Úvod > Kalendář akcí > Znojemský advent 2019
Znojemský advent 2019
"> "> ">
1.12.
22.12.
+ Přidat foto

Znojemský advent 2019

Kdy 1. prosinec 2019 - 22. prosinec 2019 Hudební a divadelní akce
Rozsvícením vánočního stromu a posvěcením adventního věnce na Masarykově náměstí začíná první adventní neděli Znojemský advent, náměstí se zaplní adventními trhy, sváteční náladu dodá kulturní program.
Znojemský advent ve znamení radostného očekávání příchodu Vánoc bude mít těžiště programu na Horním náměstí, kde probíhá kulturní program a trh plný vůní, chutí a pravé předvánoční atmosféry. Václavské náměstí ožije ohradou se zvířaty a historickým kolotočem, Obrokovou ulici vyzdobí stromečky připravené dětmi jednotlivých škol a světlem oděná Radniční věž bude dominantou svátečně vyzdobeného centra Znojma.

Zavítat mohou návštěvníci i do znojemského podzemí. Dále si můžete zabruslit na kluzišti, poňuchat se u ohrady se živými zvířátky, zajít se podívat na výstavy betlémů či poslechnout si vánoční koncerty.

Součástí Znojemského adventu je i letos soutěž Vánoční Znojmo. Odborná porota bude hodnotit venkovní vánoční výzdobu domů ve Znojmě a jeho městských částech. Hodnotit se bude nejen výzdoba předzahrádek, ale i vchodů do domů, oken a podobně. Letos se mohou zapojit podnikatelé v městské památkové rezervaci, mateřské i základní školy.

Mluvíme-li o doprovodném programu, nesmíme zapomenout na četné bohoslužby, které k adventu neodmyslitelně patří, neboť advent je svým posláním a charakterem především duchovní přípravou na Vánoce a dobou rozjímání.

Zajímavé a zhlédnutí hodné budou zajisté i výstavy s vánoční tematikou, které pro návštěvníky připravily střední odborná učiliště na Přímětické a Dvořákově ulici ve Znojmě a Jihomoravské muzeum. V kostele Nanebevzetí Panny Marie a Sv. Václava v Louce čeká na zvědavce výstava betlémů a vánočních pohlednic.
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 1. 2019