravských bratří).

Ruské kolo BrnoA pokud byste se ještě chtěli podívat na jiné trhy, určitě nevynechejte trh na Zelném trhu a na Moravském náměstí, kde bude opět v provozu obří vyhlídkové kolo a také velké kluziště (v parku) o rozloze 800 m2. Najdete zde ale také řemeslné výrobky, jako třeba  keramika, ručně vyráběná mýdla, soli do koupele a vánoční ozdoby. Potkáte zde kováře, svíčkaře, mydláře, zvonaře či knihaře. Nebude chybět doprovodný program a také dobré jídlo a pití, i to k adventnímu času patří. V adventním čase se o slovo opět přihlásí také časostroj. Kuličky z něj budou padají od 1. až do 24. 12. 2023. Letos také přes historické centrum pojede, po celou dobu adventní, nazdobená vánoční šalina.
 

Olomouc – čas adventní s vůní punče

Adventní trhy OlomoucVánoční trhy v Olomouci, které se konají od 19. listopadu do 23. prosince 2023, nabízejí jako jediné v České republice originální kvalitu Norimberského vína a punče. Složení vína je přísně kontrolováno a po generace je receptura každého výrobku stejná. K dostání je zde přes 10 druhů vína a punčů, veškerý sortiment je prodáván i jako dárkové litrové balení. Ochutnat jej můžete na vybraných stáncích. V nich prodejci nabídnou například keramiku, adventní věnce, vánoční ozdoby, kovářské, textilní či dřevěné výrobky, včelí produkty nebo zimní doplňky. Stánky budou na Horním i Dolním náměstí a ve spolupráci s výstavištěm Flora také na tržnici, kde znovu vyroste oblíbené vyhlídkové vánoční kolo a veliké venkovní kluziště. Vánočně vyzdobená Tržnice hostí patnáct stánků především řemeslného charakteru – keramika, vánoční ozdoby a dekorace, adventní věnce, domácí výrobky. Vyhlídkové kolo a stánky budou v provozu každý den 10:00 – 22:00 hodin hodin. V kulturním programu se můžete těšit na Poutníky, Fleret, Olomoucký Dixie Jazz Band, Minami a další.
 

Ostravské Vánoce

ostrava trhyOstravské Vánoce v záři světel a skvělých zážitků začínají 25. listopadu a potrvají až do pondělí 1. ledna 2024. Tradiční vánoční trhy se konají na Masarykově a Jiráskově náměstí. Vánoční strom najdete na Masarykově náměstí, nebude chybět ani vyhlídkové obří kolo nebo oblíbené kluziště. A samozřejmě nebudou chybět stánky s nejrůznějšími dobrotami i předměty, které by mohly udělat radost pod stromečkem. Otevřeny budou denně v době od 10 do 20 hodin, takže návštěvníci budou mít dostatek času na nákupy i na ponoření se do pravé vánoční atmosféry. V průběhu konání vánočního jarmarku se návštěvníkům představí řada divadel, lidových a dalších hudebních souborů.
 

Vánoční trhy v Plzni

Plzeň vánoční trhyKaždým rokem se na náměstí Republiky konají Vánoční trhy. Letos náměstí obklopí od 23. listopadu vánoční atmosféra, vůně svařeného vína, staročeského trdla a perníčků, která potrvá až do 23. prosince 2023. Jako na každých trzích, i zde si nesmíte nechat ujít ukázky z lidových tradic a řemesel se zaměřením na Vánoce a vánoční tématiku. Načerpejte inspiraci na vánoční dárky nebo je na trzích rovnou nakupte! Děti jistě potěší oslík s ovečkami v živém betlémě nebo program plný vánočních koled. Vánoční trhy nabízejí letos desítky stánků s řemeslnými výrobky i ukázkou řemesel a samozřejmě na trzích budou i dobře zásobené stánky s občerstvením a chutnými krajovými specialitami. Stánky jsou otevřeny denně od 8 do 18 hodin. Ježískova pošta však letos bohužel v Plzni nebude.
 

Českobudějovický advent – s obřím kolem a kluzištěm

Českobudějovický adventTradiční vánoční trhy v Českých Budějovicích na hlavním náměstí Přemysla Otakara II. odstartovaly již 18. listopadu advent na Budějovicku, který potrvá až do 6. ledna 2024. Program je jako každoročně velmi bohatý a zajímavý. Stánky mají otevřeno denně od 10:00 do 22:00 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na vyzdobené adventní městečko s desítkami adventních stánků, vyhlídkovou věž, stylový altán Zvoničku s diváckou zónou, adventní pódium s bohatým programem, vyřezávaný Betlém v životní velikosti, tvůrčí dílny a hlavně tu pravou vánoční atmosféru. Nechybí ani obří ruské kolo, které poskytuje nádherný výhled na malebné centrum města. Novou podobu má i Ježíškova dílna pro děti v blízkosti vánočního stromu, kde mohou děti zdarma tvořit a učit se tradicím pod vedením jihočeských řemeslníků.

