Úvod > Kalendář akcí > Lidová řemesla a trhy > Vánoční trhy Ostrava 2022
Lidová řemesla a trhy

Vánoční trhy Ostrava 2022

Letošní Ostravské Vánoce vás budou bavit. Provoz trhů od 26. listopadu 2021 do 2. ledna 2022 a některé stánky i atrakce zůstanou v provozu až do Tří králů. Těšit se můžete na desítky bodů kulturního i doprovodného programu, nechybí ani vyhlídkové kolo, vánoční kluziště, trhy, divadla i koncerty.

Letos poprvé probíhají Ostravské Vánoce hned na pěti scénách v centru města. Hlavní scéna je tradičně umístěna na Masarykově náměstí, kde probíhá většina kulturního programu. Zároveň zde návštěvníci najdou oblíbené stánky s gastro sortimentem i dárkovým zbožím.

Vánoční kluziště vyrostlo na náměstí
Dr. Edvarda Beneše (Klubová scéna). Program pro rodiny s dětmi tradičně ovládne Jiráskovo náměstí (Dětská scéna) a pozadu nezůstane ani Prokešovo náměstí, kde znovu vznikne takzvaná Umělecká scéna. Novinkou letošního ročníku je pak takzvaná Řemeslná scéna, která vznikla v Husově sadu, a na jejímž programu, zaměřujícím se na řemesla a tradice, spolupracuje realizátor s Centrem kultury a vzdělávání Moravská Ostrava.


Kulturní program na Hlavní scéně sice skončí v pátek 23. prosince, nicméně některé stánky s gastro sortimentem garantují provoz i po Štědrém dnu. V provozu zůstane až do 1. ledna také vánoční kluziště pod širým nebem. Vyhlídkové kolo se bude točit až do 2. ledna, avšak na Štědrý den bude mimo provoz.

 

V prodejních stáncích budete moci zakoupit tento sortiment:

Vánoční zboží
Jmelí, chvojí, adventní věnce, věnce na dveře
Svícny, svíčky, betlémy
Foukané baňky, slaměné ozdoby, špice

Pochutiny
Nakládané sýry
Zvěřinové speciality, klobásy
Štramberské uši
Valašské frgály, trdelníky
Speciality z grilu
Chlebové placky

Nápoje
Horké nápoje (alko i nealko) – svařák, punč
Medovina

Dárkové zboží
Hrnčířské výrobky, keramika
Šperky
Ponožky a punčochové zboží
Pletené rukavice a čepice
Dárkové balíčky s kosmetikou
Mýdla, kozí kosmetika

Prodejní stánky mohou být otevřeny v době 10.00 – 20.00, minimální otevírací doba je 12.00 – 18.00. Konkrétní hodiny se tak mohou u jednotlivých prodejců lišit.

NN Night Run Ostrava

10.ročník – Memoriál Stanislava ŠPOKA.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Festival Spectaculo Interesse v Ostravě

Mezinárodní loutkářský festival Spectaculo Interesse, jehož pořadatelem je ostravské Divadlo loutek. Čtrnáctý ročník festivalu by se měl uskutečnit od 1. do 6. října 2023.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Veletrh Dovolená 2023

Veletrh cestovního ruchu opět v Ostravě.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Knižní festival Ostrava

Knižní novinky a to nejzajímavější z knižní produkce představí nakladatelé všech žánrů z celé České republiky.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ostravské muzeum

V historickém interiéru budovy Staré radnice na Masarykově náměstí v Ostravě se nachází stálá expozice Ostravského muzea. Expozice je rozdělena do tří celků, a to prezentace společenskovědných a přírodovědných sbírek, historie města a historie okolní přírody.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Absintový klub Les Ostrava

V ostravském undergroundovém Absintovém klubu Les, který vznikl v roce 2013, se už dlouhou dobu neholduje jen oblíbenému francouzskému destilátu. Dnes je z něj kulturní centrum pro širokou veřejnost.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Vyhlídkový autobus Doubledecker v Ostravě

Nejen v Londýně jezdí po městě dvoupatrové autobusy. Takzvané doubledeckery brázdí od léta i Ostravu! Pro hlavní turistickou sezonu trvající až do konce září vznikla dokonce i speciální vyhlídková linka č. 88, jež spojuje dvě nejnavštěvovanější atraktivity města – Dolní Vítkovice a Zoo Ostrava.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Pokojový orloj v Ostravském muzeu

Chloubou Ostravského muzea je pokojový orloj od Jana Maška, který byl technikem ve Vítkovických železárnách v Ostravě v letech 1924 -1935. Byl také amatérským astronomem a svůj technický um zdokonaloval i po práci, a tak vznikl nejoriginálnější pokojový orloj.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Heiwa kafé – japonská kavárna

Česko-japonské kulturní centrum provozuje malou Japonskou kavárničku Heiwa kafé, ve které můžete ochutnat speciality přímo z Japonska. Originální čaj, japonská piva, pravé saké, spoustu sladkostí a jiných dobrot. Pochutnat si můžete i na kávě, kterou si dopřávají Japonci.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Bistro Poke bo

Poke bowl je tradiční havajské jídlo a existuje mnoho způsobů, jak ho připravit...
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Prvorepubliková kavárna Elektra v Ostravě

Prvorepubliková kavárna Elektra je opět v provozu. Ke spokojenosti milovníků dobré kávy a dortíků přibylo několik pohodlných pohovek. Oblíbené jazzové večery zůstávají.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

HogoFogo Bistro

Tři kamarádi, majitelé, jsou tu vlastně jako dva kuchaři a barman. Tereza Ovšáková a Pavel Niedoba jsou v kuchyni, Petr Jonáš míchá drinky. Otevřeli, protože jim v Ostravě chybělo místo se skvělým jídlem.
Ostrava, Moravskoslezský kraj