Úvod > Aktuality > Brněnské Vánoce – to nejsou jen adventní trhy!
Brněnské Vánoce – to nejsou jen adventní trhy!
"> "> "> "> "> Na námestí Svobody bude umísteno 58 drevených prodejních stánku
Zážitky

Brněnské Vánoce – to nejsou jen adventní trhy!

  • Vydáno7. prosince 2019
Nejen vánočními trhy žije Brno v adventním čase. Brňané i přespolní si mohou v prosinci město vychutnat i při komentovaných procházkách či projížďkách s průvodci, od kterých se dozví mnoho nového nebo návštěvou zajímavých míst.

Rozhled z věže Staré radnice

Radniční věžVánoční atmosféru v centru města a pohled na slavnostně nasvícené ulice si vychutnáte s nadhledem z věže Staré radnice. Jedná se o nejstarší světskou stavbu na území města Brna a k vidění je v ní také nová expozice věnovaná architektu Antonu Pilgramovi. Ten mimo jiné navrhl a se svojí dílnou následně vytvořil jeden ze symbolů města – skvostný portál Staré radnice v gotických formách se slavnými pokroucenými fiálami.

Vystoupat na vrchol můžete od pondělí do čtvrtka od 14 do 20 hodin, v pátek od 12 do 22 hodin a o víkendu od 10 do 22 hodin. Poslední vstup je možný 30 minut před koncem otevírací doby věže.
 

Jízdy vánočním minibusem

vánoční minibusV čase adventním si užijete také vyhlídkové jízdy vánočním minibusem. Nasedněte do vyhřátého minibusu a vyjeďte si. Kdy? V sobotu a neděli. Kam? Za brněnskými vilami. Během dvouhodinové jízdy poznáte místa, které byste pěšky poznávali minimálně celý den. Letos jsou na výběr dvě trasy. Během trasy uvidíte například  kostel sv. Jakuba, Janáčkovo a Mahenovo divadlo, park Lužánky, vilu Löw-Beer, z jejíž zahrady je výhled i na vilu Tugendhat, paláce Tivoli, Jurkovičovu vilu, Hvězdárnu a planetárium Brno a si prohlédnete zahradu vily Stiassni. Dále pojedete kolem brněnského výstaviště, Mendelova muzea, baziliky Nanebevzetí Panny Marie a pravoslavného kostela sv. Václava na hradě Špilberk. Závěrečná část trasy vede ulicí Pekařskou a Husovou kolem Moravské galerie, Besedního domu  a kostela Jana Amose Komenského zpět na náměstí Svobody.

Při jízdě minibusem doprovodí turisty průvodce, pro zahraniční návštěvníky jsou připraveny audioguidy s nahrávkou v anglickém a německém jazyce. Jízda trvá 2 hodiny.
 

Toulky adventním Brnem

Prohlídky BrnaZpříjemněte si adventní dny a vydejte se s průvodci TIC Brno vánočně vyzdobeným městem. Pokud Brno znáte, uvidíte jej v nových souvislostech, pokud jej neznáte, tak komentovaná procházka je tím nejlepším způsobem, jak jej poznat. Prohlídka vánočního Brna proběhne v termínech:
7. 12. 2019
14. 12. 2019
21. 12. 2019
27. 12. 2019
.
Během toulky si prohlédnete zajímavosti v centru města a dozvíte se něco o adventu a příchodu vánočních tradic k nám. Na závěr prohlídky také zjistíte, proč každý rok stojí na náměstí Svobody nazdobený strom a že byl historicky vůbec první u nás.
 

Obří ruské kolo na Moravském náměstí

ruské koloDopřát si nevšední zážitek můžete na 33 metrů vysokém vyhlídkovém kolu, z jehož vrcholu uvidíte nad střechy starého Brna, dohlédnete na náměstí Svobody, Špilberk, Petrov a další dominanty města. V kabinkách, které jsou osvětlené, se sveze najednou až 144 lidí. Jedna jízda stojí 100 Kč a trvá pět až deset minut.

Vyhlídkové kolo je v provozu denně až do 23.12. 2019, v čase 10:00 – 20:00 hodin, v případě zájmu maximálně do 22:00 hodin.
Kostel sv. Jakuba v Brně

Kostel sv. Jakuba v Brně

Kostel svatého Jakuba – jedna z nejcennějších památek pozdní gotiky u nás, je pozoruhodným bodem střetu mnoha architektonických tradic, včetně osobitého vkladu Bohuslava Fuchse. Po rozsáhlé rekonstrukci nově nabízí muzeální expozice a výstup na věž kostela.

Stará radnice v Brně

Stará radnice v Brně

Obdivovat vzácný gotický portál, nahlédnout do freskového sálu, vystoupat na věž, kochat se pohledem na celé Brno. Zastavit se na Staré radnici stojí za to!

Vánoční trhy na brněnském výstavišti

9.12.
18.12.
Vánoční trhy na brněnském výstavišti

Od 9. do 18. prosince se na brněnském výstavišti konají tradiční Vánoční trhy, které jsou skutečným rájem pro nákup vánočních dárků. Návštěvníci si jistě vyberou ve vánočně vyzdobených pavilonech z pestré nabídky od více než 400 prodejců z celé republiky i ze zahraničí.

Další aktuality

24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
19.9.
2022
Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Jihomoravský kraj | Kultura