českobudějovický adventVíce než 650 m2 velká ledová plocha ve tvaru osmiúhelníku s okruhem kolem kašny a rozlehlou plochou pro bruslení jako každý rok tvoří srdce vánočních trhů. Atmosféru na kluzišti dotváří krásné nasvícení, dobové adventní panenky v životní velikosti a vánoční hudba, která hraje po celém kluzišti. Letošní ročník Českobudějovického adventu přinese na náměstí Přemysla Otakara II. bohatý kulturní program. Živá vystoupení začnou 27. listopadu, novinkou bude silvestrovský program a Novoroční koncert. Víkendová dopoledne budou patřit dětem a divadelním i filmovým pohádkám a každé pondělí od 17 hodin můžete přijít do vánočního workshopu s názvem „Ochutnejte kouzlo Vánoc“ pro rady a recepty na pravé české Vánoce. Vždy v pondělí od 19 hodin je připraven také živý koncert. Čtvrtky budou „Pro dobrou věc“ a odpolední čas bude věnován charitativním tématům a projektům.
 

Český Krumlov – vánoční trhy na náměstí Svornosti

advent český krumlovVánoční výzdoba a staročeský jarmark jako každoročně znásobí pohádkovou atmosféru Českého Krumlova. Na náměstí Svornosti rozbijí své ležení adventní trhy od 1. prosince do Nového roku, tedy 1. ledna 2024. Stánkaři vás pohostí od pondělí do čtvrtka od 11 do 18 hodin, v pátek a sobotu se vůně trdelníku a svařeného vína rozvine po Českém Krumlově od 10 do 19 hodin. Ježíškův poštovní úřad zasedne k práci 10. 12. na náměstí Svornosti. V pátek 15. 12. městem projde v 17:00 Andělský průvod. Trasa průvodu povede Klášterním dvorem, Latránem, Radniční ulicí na náměstí Svornosti a ke schodům před kostel sv. Víta.

Medvědí VánoceV sobotu 16. 12. se bude od 14:00 do 18:00 rozdávat z rukou mladých skautů a skautek Betlémské světlo, a to na nádvoří před Regionálním muzeem. Třetí neděle 17. 12. se bude líbit všem, kdo si rádi zazpívají. V 16:30 se totiž uskuteční společné zpívání u vánočního stromu (společný zpěv vánoční písně Tichá noc). Čtvrtý adventní víkend 22.24. prosince přinese Psí vánoce (pomoc útulku v Kaplické ulici) a Živý Betlém na II. zámecké nádvoří. Nejen pro rodiny s malými dětmi může začít Štědrý den setkáním na prvním zámeckém nádvoří při příležitosti Medvědích Vánoc. Medvědi Marie Terezie, Polyxena a Vilém slaví Vánoce a vy je můžete obdarovat. Všechny přinesené dárky (bábovky, koláčky, vánočky, jablka a jiné ovoce, zeleninu, vánoční cukroví a med) mohou děti přinést až dolů do zámeckého příkopu a položit je pod nazdobený stromeček. Vše se děje pod dohledem medvědáře, který dárky kontroluje a dbá na to, aby se k medvědovi nedostalo nic, co by mu mohlo ublížit.
Vánoční trhy v Hradci Králové 2023

8.12.
22.12.
Vánoční trhy v Hradci Králové 2023

Historické centrum města Hradce Králové se již podruhé stane dějištěm vánočních trhů. Prostory Velkého náměstí se zaplní prodejními stánky, atrakcemi a scénami s bohatým kulturním programem.

Vyhlídkové kolo v Ostravě na Masarykově náměstí

25.11.
6.1.
Vyhlídkové kolo v Ostravě na Masarykově náměstí

Oblíbené vyhlídkové kolo bude stejně jako v minulých letech umístěno na Masarykově náměstí, jeho provozní doba bude od 25. 11. 2023 do 6. 1. 2024 vždy od 10:00 do 20:00 v soboty, neděle a ve svátky a od 12:00 do 20:00 ve všední dny.

Vyhlídkové kolo v Olomouci

19.11.
15.1.
Vyhlídkové kolo v Olomouci

Vyhlídkové ruské kolo se pro návštěvníky roztočí v den zahájení trhů na Tržnici. A bude z něj krásný výhled, až do 15. ledna 2024!

