Úvod > Kalendář akcí > Brněnské Vánoce 2018
Brněnské Vánoce 2018
"> "> 9_nam svobody.JPG "> ">
23.11.
28.12.
+ Přidat foto

Brněnské Vánoce 2018

Kdy 23. listopad 2018 - 28. prosinec 2018 Lidová řemesla a trhy
Poslední pátek před první adventní nedělí se tradičně rozsvěcuje vánoční strom na centrálním náměstí Svobody. Přijďte zažít tu pravou adventní atmosféru spojenou s vánočními trhy v srdci Brna.
Brněnské vánoce to budou především vánoční trhy a programy na Náměstí Svobody, ale i na mnoha dalších místech v Brně - na nádvoří Staré radnice, v Radnické ulici, v brněnském podzemí - Labyrintu pod Zelným trhem. Desítky prodejců vám nabídnou výrobky lidové tvorby, ať už ze dřeva, skla, keramiky, kovu nebo kůže, spoustu cukrářských pamlsků, zabíjačkové speciality, horký punč, medovinu a další vánoční pochoutky.

Od 23. listopadu se centrum Brna již tradičně promění v místo oslav nejkrásnějších svátků roku. Brněnské Vánoce 2018 návštěvníky přivítají na náměstí Svobody a na Dominikánském náměstí. Vše odstartuje v pátek 23. listopadu slavnostním rozsvícením vánočního stromu na náměstí Svobody. V loňském roce světelnou show, hudební vystoupení a videomapping sledovalo 12 a půl tisíce lidí. Tímto okamžikem, který kromě moderní zábavy přímo odkazuje k tradici pomoci Rudolfa Těsnohlídka, se zahájí více než měsíc trvající adventní a vánoční trhy.

Náměstí Svobody bude místem setkání, zajímavého designu a každodenního hudebního a kulturního programu. Kapely a dětská představení se budou střídat na pódiu, v prosklených city modulech se opět uskuteční December Design Days a originální brněnské drinky budou k dostání v bílé kopuli Zimního baru. Dominikánské náměstí bude patřit rodinám, dětem a všem příznivcům dobrého jídla. Opět se tu setkáte s dřevěnými sochami z betléma a děti potěší i živá zvířata. Dospělé pak výběr z nabídky chutí lokální i světové kuchyně. Brněnské Vánoce by nebyly kompletní, pokud by nepředstavily novou kolekci suvenýrů a originálních hrnků. Ostatně, vratné obaly a ekologický přístup razí již několikátý rok.
Celý popis
Naposledy změněno: 24. 7. 2020

Ubytování a restaurace v okolí