Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Vánoce na náměstí Svobody, Dominikánském náměstí a ve Staré radnici v Brně
Společenské akce

Vánoce na náměstí Svobody, Dominikánském náměstí a ve Staré radnici v Brně

Dynamické náměstí Svobody, klidné a pohodové Dominikánské náměstí, romantické a designové nádvoří Staré radnice... Vánoční trhy, které v ulicích Brna navodí tu pravou vánoční atmosféru. Čekají na vás vánoční stromy, betlém, slavnostně nasvícené ulice, vánočně vyzdobené město…
Každé náměstí má vždy svou specifickou atmosféru. Na náměstí Svobody kromě vánočního stromu nechybí zimní bar, velká designová konzumační zóna na kašně a projíždějící vánoční tramvaj. Uslyšíte zde denně hudební a kulturní program, který dokáže, že si Brno vysloužilo titul Kreativní město hudby UNESCO zaslouženě. Kancelář Brno město hudby UNESCO chce také začít s představováním jednotlivých významných amatérských hudebních aktivit, které v Brně našly své místo. Rok 2023 bude věnován sborům, ale malou ochutnávku zažijete již na adventních trzích, a to každou neděli odpoledne, kdy se postupně představí různé pěvecké soubory působící na území Brna. V rámci zahájení Brněnských Vánoc se představí dětské sbory, první adventní neděle bude věnovaná akademickému sborovému zpívání, druhá tradičním sborům smíšeným a ženským, třetí adventní neděle bude ve znamení gospelového zpívání a čtvrtá brněnským chrámovým sborům.

Ze „Svoboďáku” je to jen pár kroků na Dominikánské náměstí. Tomu každý rok vévodí dřevěný Halouzkův betlém, který již čítá přes stovku vyřezávaných postav. Ti nejmenší budou moci svá přání svěřit Ježíškově poště, o víkendech na ně navíc čekají pravidelné pohádky a tvořivé dílny. Ve všední dny se zde zaposloucháte do komorních koncertů.

Všechna náměstí nabídnou kromě občerstvení množství stánků s originálními vánočními dárky. Místem, kde však natrefíte na designové výrobky od lokálních tvůrců, je nádvoří Staré radnice. Každý týden se zde vystřídají noví výrobci, u kterých v rámci December Design Days nakoupíte rukodělné dárky od adventních věnců, malovaných přání a šperků až po oblečení. Navíc, kde jinde si pořídit fotografii z vánočního města než z romanticky osvíceného nádvoří pod věží Staré radnice s obří dřevěnou hvězdou a svítícím nápisem BRNO. Celé putování můžete zakončit na vyzdobené věži, odkud si užijete výhledy na osvětlené centrum.

 

Valentýn na věži Staré radnice aneb polibek s hlavou v oblacích

Romantika nad městem s vůní medoviny. Chcete se na jihomoravskou metropoli podívat se svou láskou z pořádné výšky? Pak je pro vás 14. únor tím správným dnem, kdy můžete vystoupat 173 schodů a políbit se na 63 metrů vysoké radniční věži.
Brno, Jihomoravský kraj

Planetami Malého prince

Umělecká sklářka Alice Dostálová navazuje aktuální výstavou Planetami Malého prince na svou dlouhodobou spolupráci s oddělením Dětské muzeum Moravského zemského muzea. Výstava probíhá paralelně s interaktivní výstavou Malý princ Elišky Podzimkové.
Brno, Jihomoravský kraj

Malý princ Elišky Podzimkové

Zažijte legendární klasiku Antoina de Saint-Exupéryho jinak, ve výjimečné interaktivní instalaci s rozšířenou realitou světově uznávané multimediální umělkyně Elišky Podzimkové.
Brno, Jihomoravský kraj

Průzkum života politickým bojem – Jaroslav Šabata / Charta 77

Výstava Oddělení dějin kultury antitotalitního zaměření (ODKAZ) Moravského zemského muzea a Masarykovy demokratické akademie.
Brno, Jihomoravský kraj

Brnopas – turistická karta, která šetří peníze

Líbí se vám Brno? Rádi poznáváte zajímavá místa ve městě? Chcete ušetřit?
Brno, Jihomoravský kraj

Brněnské architektonické stezky

Projekt Brněnské architektonické stezky vznikl ve spolupráci statutárního města Brna a Domu umění města Brna. Pomocí volně přístupné internetové databáze, tištěné mapy a publikace zprostředkuje všem zájemcům o architekturu podrobné informace o brněnských stavbách, které vznikly v letech 1918-1945.
Brno, Jihomoravský kraj

Stará radnice v Brně

Obdivovat vzácný gotický portál, nahlédnout do freskového sálu, vystoupat na věž, kochat se pohledem na celé Brno. Zastavit se na Staré radnici stojí za to!
Brno, Jihomoravský kraj

Brněnský drak – symbol města Brna

Povídá se, že brněnského draka, kterého najdete zavěšeného u Staré radnice, dovezli ze svých výprav křižáci, anebo že ho pánům na radnici daroval turecký sultán. Samotní Brňané jsou přesvědčeni, že draka nikdo nepřivezl, ale že kdysi žil u řeky Svratky, kde měl svoji jeskyni.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Café Paměti národa v Brně

V novém Café Paměti národa se prolíná historie s kulturou a gastronomií. Je místem setkávání, akcí pro veřejnost a v roce 2023 k ní přibyde interaktivní expozice, která pomocí moderních technologií budeme vyprávět skutečné příběhy pamětníků.
Brno, Jihomoravský kraj

Būcheck Brno

Co najdete na Zelném trhu? Přece Būcheck, který zde parkuje od úterý do soboty. Otevírá v 11:30 a zůstává otevřen až do vyprodání zásob.
Brno, Jihomoravský kraj

Restaurace Manya

Japonské jídlo plné umami, foodsharing, spousta misek a mističek, pravé saké, delikátní suši, přátelská atmosféra, večírek a retro-maximanyální interiér. To vše najdete v brněnském podniku s tajemným názvem Manya.
Brno, Jihomoravský kraj

Gourmet Brno – vyzkoušejte to nejlepší z brněnské gastronomie!

Brněnskou gastronomickou scénu mapuje nezávislý projekt Gourmet Brno. Ten doporučuje restaurace, bistra, kavárny, vinárny, pivnice, cukrárny a bary, které se při hodnocení osvědčily jako kvalitní.
Brno, Jihomoravský kraj