Znojemský advent a Vánoce 2023

3.12.
31.12.
Znojemský advent a Vánoce 2023

Provoněné trhy, tradiční koncerty, zimní pohádkové a filmové kino, ohrada s ovečkami a spoustu dalšího... tak vypadá advent ve Znojmě a po něm ještě znojemské Vánoce.

Vánoční trhy Praha 2023

20.11.
6.1.
Vánoční trhy Praha 2023

Největší vánoční trhy v Praze můžete navštívit na Staroměstském náměstí, Václavském náměstí a náměstí Republiky. Menší komornější trhy pak najdete například na náměstí Míru¨, na Andělu či na Tyláku. Tradice, vánoční atmosféra, výborné jídlo a české výrobky.

Olomoucké Vánoce 2023

19.11.
23.12.
Olomoucké Vánoce 2023

Olomoucké vánoční trhy patří k těm nejhezčím nejen v Olomouci. Vychutnejte si pravou vánoční atmosféru od 18. listopadu až do 23. prosince 2023. Opět se můžete užít dřevěné městečko s desítkami stánků s tradičním sortimentem a bohatou nabídkou punčů.

Vánoční trhy na náměstí Republiky

25.11.
24.12.
Vánoční trhy na náměstí Republiky

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích. Vánoční trhy na náměstí Republiky v prostoru směrem do ulice V Celnici začínají 25. listopadu a potrvají do 24. prosince 2023. Bude otevřeno každý den od 10 do 22 hodin.

Advent a Vánoce v Českém Krumlově 2023

1.12.
1.1.
Advent a Vánoce v Českém Krumlově 2023

Zazpívat si koledy pod širým nebem, bavit se v průvodu andělů, popíjet punč na nejkrásnějším náměstí… To vše zahaleno do sváteční atmosféry. Advent a Vánoce mají v Českém Krumlově svůj nezaměnitelný půvab.

Ostravské Vánoce 2023

25.11.
1.1.
Ostravské Vánoce 2023

Letošní Ostravské Vánoce vás budou bavit. Těšit se můžete na desítky bodů kulturního i doprovodného programu, vánoční kluziště, vyhlídkové kolo, trhy, divadla i koncerty.

Vánoční trhy na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích 2023

18.11.
6.1.
Vánoční trhy na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích 2023

Tradiční řemesla a vánoční zvyky v jihočeské metropoli na náměstí Přemysla Otakara II. Vánoční trhy v Českých Budějovicích začínají 18. listopadu a potrvají až do začátku příštího roku.

Českobudějovický advent 2023

18.11.
6.1.
Českobudějovický advent 2023

Vánoční trhy s unikátním ledovým kluzištěm kolem Samsonovy kašny, bohatým programem a stovkou adventních stánků s pestrým sortimentem. Vyhlídkové kolo, věž s rozhlednou, vyřezávaný Betlém, nádherný vánoční strom a ta pravá vánoční atmosféra – to je Českobudějovický advent. Ochutnejte kouzlo Vánoc!

Vánoční trhy Karlovy Vary 2023

2.12.
26.12.
Vánoční trhy Karlovy Vary 2023

Vánoční trhy v Karlových Varech se uskuteční od 2. do 26. prosince 2023 v lázeňském centru města. Nabídnou adventní sortiment, například vánoční ozdoby, řemeslné výrobky, nebo občerstvení.

Brněnské Vánoce 2023

24.11.
23.12.
Brněnské Vánoce 2023

Poslední pátek před první adventní nedělí se tradičně rozsvěcuje vánoční strom na centrálním náměstí Svobody. Přijďte zažít tu pravou adventní atmosféru spojenou s vánočními trhy v srdci Brna.

Advent na Moravském náměstí v Brně

24.11.
23.12.
Advent na Moravském náměstí v Brně

Řemeslné výrobky, vánoční ozdoby, stará řemesla i obří vyhlídkové kolo, to je tradiční Advent na Moraváku. U sochy Jošta a v parku najdete také obří kolo a oblíbené kluziště.

Vyhlídkové kolo na Moravském náměstí v Brně

24.11.
23.12.
Vyhlídkové kolo na Moravském náměstí v Brně

Z vrcholu 33 metrů vysokého vyhlídkového kola uvidí návštěvníci nad střechy starého Brna, dohlédnou na náměstí Svobody, Špilberk, Petrov a další dominanty města. Jízda trvá minimálně pět minut.

