Úvod > Kalendář akcí > Lidová řemesla a trhy > Českobudějovický advent 2022
Adventní trhy České Budějovice
Lidová řemesla a trhy

Českobudějovický advent 2022

Vánoční trhy s unikátním ledovým kluzištěm kolem Samsonovy kašny, bohatým programem a stovkou adventních stánků s pestrým sortimentem. Vyhlídkové kolo, věž s rozhlednou, vyřezávaný Betlém, nádherný vánoční strom a ta pravá vánoční atmosféra – to je Českobudějovický advent. Ochutnejte kouzlo Vánoc!
Návštěvníci se mohou těšit na vyzdobené adventní městečko se stovkou adventních stánků a jedinečným ledovým kluzištěm kolem Samsonovy kašny, vyhlídkovou věž, stylový altán Zvoničku s diváckou zónou, adventní pódium s bohatým programem, vyřezávaný Betlém v životní velikosti, tvůrčí dílny, vánoční vyhlídkové kolo a hlavně tu pravou vánoční atmosféru.

Nebude chybět ani oblíbené kluziště kolem Samsonovy kašny. Více než 650 m2 velká ledová plocha ve tvaru osmiúhelníku s okruhem kolem kašny a rozlehlou plochou pro bruslení bude jako každý rok tvořit srdce vánočních trhů. Atmosféru na kluzišti dotváří krásné nasvícení, dobové adventní panenky v životní velikosti a vánoční hudba, která hraje po celém kluzišti. Projeďte se na bruslích na dotek samotného velkého Samsona. Ledové kluziště kolem kašny bude od 25.11.2022 do 31.12.2022 denně od 10:00 do 21:00 hodin.


Rozsvícení vánočního stromu – slavnostní ceremoniál  26. 11.2022 od 16:30 hodin. Nebudou chybět ani vánoční trhy na náměstí Přemysla Otakara II.

Vránkovy koledy – zpívání koled na pódiu, 9. 12. 2022 od 17:00 hodin.

Přílet Anděla – kulturní program spojený se slaněním postavy Anděla z Černé věže na náměstí Přemysla Otakara II. bude 5. 12. 2022 od 17:45 hodin.

Českobudějovický advent se koná od 18.11. – 31.12.2022
Kulturní program na adventním podiu začne v pátek 25.11.2022
Ledové kluziště kolem kašny bude od 25.11. do 31.12.2022

Českobudějovický advent – Ochutnejte kouzlo Vánoc!

 

Bruslení kolem Samsonovy kašny v Českých Budějovicích

Užijte si unikátní ledové kluziště kolem Samsonovy kašny! Návštěvníci, kteří zavítají na Českobudějovický advent, čeká i letos nejkrásnější kluziště v Čechách. Barokní Samsonova kašna je jednou z největších svého druhu v zemi a představuje významnou památku i symbol města.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Podzimní švestkové trhy v Českých Budějovicích

Podzimní švestkové trhy na českobudějovickém náměstí se opět uskuteční za účelem oslavy plodů. V roce2023 se konají ve dnech 12. – 14. října.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Vánoční trhy na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích

Tradiční řemesla a vánoční zvyky v jihočeské metropoli na náměstí Přemysla Otakara II. Vánoční trhy v Českých Budějovicích začínají 18. listopadu a potrvají až do konce roku 2022.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Radniční vánoční trhy

Tradiční řemeslnický jarmark.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích

V Českých Budějovicích najdete jedno z největších čtvercových náměstí v České republice i ve střední Evropě. Nese název zakladatele města, kterým byl roku 1265 český král Přemysl Otakar II. Náměstí bylo vytyčeno již při založení města.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Samsonova kašna v Českých Budějovicích

Přesně ve středu náměstí Přemysla Otakara II. najdete známý symbol Českých Budějovic – Samsonovu kašnu. Toto velkolepé barokní dílo bylo vybudováno v letech 1721 až 1727. Tvoří jej kamenná nádrž, jež je díky průměru 17 m jednou z největších u nás.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Fun Space Arena České Budějovice

Centrum nabízející jedinečnou formu zábavy pro malé i velké.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Urban game České Budějovice

Venkovní úniková hra v centru Českých Budějovic. Poznáte město a možná zjistíte, kam chodil Karel IV. v Budějcích na pivo.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Dvořák v Českých Budějovicích

Ubytování v historickém centru města Českých Buděojvic, přímo na náměstí Přemysla Otakara II. Využít zde můžete podzemní garáže, ubytovat se lze také v rodinných mezonetových pokojích. Snídaně se podává formou švédských stolů.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Restaurace Zvon České Budějovice

Restaurace Zvon v Českých Budějovicích, zařazená do sítě Pilsner Urquell Original Restaurant s tradicí a zkušeností, nabízí kvalitní českou, rakouskou a nově také farmářskou kuchyni.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Café Datel

Přes den kavárna, večer bar. Zuzka a Honza se svým Café Datel zdatně naťukali budějckou scénu. Ráno tu tým kavárny sází vajíčka, přes rok neustále proměňuje svoje přeoblíbené lívance, ale vždycky je tu i nějaký další speciál.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Minipivovar Beeranek v Českých Budějovicích

Provoz pivovaru Beeranek je úzce spjat s provozem restaurace a hostelu Singer pub. Tato ucelená kombinace činí z našeho pivovaru ideální cíl pro „pivní turistiku“.
České Budějovice, Jihočeský kraj