Vánoční tramvaj Brno

24.11.
23.12.
Vánoční tramvaj Brno

Historické centrum Brna brázdí o Vánocích speciální vánoční tramvaj typu T3. Její adventní úprava rozjasňuje úsměvy a každý si ji chce vyfotit. A co teprve se projet!

Vánoce na náměstí Svobody, Dominikánském náměstí a ve Staré radnici v Brně

24.11.
23.12.
Vánoce na náměstí Svobody, Dominikánském náměstí a ve Staré radnici v Brně

Dynamické náměstí Svobody, klidné a pohodové Dominikánské náměstí, romantické a designové nádvoří Staré radnice... Vánoční trhy, které v ulicích Brna navodí tu pravou vánoční atmosféru. Čekají na vás vánoční stromy, betlém, slavnostně nasvícené ulice, vánočně vyzdobené město…

Vánoční trhy na brněnském výstavišti 2023

8.12.
17.12.
Vánoční trhy na brněnském výstavišti 2023

Na brněnském výstavišti se konají tradiční Vánoční trhy, které jsou skutečným rájem pro nákup vánočních dárků. Návštěvníci si jistě vyberou ve vánočně vyzdobených pavilonech z pestré nabídky od téměř 300 prodejců z celé republiky i ze zahraničí.

Advent na Zelňáku – Vánoce na Zelném trhu v Brně

17.11.
23.12.
Advent na Zelňáku – Vánoce na Zelném trhu v Brně

Advent na Zelňáku, to jsou lidová řemesla, tradice a kouzlo starých Vánoc, kdy byla doba o něco pomalejší a bylo více času na osobní setkání.

Vánoční trhy Plzeň

23.11.
23.12.
Vánoční trhy Plzeň

Každým rokem se na náměstí Republiky konají Adventní trhy. Letos, v roce 2023, budou trhy v termínu 23.11. – 23. 12. Náměstí obklopí vánoční atmosféra, vůně svařeného vína, staročeského trdla a perníčků.

Vánoční trhy v Kroměříži – Šťastné a veselé 2023

9.12.
21.12.
Vánoční trhy v Kroměříži – Šťastné a veselé 2023

V Kroměříži se můžete těšit na adventní trhy na Velkém náměstí, které bude opět ve sváteční podobě.

Ledové kluziště v Olomouci

19.11.
15.1.
Ledové kluziště v Olomouci

V areálu městské tržnice v sousedství vyhlídkového kola a stánků s vánočním sortimentem najdete letos oblíbené kluziště. Přijďte si i vy zadarmo zabruslit! Pokud brusle nevlastníte, rádi vám je půjčí přímo na místě. Kluziště je otevřeno opět po 4 letech!

České vánoční trhy – Tylovo náměstí

26.11.
24.12.
České vánoční trhy – Tylovo náměstí

Zveme vás na vánoční trhy, které se konají v Praze 2 na Tylově náměstí u zastávek I. P. Pavlova. Čeká na vás nabídka vánočního zboží: jmelí, adventní věnce, svíčky, svícny, hračky, vánoční ozdoby a vazby, cukrovinky, adventní kalendáře, betlémy, výrobky uměleckých řemesel i vánoční občerstvení.

České vánoční trhy na náměstí Míru 2023

20.11.
24.12.
České vánoční trhy na náměstí Míru 2023

U kostela svaté Ludmily se vánoční trhy konají každý den od 10 do 19 hodin. Chybět nebude ani typické vánoční občerstvení, jako je vánoční punč, svařené víno, teplé palačinky, speciality na grilu a mnohé další.

Vánoce v zoo Olomouc – večerní vánoční prohlídky

25.12.
30.12.
Vánoce v zoo Olomouc – večerní vánoční prohlídky

Už jste někdy zažili večerní prohlídku zoo? Klid, pohoda, vánoční výzdoba, teplý punč – prostě úplně jiná zoo než v létě. Venku chladno, ale v pavilonech příjemně vytopeno. A zvířata? Řada z nich je mnohem aktivnější než za letního horka. 

Chebské vánoční trhy 2023

2.12.
24.12.
Chebské vánoční trhy 2023

Prožijte kouzlo českých Vánoc v Chebu, které každý rok hostí Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad.

Vánoční trhy v Českém Krumlově

1.12.
31.12.
Vánoční trhy v Českém Krumlově

Lákají vás české tradice a rádi navštěvujete tradiční předvánoční trhy? Přijeďte si vychutnat adventní atmosféru do Českého Krumlova, perly mezi českými městy.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

2.12.
6.1.
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Oslavy vánočních svátků v Praze se ponesou v duchu tradic a lásky k přírodě, ale zásluhou moderních technologií budou mít nádech 21. století. Trhy startují 2. prosince 2023 a končí 6. ledna 2024, tedy na Tři krále. Námětem letošní výzdoby je pohádka Tři oříšky pro Popelku.

Vánoční trhy na Václavském náměstí v Praze

2.12.
6.1.
Vánoční trhy na Václavském náměstí v Praze

Vánoční oslavy v centru Prahy se opět nesou v duchu typických lidových Vánoc od 2. prosince 2023 až do 6. ledna 2024.

Další aktuality

100 tipů, kam se vydat na adventní a vánoční trhy 2023

Rozzářené ulice, veselý shon na vánočních trzích, slavnostní výzdoba, ale také nostalgické rozjímání přesvědčí i zaryté nepřátele svátků, že Vánoce patří k nejkrásnějším obdobím v roce. Vychutnejte si magickou vánoční atmosféru a vánoční trhy 2023. Máme pro vás přehled, kam se v Česku během adventu a Vánoc vydat vstříc jedinečným zážitkům. Zajít na trhy a jarmarky můžete klidně cestou z práce. Možná narazíte i na originální dárek nebo na něco, co udělá radost vám.
Zážitky

Tramvajové a železniční tipy na Mikulášské jízdy, nadílky a akce

Máme pro vás jednoduchý recept, jak dětem zkrátit čekání na Mikuláše: vyberte si z našeho kalendáře speciálních mikulášských jízd! Mikuláš, čerti, andělé, parní lokomotivy, železničáři i milovníci historických dopravních vozidel se na vás už těší.
Zážitky

Dopřejte si klidný advent – tipy na zajímavé akce

Pojďte to letos zkusit jinak a vyhněte se hektickému nakupování a přípravě desítek druhů cukroví. Relaxujte, rozjímejte, odpočívejte! A pak si, spokojení a klidní, udělejte čas na děti i na partnery. Letošní advent nabízí více než pečení, nakupování, honbu za dárky a úklid...
Zážitky

Kam do keramické dílny? Máme pro vás tipy na zábavné tvoření a kurzy keramiky

Zažíváte pocity štěstí, když vám pod rukama vzniká něco krásného a zároveň užitečného? Pak se naučte pracovat s keramickou hlínou. Nahlédněte pod ruce umělcům a profesionálním keramikům, kteří se s vámi na kurzech rádi podělí o své znalosti a zkušenosti. Připomínkou vaší šikovnosti vám budou vlastnoručně vyrobené misky a hrnečky v kuchyni či na poličce. Podívejte s portálem Kudy z nudy na tipy na keramické dílny.
Zážitky

50 tipů na víkend z celého Česka

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkendové zážitky (2.12. – 3.12.). Na jediném místě najdete tipy na akce ze všech krajů a regionů České republiky. U nás si vybere si každý! V nabídce je rodinná zábava, program pro děti, romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky: Vánoce na Hrádku, Mikulášským parním vlakem z Brna do Oslavan, Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí, Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze, Vánoční trhy na Václavském náměstí v Praze. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Zážitky

Prlov, Dobev a Chbany aneb český divnopis a jazykolamy

Nad tím, jak vznikaly názvy měst, vesnic, náměstí a ulic, nám občas zůstává rozum stát. Pojďte se s Kudy z nudy projít po místech, která se možná nejmenují po hrdinech bez bázně a hany, ale na jejichž názvech si skoro zlomíte jazyk.
Zážitky

Ježíškova pošta: tipy, odkud poslat dopisy určené přímo Ježíškovi

K tradičním vánočním zvykům patří po generace psát dopis Ježíškovi. Aby psaní došlo tam, kam má, existuje k tomu nejen pro děti speciální instituce tzv. Ježíškova pošta. Dospěláci sem mohou zanést vánoční pohlednice určené k rozeslání známým a příbuzným, které na poště opatří speciálním vánočním razítkem. Kde Ježíškovu poštu najdete, vám poradí portál Kudy z nudy.
Zážitky

100 tipů na Mikuláše

Začátek prosince patří tradičně Mikuláši rozdávajícímu dárky, čertům, ze kterých jde strach, a andělům, které čertovské obchůzky milosrdně doplňují. Svátek Mikuláše připadá na 6. prosince, oslavy však probíhají už 5. prosince večer. Řada mikulášských akcí letos proběhne také o předcházejícím víkendu 2. a 3. prosince 2023. Užijte si čertovské bujaré veselí ve velkém, vydejte se s dětmi na čertovské jízdy vláčkem, výlet do zoo, do pekelného království anebo se za nebeskou trojici vypravte na výlet na hrady a zámky. Kam se vypravit vám poradí Kudy z nudy!
Zážitky